Skocz do zawartości

F-35B Lightning II 1/72 Fujimi in-box


Robertas

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa propozycja, w szczególności że jest to jedyny zestaw dotyczący tej maszyny. F-35B w 1:48 robiła niegdyś Panda, ale zestaw jest marnie obecnie dostępny. Czekam z niecierpliwością aż ktoś go sprowadzi do naszych sklepów, na pewno znajdzie sie u mnie na warstacie jako że ma to być następca AV-8 w USMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nie wiem czy też macie takie wrażenie, ale wygląda to trochę jak zabawka szybkiego montażu, z całkiem fajnym detalem (przynajmniej gdzieniegdzie ;-) ). Wszechobecne "klocki" do klap podwozia, wlotów, komory bombowej - to wszystko do usunięcia. Zastanawia mnie w takim samolocie tak widoczna siatka nitów, no i fotel pilota - jak dla mnie BOMBA ;-)

Fajny temat, choć wygląda na słabszy niż F-22 Fujimi

Dzięki za inbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HobbyEasy.com ten model Fujimi kosztuje 96.30 PLN + koszty przesylki, a na F-22 Fujimi jest obecnie promocja i kosztuje 108.52 PLN (wczesniej byl po 120.74 PLN). Lubie ten sklep, zawsze ceny atrakcyjne, no i zawsze jestem zadowolony... dzialaja sprawnie itd.itp. Przesylka lotnicza (po gora tygodniu model mam w domu) kosztuje 33 PLN.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Jeju FUJIMI schodzi na psy. Za taką cenę wciskać ludziom takiego gniota ? Wstydu nie mają. Model jest tragiczny. Zobaczcie wewnętrzne strony pokryw. Dla mnie ten model to porażka. Wiem co piszę bo kilka ich modeli w życiu skleiłem: 3 Skyhawki, Cutlassa, Mig-21, Phantomy F-4M, RF-4E, F-4F,F-4G, 2 Intrudery, 3 Tomcaty w tym jeden iracki, Sabre, Corsaira A-7A i D. Z wiatraczków HH-60D, CH-46, KV-107. Te modele skleiłem jakoś tak w latach 1993-95. Wiele z nich pomimo upływu tylu lat, bije tego gniota na głowę. Choćby Phantom już wtedy miał ładne gumowe oponki . No w tym modelu zrobili koła na poziomie Miga-21 z Mastercraftu. Wnętrze kabiny uprościli na maksa. Echhh szkoda dalej ciągnąc ten wątek. FUJIMI tym modelem zrobiło milowy krok wstecz. Nie jest wart więcej jak 60 złotych.

 

Zobaczcie jakie fajne modele potrafili zrobić kiedyś ludkowie z FUJIMI

 

http://www.aircraftresourcecenter.com/Rev1/701-800/Rev739_F-14_Manca/rev739.htm

 

http://www.model-making.eu/fujimi-27014-ea-6a-intruder-black-bunny-p-1-1556504.html

 

http://www.model-making.eu/fujimi-25011-a-7d-corsair-11-p-1-382608.html

 

Tego mam do dzisiaj jeszcze

http://www.model-making.eu/fujimi-25025-douglas-ta-4j-f-skyhawk-p-1-382627.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

3 Tomcaty w tym jeden iracki

 

Chyba Irański

 

Jeju FUJIMI schodzi na psy. Za taką cenę wciskać ludziom takiego gniota ? Wstydu nie mają. Model jest tragiczny.

No dobra ale co zrobić jak nie ma żadnej alternatywy? Zestaw Pandy w 48 ciężko znaleźć a jak się pojawi na jebaju na przykład, to aukcja kończy się o wiele większą sumą niż ten zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co zrobić jak nie ma żadnej alternatywy? Zestaw Pandy w 48 ciężko znaleźć a jak się pojawi na jebaju na przykład, to aukcja kończy się o wiele większą sumą niż ten zestaw

 

No to chyba zostaje albo sobie go darować albo wydać kupę kasy i resztę dorobić "skraczem". Albo czekać na żywice i blaszki. Ale generalnie chciałem w swej dość mętnej wypowiedzi wyrazić opinię, że albo powinni podciągnąć jakość modelu do ceny albo opuścić cenę do jakości :-)

 

A i no faktycznie to był Tomcat Irański a nie Iracki. Dziękuję za poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widzę jakąś dziwną tendencja, zaczynając przygodę z modelarstwem sklejałem same 72 bo były w przystępnej cenie patrząc łakomym okiem na drogie 48. Teraz skleja się 48 patrząc na łakomie na drogie 72 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Moses Ja też pamiętam te czasy kiedy kleiło się 72 bo 48 to były wyjątkowe sytuacje gdzie któryś z rodziców się zlitował i kupił większy model z jakiejś okazji. F-35 to fajny samolocik, właściwie w każdej wersji więc może kusić miłośników tego typu samolotów jednak ta cena :/ . Za tyle samo pieniędzy można mieć F-14 w 48 z Hasy który jakościowo jest nieporównywalnie lepiej wykonany. Mam stare katalogi Fujimi i faktycznie to już nie ta sama półka co kiedyś. Pod choinkę dostałem AH-64 z Revell'a w 72 (bo aniołek pomylił(a) skale ) i muszę przyznać, że jest znacznie lepiej wykonany, a kosztuje (sprawdziłem) około 33 zł. Wiadomo jak to we wszystkich tego typu przypadkach - cenę wyznacza dostępność oraz swoista "unikatowość" polegająca na tymczasowym braku alternatywy. Kiedyś sobie sprawie ten samolocik ale jak wyjdzie w 48 i nie będzie jego cena wyznaczana właśnie na podstawie tych dogmatów bo pewnie zapłacę może i nawet połowę tego co ten. Teraz merytoryka - mam odczucie, że jedyne co mi się spodobało to te owiewki. 2 wersje i całkiem fajnie odlane. Niestety na tym się kończy. Brak nadlewek i baboli na powierzchni to już standard więc nie można chwalić kogoś za coś takiego (zwłaszcza, że to Fujimi). Rażą te "kołki" do łączenia elementów które, jak to już zostało wspomniane trzeba przeorać. Kokpit to już tragedia, a właściwie cała kabina. Mam wrażenie, że ktoś próbował powiększyć wartość modelu otwierając co się da pomijając istotne elementy. Wolał bym porządnie wykonane wnętrze kabiny niż np. otwarte luki na pociski i silnik którego pewnie nie będzie widać. Jak na model takiej firmy i jako nowość to sprawa mizerna... a szkoda.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.