Skocz do zawartości

SUZUKI GSX1300R HAYABUSA - Tamiya 1/12


Mr. Jekyll

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony tylny amortyzator. Ma na sobie lekki wash (nie widać za bardzo - za jasne zdjęcie). Będzie jeszcze werniksowany półpołyskiem z Gunze.

Obraz166-1.jpg

 

Pomalowałem, ot tak, z czystej ciekawości, drugą szybę. Tym razem X19 z Tamiyi. Zobaczę, w której Hajce będzie bardziej do twarzy (owiewek).

Obraz170-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oryginalne, fabryczne ''kominy'' owinięte karbonem. Polakierowane dwiema warstwami połysku Gaia. Dodałem kilka śrubek T2M. Teraz czekają na przyklejenie jakichś tuningowych, szpanerskich metek ;o) i trochę ''łosza''.

 

Obraz175-1.jpg

Obraz176-1.jpg

Obraz177-1.jpg

 

Równocześnie walczę z kalkami na desce z zegarami. Udało mi się zepsuć dwa razy kalki na tyle, że dla nowych zakupiłem kolejny model . I znowu nie idzie mi tak, jakbym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uporałem się wreszcie z łańcuchem. Nie lubię takiej roboty - kupa wycinania i szlifowania małych fototrawionych elementów. Śruby na zębatce odcięte z oryginalnego, plastikowego elementu. Całe szczęście, że udało mi się to wszystko w miarę równo poprzyklejać.

 

Obraz185-1.jpg

Obraz186-1.jpg

Obraz191-1.jpg

 

Molowanie:

1. Mr. Metal Primer

2. sufacer

3. czarny półmat

4. Tamiya X32 - zębatka

5. Tamiya X31 - łańcuch

6. bezbarwny połysk Gaia

7. łosz: emalia Tamiya X19 + rozcienczalnik X20

 

Na ostatnim zdjęciu całość się jeszcze mocno błyszczy, ale tuż przed zmontowaniem fuknę całość półmatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie,ach jak za mną chodzi taka maszyna,ale w 1:1 .Model perfekcja,mam sugestie,żeby troszkę podwozie plastik od spodu tak delikatnie przybrudzić piaskiem odrobinka a jeszcze bardziej urealni model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sugestie,żeby troszkę podwozie plastik od spodu tak delikatnie przybrudzić piaskiem odrobinka a jeszcze bardziej urealni model

 

Będzie raczej ''salo-nówka'', nie umiem, lub raczej boję się brudzić

 

Tłumiki mam gotowe:

Obraz249-1.jpg

 

Pomyślałem już trochę naprzód i przygotowałem sobie podstawkę pod gotowy model. Podstawka to spód od gablotki, bodajże ''C'' Tamiyi, a karbon kupiłem w sklepie dla modelarzy R/C. Przyciąłem na wymiar i przykleiłem klejem epoksydowym.

Obraz243-1.jpg

 

Na koniec "lajsne se" metalowa tabliczkę z grawerunkiem laserowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, rany. Kopara opada. Sam mam ochotę popełnić cywilniaka. Może następnym modelem będzie rower??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Fajnie, że Ci się podoba.

 

...Może następnym modelem będzie rower??

 

Poszukaj w sieci. Chyba Protar robi(ł) modele rowerów. Bodej w skali 1/9...

 

Tymczasem powalczyłem z kolektorami.

Zabawę zacząłem od usunięcia śladów po łączeniach form i zaszpachlowaniu śladów po wypychaczach. Następnie wymieniłem "rurę" łącząca środkowe rury kolektora na nową, z profilu plastikowego fi 2mm (łatwiejsze i szybsze do wykonania niż mozolne obrabianie oryginalnego elementu).

Obraz256.jpg

Obraz260.jpg

Obraz262.jpg

 

Postanowiłem także, że dodam też coś od siebie. Dorobiłem kołnierze mocujące kolektor do silnika. Wykonane z polistyrenu 0,25mm. Po pomalowaniu wkleję imitacje śrubek.

Obraz265.jpg

Obraz268.jpg

 

Wszystko świeżo po sklejane. Po wyschnięciu dodam imitacje spawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem spawy. Jak zawsze wykorzystałem do tego płynną szpachlę Gunze nanoszoną na element za pomocą zaostrzonej wykałaczki. Fajerwerków nie ma, ale i tak wygląda sto razy lepiej niż bez nich.

Obraz272-1.jpg

 

Całość siknięta surfejserem.

Wieczorem zamierzam pomalować wszystko na czarno, a po wyschnięciu trochę przybrudzić/przykurzyć kolektory. Nie wiem jak mi to wyjdzie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zanim ja zacznę robic takie modele to minie z 5 lat:D A mogę wiedziec gdzie kupiłeś te śrubki T2M bo szukałem na allegro i w paru sklepach i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

 

Uporałem się z przewodami układu chłodzenia...

Zacząłem od usuwania wszechobecnych szwów po łączeniach form. Postanowiłem też, że gdzie się da, tam je zmodyfikuję. I tak: wymieniłem na miedziane (pozyskane z przewodu elektrycznego) końcówki, które wchodzą bezpośrednio w chłodnicę; imitację gumowych węży wykonałem z cienkiej koszulki termokurczliwej; wszystkie ''segmenty'' przewodów porozcinałem wcześniej i posklejałem ''na styk''.

Obraz274.jpg

 

Pomalowałem na czarno, a fragmenty imitujące przewody gumowe, czarnym matem z odrobiną szarego:

Obraz289.jpg

 

Teraz czas na delikatne ubrudzenie/zużycie, montaż opasek zaciskowych i wklejenie ich na swoje miejsce w modelu.

 

Zrobiłem małą przymiarkę kolektorów do silnika. Muszę je jeszcze pomalować półmatem i lekko ''złoszować''.

Obraz295.jpg

Obraz294-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.