Skocz do zawartości

[Galeria] by qc (figurki i makiety do gier bitewnych)


quidamcorvus

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria: Rynsztokowcy.

Rynsztokowcy to Skaveni, które danym było poznać mroczne tajemnice Sztuki Cichej Śmierci. Rynsztokowcy do perfekcji opanowali umiejętności bojowe oraz sztukę podchodów i dokonywania morderstw. Zdarza się, że Rynsztokowcy operują poza zwykłymi grupami Skavenów i często samotnie, jako lepiej przystosowani do infiltracji obozowisk wroga i siana zamętu za jego liniami. To elitarni harcownicy i zwiadowcy, którzy w sztuce podchodów i pod względem prędkości ustępują jedynie Nocarzom.
Rynsztokowców wykorzystuje się do zmiękczania szeregów wroga jeszcze przed rozpoczęciem potyczki. Nocne misje, podpalenia i zatrucia źródeł wody należą do ulubionych taktyk tych niewidzialnych wojowników. Rynsztokowcy oferują swe nikczemne usługi wodzom klanów i wykonują zlecenia Rady Trzynastu. Na rozkaz Panów Rozkładu, Rynsztokowcy ukradli bądź zniszczyli historyczne zapiski dotyczące ataków Szczuroludzi z wielkich bibliotek Imperium, poszukiwali sposobów na spenetrowanie Szmaragdowych Wrót Ulthuanu i starali się odnaleźć spadkobierców przerażających Wampirów Von Carstein. Do Skavenblight spływa nieprzeliczona liczba sekretnych informacji, a Rada Trzynastu ślęczy nad każdym raportem, by stale być o jeden krok przed niezliczonymi wrogami.

Jak być może szanowne państwo-draństwo pamięta, w 2018 roku rozpocząłem rekrutację modeli do Zwiadowczego stada Klanu Eshin.

Do złożenia kompanii wykorzystałem zestaw Screaming Bell od GW z którego złożyłem Więźniarkę oraz częściowo Rydwan i Zaklinacza. Model Deathmaster Snikch został dowódcą kompanii, a Czarnoszczurem został model Skaven assassin z gry The Silver Tower, a Łowcą niewolników został Packmaster Skweel Gnawtooth.

Stronnicy to Posłańcy nocy oraz Rynsztokowcy, a także Niewolnicy, których zdjęcia będziecie mogli oglądać na blogu w najbliższych tygodniach.

sj8QTe.jpg 
bta9JL.jpg 
KGNzbl.jpg 
XBaFhl.jpg 
4ksIyf.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Łowcy czarownic.

Przy okazji lipcowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego której gospodarzem jest Pepe z bloga Fantasy w miniaturze pomalowałem dwa dodatkowe modele łowców czarownic oraz pobrudziłem nieco modele, aby nadać im trochę bardziej grimdarkowego charakteru. 

rW1s8m.jpg
OQ8ePt.jpg
SIXD0b.jpg
QLUO54.jpg
qopiGa.jpg
T469ym.jpg
MyUMGs.jpg
k1O5oF.jpg
GzZxZ1.jpg
X8adSr.jpg
3APJ3u.jpg
UpbSDM.jpg
a9ypQI.jpg
7YHj4c.jpg
NPIOdS.jpg
SL2hg1.jpg
FNp7BN.jpg
95jh1T.jpg
vFXbyU.jpg
kb0tJD.jpg
wjjQd8.jpg
aIrxVJ.jpg
8WpR6O.jpg
Cfh2UO.jpg
3FYdWH.jpg
VwjeFj.jpg
uN6yCP.jpg
aQSIm3.jpg
NTTrT8.jpg
YX6Oj8.jpg
yJCcQn.jpg
woFufD.jpg
leELOD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli. Sygnalista.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, kórego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

g8fChz.jpg 
fVScUI.jpg 
Fj1zoH.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat: Teufelsberg.

Prace nad budową wsi Teufelsberg do Warheim FS powoli zbliżają się do końca. 


Do zrobienia pozostały praktycznie detale, takie jak wykończenie podstawek na których stoją budynki, przyklejenie trawki elektrostatycznej i kwiatów, dodanie zabrudzeń i kilki napisów na ścianach, przyklejenie kilku listów gończych oraz szyldu nad wejściem do gospody.


Ponieważ w wiadomościach pytacie skąd pochodzą poszczególne elementy, to pokrótce postaram się na to odpowiedzieć.


Budynki zostały wyprodukowane przez Lasercut Buildings, a większość z nich kupiłem w sklepie Tereny do Gier, gdybyście byli nimi zainteresowani, to na stronie producenta jest większy wybór.


Drzewa iglaste, które dodałem ostatnio pochodzą z zestawów 24641 oraz 26830 od NOCH, a stosy skrzyń od Micro Art Studio, ponadto dodałem tarcze strzeleckie i pomniki, a także beczki, skrzynie i kufry od różnych producentów oraz grzyby od SpellCrow i Kromlech i Dead Cattle Terrains od Ristuls Extraordinary Market.


Do tej pory w poradnikach związanych z Teufelbergiem pokazałem Wam jak zrobiłem:
- mur pruski
- dachówki
- strzechę
- drzewa owocowe
- sernik
- studnie
- tarcze strzeleckie

Zapraszam do lektury powyższych poradników.

2cjVRz.jpg
LJJwUn.jpg
dNZCss.jpg
rfuYy1.jpg
Ft1V20.jpg
dzh436.jpg
9zfNta.jpg
tqe0Gk.jpg
9euNHV.jpg
z5sZFp.jpg
bLLu2r.jpg
https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/922/DjEikk.jpg[/IMG
cSQDcL.jpg
4eOYHD.jpg
FyJ2Hr.jpg
Azda5K.jpg
UAhFYW.jpg
0HxL9A.jpg
Hv2wfQ.jpg
DNp1SA.jpg
V0hdUJ.jpg
qyJmdX.jpg
kVzkn6.jpg
BxEgBq.jpg
oWmFbd.jpg
6UP3eQ.jpg
lNJnXY.jpg
Uc91I1.jpg
QVytp1.jpg
9RHM8C.jpg
3rIQj3.jpg
8yYy2d.jpg
hvMrI7.jpg
bgxBxW.jpg
B7mYu3.jpg
ul9zTj.jpg
l3wz3d.jpg
9WZ53k.jpg
bhAdy5.jpg
4dc5o1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli należycie do FB grupy Mordheim, to zapewne nieobca jest Wam zapoczątkowana przez Tuomasa Pirinena inicjatywa uczczenia 20-cia premiery gry Mordheim. 

Jeśli nie należycie, to powinna Wam wystarczyć informacje, że we współpracy z Giuseppe Chiafele i HeresyLab wydany został limitowany do 146 sztuk model Luthera, najemnika znanego z kart podręcznika do Mordheim.

Jak napisałem w ostatniej recenzji (TUTAJ), gdzie przybliżyłem Wam model Luthera, zamówiłem dwa egzemplarze, a jeden z nich postanowiłem przemianować na Felixa Jaegera i postawić na pomniku obok figurki Gotreka Gurnissona, o której więcej możecie przeczytać TU.

Co do budowy samego pomnika, to więcej postaram się napisać w osobnym poście, a tymczasem zapraszam do obejrzenie zdjęć pomnika Felixa i Gotreka.

JetjDs.jpg
3dB7U8.jpg
3CT6zq.jpg
ZwXRP3.jpg
a52NSt.jpg
t4nZLc.jpg
I3DxSF.jpg
5eGuwk.jpg
tBleQz.jpg
3QSfzb.jpg
sivRVX.jpg
mXIMJT.jpg
u9GBy4.jpg
E8ZsXk.jpg
rzZtCe.jpg
nNM60I.jpg
85Rj9o.jpg
35sqDl.jpg
E0i78U.jpg
D5udm1.jpg
IKPXSI.jpg
q9qEem.jpg
ymDzbC.jpg
6kaM3p.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Traper.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Więcej możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ.

P2GwAj.jpg 
pJRrwG.jpg 
wsuvLU.jpg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

9X0hmU.jpg 
YXo3qN.jpg 
ecXMgT.jpg 
AT3t2T.jpg 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Traper.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Więcej możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ.

egifvY.jpg 


db8n5e.jpg 
QMDqUP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Teufelsberg.

Jeśli śledzicie DansE MacabrE lub Warheim FS na FB to już mogliście obejrzeć zdjęcia przestawiające ukończone makiety wsi Teufelsberg, które staną się miejscem potyczek w Warheim FS.

Teraz przyszedł czas, by zdjęcia ukazały się także na blogu. Z uwagi na ilość zdjęć postanowiłem zaprezentować każdą z makiet oddzielnie, a dodatkowo oprócz zaprezentowanych wcześniej fotografii każdy z elementów terenu zaprezentuje się Wam na osobnych, nieprezentowanych wcześniej zdjęciach.

Waloryzacja oraz budowa makiet zajęła mi ponad rok, a w efekcie powstało dość elementów terenu wiejskiego by suto zapełnić dwa pełnowymiarowe stoły do Warheim FS.

Cały projekt zaczął się od zorganizowanej przez Tereny do Gier zbiórki Archetypiczna wioska, w której wziąłem udział, a wkrótce wszedłem w posiadanie makiet przedstawiających pruską zabudowę, która posłużyła jako podstawa do waloryzacji budynków.

Poniżej znajdziecie trzy poradniki, w których krok po kroku przedstawiłem mój sposób na wykonanie poszczególnych elementów budynków.
- Pruski mur
- Dachówka
- Strzecha

W międzyczasie doszło do konfliktu pomiędzy Tereny do Gier, a Lasercut Buildings, firmą która jak się okazało produkuje cięte laserem makiety z hdf-u. Szczegółów sporu nie znam, ale przynajmniej dowiedziałem się o istnieniu tej ostatniej firmy i dzięki temu wszedłem w posiadanie kilku kolejnych makiet, w tym wiatraka młyńskiego.

Z przerwami na inne projekty, prace nad makietami trwały nieco ponad rok, a na elementach terenu przybywało kolejnych detali.

Finalnie na zdjęciach przedstawiających Teufelsberg znajdziecie, poza wymienionymi wyżej firmami, także elementy od Dunkeldorf Miniatures, HQ Resin, Kromlech, Micro Art Studio, Mini Monsters, Noch, Ristuls Extraordinary Market, Rubicon Models, Scibor MM, SpellCrow oraz Warhead Studio i Warlord Games.

Zbudowałem także tarcze strzeleckie, studnie oraz sernik i drzewa owocowe, które również umieściłem na makietach.

I to chyba tyle, tytułem wstępu do cyklu prezentującego gotowe makiety wsi Teufelsberg do Warheim FS.

Zrealizowałem jeden ze swoich planów i mam w końcu kompletny zestaw makiet do rozgrywek poza murami, pora więc zabrać się za kolejny i zbudować ruiny Miasta Potępionych.

A tymczasem zapraszam do śledzenia galerii, która powinna ukazywać się na łamach bloga, co dwa tygodnie w czwartki.

L0f8YF.jpg
VozmG7.jpg
5RZTuO.jpg
Itaphx.jpg
DF4q7L.jpg
7z229g.jpg
cGBkoT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Teufelsnerg. Gospoda.

Dwa tygodnie temu zaprezentowałem Wam zdjęcia przedstawiające ukończone makiety wsi Teufelsberg, które staną się miejscem potyczek w Warheim FS.

Dziś mam dla Was pierwszy z wpisów w których możecie lepiej przyjrzeć się pojedynczym makietom. 

Pierwszą z makiet jest Gospoda, w końcu to zwykle pierwszy budynek odwiedzany przez przybywających do osady wędrowców.

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models, z kolei stosy skrzyń to Ware Piles Boxed Set do Micro Art Studios. 

Skrzynka z pieczywem, podobnie jak szyld to prawdopodobnie HQ Resin, a worek z ziemniakami jest od Mini Monsters, zaś leżący nad szyldem kot najpewniej pochodzi od Dunkeldorf Miniatures.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

Na ścianach przykleiłem kilka listów gończych, które możecie ściągnąć sobie i wydrukować w domu.

Zapraszam także na bloga DansE MacabrE gdzie znajdziecie odnośniki do recenzji wspomnianych wyżej produktów oraz poradników. Blog znajdziecie TUTAJ.

l7ON5o.jpg

bna3Zk.jpg

THpkNz.jpg

LmjLXo.jpg

HaERKO.jpg

tX5ZK7.jpg

B6SBmJ.jpg

YAGKNb.jpg

nzj66q.jpg

odVhyJ.jpg

n5pao5.jpg

hruQh1.jpg

xhY0lm.jpg

UmORVa.jpg

HSnSi7.jpg

uXz2DQ.jpg

H71Wnw.jpg

L0f8YF.jpg

Edytowane przez quidamcorvus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

MYX74d.jpg

qFOTVh.jpg

G3ptuM.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz - chorąży.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Więcej możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ.

rWMkaD.jpg

erIEDC.jpg

Blq9Uk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria: Teufelsnerg. Gospodarstwo I.

Dwa tygodnie temu zaprezentowałem Wam zdjęcia gospody, a dziś mam dla Was zdjęcia pierwszego z gospodarstw.

Na gospodarstwo składają się dwa budynki. Pierwszym jest Dom III, drugi budynek to Stodoła. 

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models, a beczki i ławka pochodzą od różnych producentów, w tym prawdopodobnie od HQ Resin oraz Micro Art Studios, a worek z ziemniakami jest od Mini Monsters.

Gęsi pochodzą z zestawów od Warlord Games w tym z Farmyard Animals.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawu 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Zaś dynie i słonecznik najprawdopodobniej od Tereny do Gier.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, a drzewa owocowe zrobiłem sam.

Zapraszam także na bloga DansE MacabrE gdzie znajdziecie odnośniki do recenzji wspomnianych wyżej produktów oraz poradników. Blog znajdziecie TUTAJ.

0UKKux.jpg

Sv2cuM.jpg

DS352a.jpg

yQPavj.jpg

x4isgh.jpg

gCz2GM.jpg

jwhW9v.jpg

zR1cfo.jpg

LQid7k.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #73: Fura, skóra i komóra.

W ciągu ostatniego miesiąca udało mi się pomalować dwa modele, które z powodzeniem mogę zaprezentować pod szyldem wrześniowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Oto więc dwie fury, na których stoją odziani w skóry i posiadający magiczne komóry, dwaj zwaśnieni magowie śmiertelnie wrogich ras Jaszczuroludzi oraz Szczuroludzi.

YTFvTn.jpg

bPzNzl.jpg

XMvpeW.jpg

OhOl0u.jpg

fR9fst.jpg

vFeT3l.jpg

2IxVNT.jpg

nDPjJv.jpg

2WsRSI.jpg

IfOXZ2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.