Skocz do zawartości

OV-10D Bronco Desert Storm Academy 1/72


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztat przebiegał niemalże bezproblemowo, nie licząc utrudnień podczas wyważania modelu, co by nie siadał na zad ;) Całościowe perypetie z Bronkiem znajdziemy w tym wątku:

http://www.dioramy.fora.pl/warsztat-konkursowy,75/ov-10d-bronco-desert-storm-academy-1-72,4039.html

Ogólnie rzecz biorąc polecam wszystkim modelarzom ten model (nawet kalki jak przystało na Academy okazały się tym razem bardzo dobrej jakości), jednak tylko i wyłącznie samolot w wersji "D". Ponieważ przy Bronku typu "A" mamy krótszy dziób i nie da się go za żadne skarby wyprowadzić, tak aby stał na wszystkich kołach. Jeśli dołożymy do modelu trochę własnej inwencji, na pewno zyska na jakości. Może od razu rozwieję wszelkie wątpliwości odnośnie błyszczenia modelu - pokryty jest lakierem półmatowym ;)

Czas na zdjęcia:

 

img0948a.jpg

img0945a.jpg

img0946aq.jpg

img0950ae.jpg

 

 

img0932m.jpg

img0933h.jpg

img0936v.jpg

img0937a.jpg

img0940x.jpg

img0942u.jpg

img0943x.jpg

img0944c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych samolotów. Jest tak brzydki że aż piękny. Wykonany fajnie, jedyne co mnie ciekawi to czyżbyś pomalował też i owiewkę lakierem, czy tak nieprzejrzysty plastik jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych samolotów. Jest tak brzydki że aż piękny. Wykonany fajnie, jedyne co mnie ciekawi to czyżbyś pomalował też i owiewkę lakierem, czy tak nieprzejrzysty plastik jest

Mnie właśnie też najbardziej spodobała się jego paskudna sylwetka ;) Owiewka była w bardzo dobrym stanie, chciałem ją udoskonalić i pryskałem cały model sidluksem włącznie z owiewką... Zawsze nawet porysowane szybki po takiej kuracji stawały się bardziej przezroczyste. Tym razem nie mam pojęcia, czy sidoluks wszedł w reakcję z plastiukiem, czy jakaś siła wyższa go tak zmatowiła. Zaręczam, że przed położeniem ostatniej warstwy w postaci lakieru półmatowego owiewka była zakryta maskolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i maskol popsuł wszystko. Zapewne Maskol Gunze. Dzisiaj miałem taka samą sytuację, że maskowałem skrzydło pokryte sido i w tym miejscu zrobił się dziwnie matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta maszyna jest FACem czyli Forward Artillery Control. Ich zadaniem jest korygowanie ognia artylerii, oraz oznaczanie białym fosforem celów dla lotnictwa. Może także wykonywać ograniczone zadania wsparcia sił lądowych. W końcówce lat 60tych zaczęła zastępować w USMC Cessny OE-1.

Od walki przeciwpartyzanckiej USAF ma A-37 Dragonfly, US Army Zielone Berety, a US Navy Navy Sealsów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

 

TO da sie chyba uratować... Spróbuj wyczyścić owiewkę denaturatem lub czystym spirytusem. Powinno zmyć zastosowane specyfiki nieuszkadzając powierzchni owiewki.

 

Pozdro

Do denaturatu i spirytusu podchodzę sceptycznie - załatwiłem tą chemią dwie owiewki... jedna zmatowiała na amen w pacieżu a druga się zniekształciła nieodwracalnie.

A ja bym nie zwalał wszystkiego na maskol. Sidolux położony z aero potrafi pięknie zmatowić każdą owiewkę. Niestety zepsułem tak szybki mojej Cataliny. Tak jak radzi wuwumaster spróbuj kąpieli w sido.

To może być główną przyczyną matowej owiewki. Sidoluks kładłem aerkiem... - o kąpieli w sidoluksie jeszcze nie słyszałem... Mam pomalować owiewką pędzlem, czy jest jeszcze jakiś inny patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie owiewkę wsadź do naczynia z sidoluxem, a potem odłóż do wyschnięcia. Sido ma bardzo fajną konsystencje która sprawia, że idealnie rozpływa się po elementach. Właściwie to ja już sido przestałem kłaść aerkiem bo to strata czasu na czyszczenie sprzętu. Następnym razem zastosuj też taśmę maskującą zamiast maskolu - zawsze masz pewność, że nic nie wejdzie w reakcję z plastikiem. Nie spotkałem się jeszcze z żadnym plastikiem który wszedł by w reakcje z sidoluksem. Sam przed malowaniem owiewkom aplikuję kąpiel w nim, czekam do solidnego wyschnięcia, maskuje i maluje. Moim zdaniem maskol jest fajny do drobnych elementów, jednak do większy powierzchni tylko taśma.

 

BTW. żeby nie było offtopa fajny modelik oraz ładnie wykonany oraz przyznam się szczerze, że ta konstrukcja jest mi bardzo mało znana. Dziękuję za rozbudzenie mojej ciekawości i pozdrawiam:).

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.