Skocz do zawartości

[Galeria] by qc (figurki i makiety do gier bitewnych)


quidamcorvus

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne państwo-draństwo może sobie obejrzeć poniżej zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

 

Myślistwo jest jedną z najstarszych profesji w historii Starego Świata. Każdy z myśliwych potrafi tropić zwierzęta z niezwykłą wytrwałością i jest mistrzem ich zabijaniu. Środowisko i zwyczaje dzikich zwierząt to również nieodrodne elementy życia myśliwych; każdy z nich posiada wielką wiedzę na temat stworzeń, żyjących w dziczy, ich odmian i reakcji. Osobom z zewnątrz myśliwy może się wydawać ponury i niekomunikatywny - jest to rezultat jego samotniczego trybu życia i zawodowych nawyków - być cichym, poruszać się bezszelestnie. Myśliwi trzymają się z dala od większych skupisk ludzkich i często ubierają się w skóry zwierząt, które zabili. W krajach o zimnym klimacie obyczaj ten ma nie tylko symboliczne, ale i praktyczne znaczenie.

 

Myśliwych będzie łącznie siedmiu. Aby odróżnić myśliwych od innych stronników zafarbowałem pióra na zielono.

 

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Myśliwych to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

 

wC02j0.jpg

Yrzhdn.jpg

rRzY3F.jpg

elb6Or.jpg

7dea0L.jpg

Xb7BxI.jpg

oJUg8D.jpg

 

Wpis dostępny także na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieściłem zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

 

Myślistwo jest jedną z najstarszych profesji w historii Starego Świata. Każdy z myśliwych potrafi tropić zwierzęta z niezwykłą wytrwałością i jest mistrzem ich zabijaniu. Środowisko i zwyczaje dzikich zwierząt to również nieodrodne elementy życia myśliwych; każdy z nich posiada wielką wiedzę na temat stworzeń, żyjących w dziczy, ich odmian i reakcji. Osobom z zewnątrz myśliwy może się wydawać ponury i niekomunikatywny - jest to rezultat jego samotniczego trybu życia i zawodowych nawyków - być cichym, poruszać się bezszelestnie. Myśliwi trzymają się z dala od większych skupisk ludzkich i często ubierają się w skóry zwierząt, które zabili. W krajach o zimnym klimacie obyczaj ten ma nie tylko symboliczne, ale i praktyczne znaczenie.

 

Myśliwych jest łącznie siedmiu, szczegółowe zdjęcia poprzednich modeli szanowne państwo-draństwo może obejrzeć między innymi TUTAJ. W odróżnieniu od pozostałych stronników, pióra zdobiące kapelusze myśliwych zafarbowałem pióra na zielono.

 

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Myśliwych to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

 

bhjzce.jpg

0CEqy9.jpg

SbuMrH.jpg

ogggfA.jpg

4xPzRy.jpg

525fTa.jpg

cRU12v.jpg

oZp46t.jpg

KXTFpz.jpg

 

Wpis dostępny także na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak zapewne zauważyliście ostatnio nie mam zbyt wiele wolnego czasu na malowanie Strażników dróg z Averlandu. Nieliczne wolne chwile wykorzystuję na przygotowywanie cyklicznych tekstów na bloga oraz prace nad podręcznikiem do Warheim FS. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się powrócić do malowania Averlandczyków, a tymczasem rozpocząłem kolejną rekrutację.

 

Z zamiarem złożenia Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS nosiłem się od dawna i dziś mogę wam pokazać Łowcę - pierwszy model, który służyć będzie w szeregach drużyny ludożerców z Gór Żałoby.

 

Jako bazę do prostej konwersji wykorzystałem model Ogre Hunter od Games Workshop, który wzbogaciłem o kilka bitsów (kuszę, kołczan z bełtami, maczugę ogrów, linę z hakiem i bukłak) pochodzących z zestawu Stonehorn.

 

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej.

 

s7iRlv.jpg

Xw8ttU.jpg

dxJGyV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowne państwo-draństwo tęskniło?

 

Trochę mi to zajęło ale w końcu udało mi się pomalować wierzchowce, które służyć będą w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

 

Ciężkie konie bojowe wykorzystywane są głównie przez rycerzy zakonnych, szlachtę i oficerów. Podczas walki atakują gryząc i kopiąc. Nie płoszą się na widok krwi. Są tresowane do noszenia ladrów lub kropierzy.

 

Wierzchowców jest łącznie pięć, a jako że są to konie wojskowe postanowiłem pomalować je w jednej maści, ponadto rumaki Rajtarów są bardzo podobnie wyposażone.

 

No to teraz pora na malowanie kawalerzystów.

 

UxXmXm.jpg

q3FoGb.jpg

rxBgUt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trudno powiedzieć, by prace nad Strażnikami dróg z Averlandu do Warheim FS ruszyły z kopyta ale w nocy udało mi się skończyć malowanie trójki Rajtarów.

 

W szeregach rajtarów walczą młodsi synowie szlacheckich rodów Averlandu, którzy poczuli już zew bitewny i chcą zdobyć swe pierwsze rycerskie ostrogi. Zdarza się, że zbierają oni swych towarzyszy, by dołączyć do kompanii strażników dróg, gdzie odbierają twarde szkolenie z zakresu jeździectwa i sztuki prowadzenia wojny podjazdowej.

 

W czasie potyczki rajtarzy pełnią rolę lekkiej jazdy, której zadaniem jest flankowanie wroga, dezorganizowanie jego szyków i manewry typu atak i odwrót, oparte na siejącym spustoszenie ogniu ich pistoletów. Wyposażeni za pieniądze ze skarbców rodzinnych w ekstrawaganckie liberie, hełmy z pióropuszami, z pistoletami przy boku, prezentują się naprawdę gracko.

 

Rajtarów jest łącznie trzech, a więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. W odróżnieniu od pozostałych stronników, pióra zdobiące kapelusze rajtarów zafarbowałem na czarno i czerwono.

 

Do pomalowania pozostali bohaterowie i pojazdy.

 

6ABpRx.jpg

kaeCwg.jpg

Yf8yKM.jpg

qIi042.jpg

pQn5pI.jpg

v4MfKu.jpg

PK3Qkx.jpg

O4s6TJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poniżej zamieściłem zdjęcia pierwszego z bohaterów służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

 

Prezbiterzy - kapłani Sigmara przynależą do jednego z czterech zakonów, określa to ich zadania wewnątrz organizacji. Kapłani-wojownicy - należą do Zakonu Srebrnego Młota, którego członkowie przemierzają Imperium, wzmacniając wiarę, tropiąc heretyków i przynosząc chwałę Sigmarowi. Jako kapłani wędrowni są zobowiązani płacić Świątyni część swych dochodów, dodatkowo można od nich wymagać, by jeden tydzień w roku spędzili jako Strażnicy Świątyni lub ochroniarze dygnitarza Kultu. Wojownicy-kapłani są zobowiązani do odprawienia uroczystego nabożeństwa dziękczynnego raz w tygodniu, a nie codziennie jak prezbiterzy należący do Zakonu Pochodni, zdolni są także do wykonywania innych posług religijnych, lecz spowiedzi wysłu:bip:ą jedynie wtedy, gdy brak jest przedstawiciela zakonu eklezjastycznego.

 

Zbrojni kaznodzieje, należący do Zakonu Srebrnego Młota, wędrują po Imperium by słowem, ogniem i siłą swego ramienia umacniać wiarę wśród mieszkańców Imperium oraz niszczyć wszelkie oznaki Chaosu.

 

Prezbiterzy Sigmara niemal we wszystkich prowincjach darzeni są takim samym poważaniem, choć w prowincjach gdzie przeważa Kult Ulryka, szacunek ten wynika raczej ze strachu przed zemstą Templariuszy Płonącego Serca niż prawdziwej wiary.

 

Model Prezbitera Sigmara pomalowałem dosyć kanonicznie, barwiąc sutannę na kolor czerwony. Twarz duchownego to efekt #6 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

 

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem bohaterów z Averlandu to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

 

0BeIou.jpg

ge1zSu.jpg

8qyeuJ.jpg

kojSGa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugi piątek maja zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnego wpisu w którym prezentuję wam kolejny model zrekrutowany do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów.

 

Jako bazę do prostej konwersji wykorzystałem model Ogre Butcher od Games Workshop, który wzbogaciłem o kilka bitsów z innych zestawów. Głowa to element zestawu Scraplauncher zaś tasaki, noże, maczuga ogrów i gnoblar w worku pochodzą z zestawu Ogres, w końcu rzeźnickie ostrze to bits z pudełka Ironguts. Natomiast widoczny na podstawce szkielet pochodzi z zestawu Stonehorn.

 

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

 

P7nnEG.jpg

4vp7sP.jpg

jcqorY.jpg

5yxePl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda kozacko ! Zrób mu jakąś wypasioną podstawkę np z poszatkowanymi ciałami zalegającymi na urwisku skalnym I oczywiście całość ochlap Citadel Technical Blood for the Blood God.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda kozacko ! Zrób mu jakąś wypasioną podstawkę np z poszatkowanymi ciałami zalegającymi na urwisku skalnym I oczywiście całość ochlap Citadel Technical Blood for the Blood God.

Krwi na pewno będzie sporo

 

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia dwóch kolejnych bohaterów służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

 

Traperzy polują na zwierzęta futerkowe dla ich skór, które są w Starym Świecie wartościowym towarem. Ich specjalizacja polega na ściąganiu skóry w ten sposób, by nie uległa ona uszkodzeniu. Nie strzelają do zwierzyny, na którą polują, jak to robią myśliwi, ale zakładają na nią pułapki. Pomimo to traperzy uczą się posługiwania bronią. Żyją w dzikich i niebezpiecznych górach Starego Świata i dlatego muszą umieć bronić siebie przed dzikimi stworami - nie wspominając o Goblinach - z którymi dzielą środowisko. Ponieważ dużą część swego życia spędzają w tych częściach świata, gdzie awanturnicy szukają przygód, zmiana rodzaju pracy nie stanowi dla nich dużego problemu.

 

Modele Traperów pomalowałem podobnie jak pozostałych Averlandczyków, dodając jedynie nieco zieleni dla podkreślenia uprawianej przez bohaterów profesji.

 

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem bohaterów z Averlandu to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

 

hnm2Zo.jpg

Rtr6rk.jpg

81Qc5u.jpg

ckezP5.jpg

C1ZLII.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia Żelazobrzucha, kolejnego ogra-bohatera do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS.

 

Jako bazę do prostej konwersji wykorzystałem korpus i głowę pochodzącą z zestawu Ironblaster, ramiona, tarcza i wielka broń to części z zestawu Ironguts, z kolei nabrzusznik, beczka i róg z napitkiem to elementy z pudełka Ogres, natomiast harpun to oręż odziedziczony w spadku od Huntera, a sztandar dzielny Ogr zdobył od Flagellantów. Ponadto Ogr uzbrojony jest w zestaw noży z pudełka Stonehorn. Gnoblar to model z zestawu Gnoblar Fighters.

 

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

 

4DczAN.jpg

LXsMWJ.jpg

8K6d0X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji malowania kompanii Strażników dróg z Averlandu postanowiłem zrobić kilka znaczników pułapek używanych między innymi przez traperów służących w drużynie z Averlandu.

 

SIDŁA: Traperzy z Averlandu słyną w całym Imperium z umiejętności zakładania zmyślnych pułapek w które równie często wpada zwierzyna jak i wrogowie. W fazie ruchu w czasie wykonywania pozostałych ruchów należy umieścić znacznik pułapki w odległości do 1” od modelu trapera.

Pułapka zostanie uruchomiona przez dowolny model (wrogi lub sprzymierzony poza zakładającym pułapkę traperem), który w czasie wykonywania ruchu, biegu lub szarży znajdzie się w odległości do 2” od znacznika pułapki. Należy wykonać rzut K6 i usunąć znacznik pułapki. Wynik 2+ oznacza, że model który uruchomił pułapkę otrzymuje trafienie o SILE K6. Jeśli pułapka nie zraniła modelu ruch, bieg lub szarża zostaje dokończona.

Model nie może zastawić sideł jeżeli w poprzedniej turze biegł, rzucał zaklęcie, modlił się, strzelał, skakał, szarżował, upadł, walczył, wspinał się został Oszołomiony!, Powalony na ziemię!, Wyłączony z akcji! lub wykonał jakiekolwiek inne działanie poza zwykłym ruchem.

 

A zatem jeśli jesteście ciekawi jak wykonałem mocno uproszczone znaczniki pułapek to zapraszam do lektury krótkiego poradnika.

 

o0uXBV.jpg

 

Szanowne panie i szanowni panowie zapewne z łatwością zidentyfikują elementy potrzebne do wykonania znaczników pułapek ale dla porządku wymienię je pokrótce.

 

I tak potrzaski postanowiłem osadzić na okrągłych, 25 mm podstawkach, których używam w Warheim FS jako wszelkiej maści znaczników - na przykład znaczników kosztowności czy też znaczników animozji.

 

Same potrzaski postanowiłem natomiast wykonać z aluminiowej blaszki, którą pozyskałem z puszki na napoju oraz cienkiego, miedzianego drutu.

 

Do sklejenia poszczególnych elementów w jedną całość użyłem kleju cyjanoakrylowego.

 

Natomiast do pomalowania całości użyłem farb i chemii - część widoczna jest na poniższym zdjęciu.

 

DXKiYF.jpg

 

Pierwszy etap budowy znaczników pułapek to narysowanie na blaszce elemetów z których zbudowany zostanie potrzask, a następnie wycięcie i wyprofilowanie blaszki w pożądany kształt: pary szczęk, spustu i talerzyka.

 

Miedziany drut należy skręcić w ten sposób, by jeden z końców kończył się pętlą.

 

Należy także pamiętać o wykonaniu otworów przez które przewleczony zostanie drut.

 

0WZ5TF.jpg

 

Do złożenia razem drobnych elementów potrzeba trochę cierpliwości. Po przełożeniu drutu przez szczęki i spust należy zespolić całość klejem cyjanoakrylowym i zamocować talerzyk na spuście potrzasku.

 

Następnie gotowy potrzask należy przykleić do podstawki, skręcić miedziany drut w ten sposób by imitował linę, którą mocujemy do pułapki oraz wykonanego ze spinacza biurowego kołka.

 

Po wykonaniu powyższych czynności można rozpocząć malowanie.

 

7GNhJ4.jpg

 

Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale nie będę opisywał kolejnych etapów malowania, każdy zrobi to swojemu.

 

Dodam tylko, że swoje potrzaski pomalowałem tak, by wyglądały na stare oraz pokryte rdzą i krwią.

 

Efekt końcowy można obejrzeć poniżej.

 

0gaZYv.jpg

X3cgta.jpg

LbrRUw.jpg

jkjBqQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnego wpisu w którym prezentuję wam kolejne modele zrekrutowane do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów.

 

Do złożenia modeli Traperów wykorzystałem oryginalne figurki od Games Workshop, pochodzące z zestawu Gnoblar Trappers.

 

Na ostatnim zdjęciu możecie obejrzeć komplet bohaterów służących w Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

 

SuGpNa.jpg

DlHpj6.jpg

pJoyeh.jpg

lLzTCa.jpg

P0UQif.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w minionym tygodniu wpisem o Traperach zakończyłem rekrutację modeli bohaterów do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS, dziś mam dla was zdjęcia pierwsze stronnika - Byka wyposażonego w ołowiomiotacz.

 

Model byka poza głową Ogra pochodzącą z zestawu Stonehorn i łbem Gnoblara z zestawu Scraplauncher składa się z części zawartych w zestawie Leadbelchers.

 

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

 

EqEiTl.jpg

z0y039.jpg

99ikiw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieściłem zdjęcia przedostatniego z bohaterów służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

 

Sierżant jest zastępcą dowódcy oddziału wojskowego. Kandydat na to stanowisko musi wykazać się wyjątkowym opanowaniem i zdolnością dowodzenia. Sierżanci często prowadzą do boju żołnierzy, milicjantów, najemników i strażników dróg. Obowiązkiem każdego sierżanta jest dokładne wykonanie rozkazu dowódcy. Zdarza się czasem, że musi w tym celu użyć siły lub gróźb wobec żołnierzy. Najlepsi sierżanci zawsze walczą w pierwszym szeregu, a z pola bitwy schodzą jako ostatni, często dźwigając na plecach rannych towarzyszy broni. Potrafią bezbłędnie ocenić możliwości i stan emocjonalny każdego ze swych podwładnych.

 

Figurki przedstawiające Sierżanta pomalowałem podobnie jak pozostałych Averlandczyków. Jednak z uwagi na pełnioną w oddziale funkcję model nosi na sobie zdecydowanie więcej pancerza, a przy sobie oręża. Poza zbroją, model odróżnia się od stronników zieloną szarfą na kirysie i czerwono-kremowymi pieczęciami przymocowanymi do pancerza. Natomiast by podkreślić związek ze strażnikami dróg pióra sierżanta pozostawiłem białe.

 

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem bohaterów z Averlandu to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

 

O78dQq.jpg

gh8jVh.jpg

ueGklK.jpg

HDmHpq.jpg

v7nhoz.jpg

 

Wpis dostępny jest także na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek, który dla jednych jest uroczystością Najświetszego Ciała i Krwi Chrystusa a dla innych pierwszych dniem długiego czerwcowego weekendu szanowne państwo-draństwo pozwoli, że zaprezentują kolejny model stronnika, który trafił w szeregi Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS.

 

Korpus z nogami oraz lewa ręka i warkocz, a także nabrzusznik i duża sakwa przy pasie pochodzą z zestawu Ogres z kolei prawe ramię i tarcza to bits z pudełka Ironguts. Ponadto łeb Ogra wziąłem z zestawu Thundertusk, a mniejszą sakwę pozyskałem z zestawu Leadbelchers.

 

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

 

C1OiNR.jpg

DlDAkB.jpg

DosGVb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dla was model chorążego służącego w szeregach Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS.

 

Korpus z nogami oraz lewa ręka i głowa, a także tasak, sakwa i beczka przy pasie pochodzą z zestawu Ogres z kolei prawe ramię oraz nabrzusznik i sztandar to bitsy z pudełka Ironguts. Ponadto nadziany na hak korpus kury wziąłem z zestawu Thundertusk, a klatkę z zamkniętym wewnątrz Zielonoskórym pozyskałem z zestawu Miners.

 

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

 

D4w4yW.jpg

qWJHm7.jpg

PBSBdN.jpg

zmClLB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa niezbyt fotogeniczny model sygnalisty służącego w szeregach Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS.

 

Korpus z nogami oraz ręce i głowa, a także nabrzusznik, tasak, sakwa i beczka przy pasie sygnalisty pochodzą z zestawu Ogres. Z kolei przytroczony do nabrzusznika bęben to część z zestawu Black Orcs, natomiast bęben przy pasie Ogra i róg trzymany przez Gnoblara to bitsy odpowiednio z pudełka Men-at-arms oraz Peasant Bowmen. Sygnalista posiada także dwa instrumenty schowane w przytroczonej do pasa sakwa i pochodzą one z zestawów Empire Greatswords oraz Goblin Regiment.

 

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

 

uT7q2d.jpg

oaTMHn.jpg

ksYGVY.jpg

xpG8QQ.jpg

MlQaMq.jpg

 

Wpis dostępny jest także na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.