Skocz do zawartości

[Galeria] by qc (figurki i makiety do gier bitewnych)


quidamcorvus

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem w końcu złożyć i pomalować znaczniki kosztowności, które w Warheim FS są odpowiednikiem znanych z Mordheim znaczników Spaczenia.

 

Do zrobienia znaczników kosztowności użyłem skrzyń i beczek, a także szkatułek oraz worków i koszy od Lead Adventure, które kupiłem razem z furmanką i wozem drabiniastym. Całość uzupełniłem beczkami i skrzyniami kupionymi na Allegro oraz różnymi częściami od Games Workshop.

 

W trakcie szukania bitsów do znaczników kosztowności znalazłem pięć kawaleryjskich podstawek z WH 40k, które postanowiłem wykorzystać i zrobić barykady, które również powstały z omówionych powyżej części.

 

Znaczniki kosztowności

1yto.jpg

1c2u.jpg

 

Barykady

voy6.jpg

8o9b.jpg

 

Wpis dostępny jest także na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodkładowałem znaczniki kosztowności i idąc za waszymi radami dodałem jeszcze kilka drobiazgów do barykad. Mam nadzieję, że teraz wyglądają nieco bardziej zaporowo?

 

6jhl.jpg

 

Zdjęcie robione smartfonem z użyciem efektu panoramy przy kiepskim oświetleniu. Ponadto, nie mogłem sobie odmówić przyjemności obróbki zdjęcia i dodania paru efektów specjalnych, mam nadzieję że szanowne państwo-draństwo coś na fotografii zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Wczoraj w nocy udało mi się pomalować znaczniki kosztowności, które w Warheim FS używane są w wielu scenariuszach.

 

Do zrobienia znaczników kosztowności użyłem okrągłych podstawek o średnicy 30 mm oraz kupionych na Allegro skrzyń i beczek, a także skrzyń i beczek oraz szkatułek, worków i koszy od Lead Adventure, które kupiłem razem z furmanką i wozem drabiniastym. Natomiast książka, świecznik i kielichy to produkty maxmini.eu. Całość uzupełniłem różnymi bitsami od Games Workshop.

 

Do malowania użyłem farb akrylowych oraz chemii modelarskiej od MiG i Vallejo, a także farb technicznych od GW. Rośliny to trawa i kwiaty od Army Painter, liście to nasiona brzozy.

 

q2tj.jpg

lt80.jpg

fhuj.jpg

wu1d.jpg

uede.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Dziś nekromancja w czystej postaci i wcale nie mam na myśli prezentowanych poniżej zdjęć Szkieletów do kompanii Nieumarłych do Warheim FS.

 

Jako, że w tym tygodniu przepracowałem sporo nadgodzin, a w dodatku złapało mnie jakieś przeziębienie to zaniedbałem nieco malowanie barykad ale za to postanowiłem uzupełnić album ze zdjęciami Nieumarłych o fotografie brakujących modeli. I tak dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia Szkieletów.

 

dkl6.jpg

8et3.jpg

 

56ns.jpg

1pg8.jpg

k4b7.jpg

nd70.jpg

c34r.jpg

gwzz.jpg

hrqa.jpg

6yt1.jpg

o2j1.jpg

esuo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minionym tygodniu opublikowałem ostatnie fotografie stronników służących w szeregach Nieumarłych kompanii w Warheim FS, pora więc na bohaterów.

 

Dziś przygotowałem dla was zdjęcia bohaterów służących w kompanii hrabiego Von Carstein.

 

Więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei TU znajduje się nieco informacji na temat malowania figurek.

 

 

ss7f.jpg

g26d.jpg

2evb.jpg

ur7y.jpg

7csw.jpg

w7me.jpg

f84f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest taki, bo chciałem by odróżniali się od zwykłych ludzi

 

Malowanie modułowych barykad do Warheim FS zajęło mi znacznie więcej czasu niż przypuszczałem. A ilość detali i łączna powierzchnia modeli okazała się większa niż zakładałem. Ale w końcu udało się.

 

Mam nadzieję, że szanownemu państwu-draństwu też się podoba.

 

 

nvmh.jpg

 

j698.jpg

Po kliknięciu na powyższy obrazek, zdjęcie otworzy się w większym rozmiarze

 

ln7g.jpg

kned.jpg

6x15.jpg

1mx1.jpg

5yzf.jpg

 

Przy okazji pomalowałem też taki znacznik:

u0e2.jpg

kjih.jpg

d9g1s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do obejrzenie zdjęć kolejnych modeli służących w szeregach Nieumarłych kompanii w Warheim FS. Dziś fotografie figurek bohaterów Nieumarłego pocztu Krwawych Smoków.

 

Więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei TU znajduje się nieco informacji na temat malowania figurek.

 

gx51.jpg

shdd.jpg

x959.jpg

3cof.jpg

4rn8.jpg

mbdl.jpg

rggh.jpg

 

Wpis dostępny jest także na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minionym tygodniu udało mi się wygospodarować kilka godzin i pomalować dwa modele, które w trakcie rozgrywek w Warheim FS będę używał jako Najemne Ostrza.

 

Obie figurki zostały wydane przez firmę Reaper Miniatures. Pierwsza, Saramonde Crusaders Chronicler, będzie reprezentowała Zwadźcę, z kolei druga, Kyla Bounty Hunter przedstawia Łowcę nagród.

 

Modele malowało się dość szybko, choć spora ilość detali, szczególnie w przypadku Saramonde, sprawiła że było to malowanie nieco męczące.

 

W przypadku Kyli po raz pierwszy starałem się namalować piegi, ja z efektu jestem w miarę zadowolony, a jak podoba się szanownemu państwu-draństwu.

 

I jeszcze na koniec. Musicie mi wybaczyć ciemne zdjęcia ale widocznie musiałem coś przestawić w aparacie, a w chwili obecnej nie mogę zrobić zdjęć po raz drugi.

 

yuzw.jpg

2wuy.jpg

zhjt.jpg

uv9h.jpg

pd69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze złożeniem i pomalowaniem nowych modeli Niewolników dla kompanii Mrocznych Elfów z Naggaroth nosiłem się od dłuższego czasu, a główną przyczyną była zmiana zasad dotyczących zniewolonych w Warheim FS. I choć odkładałem to w czasie, to w końcu zmotywowany wątkiem założonym przez Ramzesebe na Azylium ruszyłem z pracami.

 

Modele Niewolników postanowiłem złożyć głównie z bitsów pochodzących z zestawu Milicji oraz Zombie od Games Workshop, choć jeśli dobrze pamiętam to jedna z głów pochodzi z pudełka plastikowych Flagelantów, a druga to bits z zestawu Greatswordów.

 

Efekty możecie zobaczyć poniżej. O ile skórę Niewolników pozostawiłem względnie czystą, to odzienie postanowiłem pobrudzić za pomocą wszelkiej dostępnej w moim warsztacie chemii.

 

Podstawki do farby techniczne od Games Workshop plus chemia dająca efekt błota.

 

oq04.jpg

mvy0.jpg

9cyw.jpg

whq0.jpg

x1rya.jpg

11rr.jpg

51nz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że wraz ze zbliżającym się końcem miesiąca pochwalę się zdjęciami trzech pomalowanych w tym tygodniu modeli. Choć może słowo 'pochwalę' nie jest tu odpowiednie, bo i z efektu końcowego nie jestem całkowicie zadowolony. Ale jak by nie patrzeć kolejne modele zostały pomalowane i trafiły do gabloty.

 

Wszystkie trzy figurki będę używał w trakcie rozgrywek w Warheim FS .

 

Pierwszy model, z którego jestem najmniej zadowolony to Dwarf Messenger od Mirliton SG. Cóż przynajmniej wiem dlaczego ten Krasnolud został Gońcem - jako jeden z nielicznych posiada kolana, a jeśli przyjrzeć się figurce dokładniej to w jednej nodze zdaje się mieć dodatkowy staw. Z drugiej strony nie ma się co czepiać, to dość stary odlew. Koszulę krasnoludzkiego smsa pomalowałem na czerwono, bo nawet guuupi Zielonoskórzy wią, że Da red wunz go fasta!. Spodnie z kolei pomalowałem w niebiesko-białe pasy, ot tak bo podoba mi się to zestawienie.

 

Pora na kolejne modele, czyli Niziołka z nożem od SpellCrow oraz Marius Burrowell od Reaper Miniatures. O modelach piszę razem, bo i wiele je łączy. Oba w Warheim FS przestawiać będą Niziołki, oba będą Postaciami Dramatu, do których zasady pojawią się w przyszłości i oba pomalowałem w barwy Marienburga, skąd owe niewysokie szumowiny pochodzą. Z malowania tych modeli jestem nieco bardziej zadowolony. W przypadku Niziołka wymyśliłem sobie, że będzie nosił rękawice a nagolennice i karwasze będą wykonane z metalu.

 

I to tyle, mam nadzieję, że się wam choć trochę spodobają.

 

yctog.jpg

omwa.jpg

kq9b.jpg

z5x5.jpg

g38l.jpg

ikkf.jpg

k971.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się złożyć kompanię Krasnoludów z plastikowych modeli od Games Workshop, figurki posadziłem na podstawkach od Scibor Monstrous Miniatures.

 

W tle 'Pomnik Pięciu' i plac targowy, czyli pierwszy z modułów 'stołu miejskiego' nad którym rozpocząłem pracę.

 

Więcej niebawem.

 

fanm.jpg

 

Przy okazji polecam lekturę #164 wydania Zebranych z tygodnia oraz wpis poświęcony Valayi Pamiętającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki Khazadów z Gór Krańca Świata oczekują na przesyłkę z podkładem, który zamówiłem w miniony weekend, tymczasem zapraszam do obejrzenie zdjęć bohaterów kolejnej kompanii Nieumarłych. Dziś przygotowałem dla szanowne państwa-draństwa fotografie bohaterów Nieumarłego orszaku Księżnej Lahmi.

 

Więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei TU i TU znajduje się nieco informacji na temat malowania figurek.

 

xyb5.jpg

mg6i.jpg

2ic6b.jpg

3twi.jpg

64at.jpg

ycw8.jpg

36c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnego czasu niewiele ale udało mi się pomalować wczoraj kolejną figurkę do Warheim FS. Przy okazji rekrutacji kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata z pozostałych po rekrutacji bitsów postanowiłem złożyć figurkę, która w trakcie rozgrywek będzie reprezentować Najemne Ostrze - Poszukiwacza Złota.

 

Do sklejenia modelu krasnoludzkiego najmity użyłem części pochodzących z zestawu Górników i Wojowników Klanowych oraz naramienników z pudełka Łamaczy Żelaza od GW. Z kolei podstawka, na której stoi figurka, to produkt Scibor MM.

 

t596.jpg

rw6v4.jpg

 

Więcej zdjęć na BLOGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.