Skocz do zawartości

[R] OA-4M Skyhawk - Hasegawa 1/72 - model relaxacyjny


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Serio?

 

Hehe myslalem ze bede sprytny i ktos mi podrzuci te fotki. Luz w pracy to mozemy pogrzebac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast natknalem na problem ktory non stop zawsze mnie trafia, podwozie i biala farba

Malujesz pedzlem, czy aerografem? Bialy kiepsko kryje, to wiadomo i na raz sie go dobrze nie polozy. Ale sprobuj rzucic jakis neutralny podklad, jakis zwykly polmatowy szary, cieniutka warstwe. Powinno byc duzo lepiej przy malowaniu na bialo. Polecam chociazby Humbrola 130. Jak na biala farbe, to relatywnie dobrze kryje. No i podstawowa zasada - duzo cieniutkich warstw - do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majku maluje pedzlem poki co.

 

P.S. Czy ktos ma fotke tego pulonu? niestety nigdzie nie moglem jej znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwoscia bo te co sa w zestawie sa bardzo po macoszemu potraktowane, a bez bombek glupio wygladaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku osiadl, ale odkurzylem go i czekam na dostawe potrzebnych materialow ze sklepu. po weekendzie powinny dojsc i jak Bozia i partia pozwoli to sie cos ruszy

 

Pawle dzieki wielkie za fotki. To jest pylon pod Sneakeeye, wybiore sobie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materialy (farby) oraz pierwszy zestawik pojazdow naziemnych dotarl, wiec biore sie do roboty foty wkrotce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla osob ktore to ogladaly niestety zla wiadomosc, dalszych postetpow pracy niebedzie gdyz sie wstydze pokazywac A wstydze sie gdyz postanowilem wykonac swoj pierwszy wash farbkami olejnymi i niestety wyszlo mi to brzydko, a nie mam zamiaru zanizac poziomu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do kreta nie da rady bo juz kalki polozone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yunior to zdejmij kalki i naklej sobie je na papier pokryty gumą arabską - znaczy chyba to jest guma arabska bo szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w to zbytnio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie można kłaść właśnie na gumę arabską, to jest rozpuszczalny w wodzie klej, nie wiem, czy to co jest teraz w sklepach, to jest ta sama guma arabska, która była przed laty, podobno nie do końca to jest to samo. Kiedyś na jakimś forum widziałem receptę na gumę arabską do zrealizowania w aptece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic nie bede odklejal, skocze dzis do brata po aparat i wrzuce fotki jak to wyglada, zobaczycie wytkniecie bledy i bede wiedzial co robic, a czego nie robic, w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki, na zdjeciach nie wyglada tak najgorzej

63a1bb003aaaa3b7m.jpg 631b3caf0c91b010m.jpg 3c8112c18269504dm.jpg 3e20dca04146cf66m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy lotniskowe ida powoli, musze jeszcze jeden zestaw zakupic aby miec komplet pojazdow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Przysiadlem dzis i uznaje Skyhawka za (prawie) skonczonego. W samolociku zostalo tylko pomalowac swiatelka i dorobic zamki na pylonach. Teraz czeka mnie grzebanina przy maszynach lotniskowych. wozek pod zbiornik paliwa sie robi, musze jeszcze dokupic jeden zestaw z pojazdami i zestaw uzbrojenia (niestety brakuje mi bombek Snakeeye). Czekam na komentarze

5f022e4fb6f652c0m.jpg b78aaeff0d4bcb07m.jpg e7fe63a8dc939cd1m.jpg ba97123ac4e0b1b1m.jpg

ec86c30bece884ebm.jpg 5b15d32f514cfa6em.jpg e5eb6e92a4ff9dedm.jpg 91670ac79e299b59m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.