Skocz do zawartości

Nowy samolot szkolno-bojowy dla R.P.


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale one nie mają bombardować Moskwy

 

A kto to wie, a nie daj Boże J.K. dojdzie do władzy i będzie chciał się zemścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jakby dobrze pogadał z amerykanami to by może się udało pozyskać starsze F-16C/D na zasadzie podobnej jak C-130. Nie jest to na pewno rozwiązanie idealne ale trzeba patrzeć realnie na nasze możliwości finansowe.

 

 

Boże uchowaj przed takimi kombinacjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże uchowaj przed takimi kombinacjami...

 

A można konkretniej ? przedstaw soją wizje na samoloty szkolne i zastąpienie Su-22? Masz pieniądze na nowe ? Przecież taki F-16 block 30 ( po generalnym remoncie umożliwiającym eksploatacje przez co najmniej 20 lat ) W taktycznych zadaniach powietrze-ziemia jest lepszy od Su-22. A w zadaniach myśliwskich bije go na głowę. Jednocześnie można zunifikować szkolenie pilotów i obsługi naziemnej oraz umożliw to bardziej elastyczną rotacje personelu. Jeszcze raz powtórzę , nie jest to na pewno rozwiązanie idealne ale realne w ramach dostępnych środków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby dobrze pogadał z amerykanami to by może się udało pozyskać starsze F-16C/D na zasadzie podobnej jak C-130.
Możesz mi przypomnieć ile sztuk C-130 mieliśmy dostać, ile na dziś dostaliśmy i w jakim stanie oraz jak wygląda terminowość tych dostaw?

A teraz przełóż tę sytuację na kilkadziesiąt starych F-16...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to do dziś dostaliśmy 6 w czym dwa ze tak powiem , chwilowe zamienniki ze stanu USAF z których jeden pokrzywiliśmy w Afganistanie a drugiemu skończył się resurs. Jakie te samoloty by nie były i jak by nie było z ich dostawami to jednak jet to jakiś krok naprzód bo jakiś miesiąc temu dokonano na poligonie Nowa Dęba desantu 500 chłopa. Był to największy desant od rozpadu UW i chyba największy w historii dokonany wyłącznie własnymi środkami. A wracając do F-16 block30 to wydaje mi się że są one młodsze i mniej zajeżdżone od tych C-130 wiec zakres remontu byłby mniejszy wiec i zapewne szybszy i sprawniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pieniądze? Z kątowni, k...a! W tym kraju zawsze ponoć nie ma pieniędzy jak są potrzebne na coś ważnego. Z takimi pomysłami o jakich słyszę to polskie lotnictwo może sobie powalczyć ale z plemionami w Afryce(bez podtekstów rasistowskich). Niech nawet nie marzy o przekroczeniu strefy powietrznej Federacji Rosyjskiej czy Federacji Niemieckiej, a co dopiero bombardowaniu stolic tych krajów. Mało nie umarłem ze śmiechu czytając ten "pomysł". To co robi MON z lotnictwem to kolejny nóż w plecy, za piątą kolumnę kiedyś była jedna kara. To jakaś paranoja iskry zastąpić liftami, su-22 starymi leciwymi f-16. To co? Idąc tym tokiem rozumowania(czymś starym bo kasy nie ma) migi-29 zastąpimy muzealnymi mustangami(tylko radar niech zamontują i amraam'y). A 5sztuk starych c-130 dostali jako pożyczkę bezzwrotną za pomoc w byłej jugosławi,Iraku i Afganie.Więc jak Chcecie starych afefów16 to napiszcie do Mon'u, że mają posłać wojsko na kolejną wojnę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju zawsze ponoć nie ma pieniędzy

 

Nie ponoć tylko nie ma i już takie są realia.

 

Niech nawet nie marzy o przekroczeniu strefy powietrznej Federacji Rosyjskiej czy Federacji Niemieckiej, a co dopiero bombardowaniu stolic tych krajów.

 

A na su-22 to jest taka możliwość ? Poza tym już pisałem że te samoloty nie mają służyć do nalotów na Moskwę czy Berlin. tylko da zadań taktycznych w obrębie frontu i na jego bezpośrednim zapleczu.

 

su-22 starymi leciwymi f-16

 

tylko ten stary F-16 jest lepszy od starego ślepego boksera Su-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofik jakiego frontu? Jak nie ma kasy to napisz do MON, że masz pomysł nowatorski niech z liftów wstawią elektronikę i radary do su-22 i przestanie być "ślepy" . Jak słyszę o muzealnych f16 to mi się rzygać zwyczajnie chce. Totalne dno i tyle(popisowe decyzje).Zresztą wpadli na lepszy pomysł już: Stacjonowanie obcych wojsk w naszym kraju(zbyt długo to nie byliśmy wolnym krajem)- po prostu żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian jakie bombardowanie stolic Niemiec i Rosji

 

Samo włożenie jakiekolwiek nowej elektroniki do Su-22 nic nie da bo tym maszyną potrzebny jest generalny fabryczny remont. A nawet po takim remoncie i modernizacji będą gorsze od F-16 block 30. Jeszcze raz napisze bo penie nie doczytałeś. Nie twierdze że jest to rozwiązanie idealne ale jest realne do naszych możliwości. A zamiast rzygać na te F-16 to może przedstaw swoją wizje na rozwiązanie problemu iskier i Su-22 ?

 

A co do stacjonowania obcych wojsk to jest pewna różnica miedzy pomiędzy tym gdy ktoś wchodzi nieproszony a tym gdy się kogoś zaprasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotnictwa proponuję rozwiązanie izraelskie lub wenezuelskie(dużo nie wymagam).Co do zapraszania wojsk to już we krwi to mamy od 15wieku, gdzie co ja gadam toć Kondziu Mazowiecki po raz pierwszy zaprosił zakon szpitala najświętszej marii panny domu niemieckiego w Jerozolimie.A potem już z górki było i chyba mieliśmy już wszystkie wojska zaproszone na nasze tereny.Do pełni właśnie brakowało nam czegoś z kontynentów Ameryk.Jaszcze Australia nam została.Powiedz mi tylko Tofik skąd Ci się ten 6wrak c-130 urodził: http://lotniczapolska.pl/Hercules-dla-Polski-,739

I odpuść sobie z tym docinaniem o tych bombardowaniach bo ja się tylko z Mosesem przekomarzam (a nawiasem mówiąc to faktycznie powinniśmy mieć sprzęt o takich możliwościach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli stare muzealne F-16 IAF są super a takie same stare muzealne f-16 z USAF to kupa złomu która nadaje się tylko do tego aby na nie narzygać . hmm ciekawe

 

Co do naszych c-130 to jak bazujesz na informacjach z 2008r no to gratulacje.

http://gdziewojsko.wordpress.com/listy/c-130-hercules/

 

Amerykańskie wojska stacjonują w Niemczech Włoszech czy Wielkiej Brytanii czy uważasz ze nie są to suwerenne państwa ? czyżby były one pod okupacja USA ?

 

I odpuść sobie z tym docinaniem o tych bombardowaniach

 

Aha ty docinać możesz inni tobie nie Ok nie wiedziałem sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja się tylko z Mosesem przekomarzam

 

Wiedziałem że na Ciebię mogę liczyć

 

a nawiasem mówiąc to faktycznie powinniśmy mieć sprzęt o takich możliwościach

Ale po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o f-16 mi chodziło u żydów a tym bardziej u indian.

To info z 2008 jest nadal aktualne kolego.Czytaj uważnie link, który podałeś tam na dole jest:

1) samolot wypożyczony od USA

2) samolot utracony w wypadku

A co do stacjonowania wojsk USA w innych krajach to mnie to absolutnie nie obchodzi co te kraje robią(mam to głęboko w "poważaniu" jak to mówi się delikatnie.Mnie interesuje co Polska robi.Stacjonowanie "obcych-jakichkolwiek " nigdy mi się nie będzie podobało.

Aha ty docinać możesz inni tobie nie Ok nie wiedziałem sorki.

No to już wiesz

Wiedziałem że na Ciebię mogę liczyć

 

 

Do usług

a nawiasem mówiąc to faktycznie powinniśmy mieć sprzęt o takich możliwościach
Ale po co ?

Moses no po to żeby mieć.Od przybytku głowa nie boli.

Zróbta wreszcie te cytuj zaznaczone bo mie szlag trafi i się zupełnie przeniosę na inne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crustian wychodząc z podobnego rozumowania, kupmy lotniskowce, bombowce Stealth, bombowce strategiczne itd, itp. po co nam coś co jest niezgodne z naszą doktryną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wydaje się, że opcja zakupu full-wypas LIFTów (z przeznaczeniem na częściowe chociażby zastąpeinie Su-22) jest maksimum tego, co pod rządami Tuska można osiągnąć i chwała wojskowym, że konsekwentnie lansują ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no muzealne Iskry musimy czymś zastąpić.To nie podlega dyskusji.

Moses a właśnie uderzyłeś w jedną sprawę. Mianowicie doktryna strategiczna, to Polska ma taką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crustian bynajmniej nie jesteśmy nastawieni na atakowanie krajów ościennych, więc myśliwce do obrony naszej przestrzeni powietrznej + samoloty wsparcia pola walki (np jak Tofik piszę F-16 starszych wersji, lub T/A-50) w zupełności nam wystarcza. Dodatkowo w momencie kiedy nasze lotnictwo myśliwskie mamy oprzeć na Efach, logicznym by było, w momencie kiedy jest możliwe oparcie się na jednej maszynie. Upraszcza to logistykę, szkolenie, więc więcej pieniędzy w worku zostaję.

 

A doktryna jakaś powstała w 1990 roku, nie wiem na ile obecnie aktualna jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To info z 2008 jest nadal aktualne kolego.Czytaj uważnie link, który podałeś tam na dole jest:

1) samolot wypożyczony od USA

2) samolot utracony w wypadku

 

No przecież napisałem.

 

...dostaliśmy 6 w czym dwa ze tak powiem , chwilowe zamienniki ze stanu USAF z których jeden pokrzywiliśmy w Afganistanie...

 

Chociaż fakt wkradł mi się błąd bo wypożyczyliśmy 3 a nie 2 co nie zmienia ogólnej liczby maszyn które przewinęły się przez nasze lotnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już zakłady Suchoja zaproponowały nam modernizacje Su-22 ale tą propozycje odrzucono, odrzucono też propozycje modernizacji przedstawioną przez WZL, poza tym wydaje mi się że do Su-22 trzeba by kupić trochę bomb i innego uzbrojenia będącego na wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już zakłady Suchoja zaproponowały nam modernizacje Su-22 ale tą propozycje odrzucono, odrzucono też propozycje modernizacji przedstawioną przez WZL
Mądrzy decydenci odrzucili też głęboką modernizację MiGów-29 i Mi-24, modernizację floty VIP itd... itd... niestety każdy wali w gacie z takimi decyzjami, a potem budzimy się z ręką w nocniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie dziwota ze odrzucili.

Raz modernizowanie tej maszyny można przyrównać do Crustianowej propozycji, z przymrożeniem oka, na zakup wyposażonych w radar P-51 (aczkolwiek w latach 70 bodajże Piper zaproponował maszynę wsparcia/przeciwpartyzancką na podstawie P-51 ;) ). Druga sprawa, jakbyś nie modernizował Suk nie przystosujesz ich do używania natowskiego uzbrojenia, więc logistycznie jesteśmy w dziurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav można prosić o wklejenie na forum, ew podesłanie privem. Ciekaw jestem jak to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.