Skocz do zawartości

Comanche po ... "Irańsku"? :)


rizzi GT

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jak zmodernizują kilkadziesiąt sztuk i można będzie ocenić ich rzeczywistą sprawność i walory bojowe, to wtedy pogadamy

 

Niemniej Głuszec jakimś światełkiem w tunelu jest.

Byleby tylko znowu para nie poszła w gwizdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, była mowa o 12 sztukach. Pod względem przydatności/celowosci modernizacji i efektu finalnego jestem na "tak", byle by tylko wszyscy pamiętali, że jest to śmigłowiec wsparcia, nie pełnoprawna maszyna szturmowa.

 

Mikele- co znaczy 12 szt. śmigłowców i to nie nowych, a zmodernizowanych dla blisko 40 mln narodu?

 

Kierwa, Mogadisz stać na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ,po cholere się irytujesz ? Niedługo /nie wiem ile to jest / bedzie pare produktów z Mielca . Ile swięceń i gali przy tym. Mysl pozytywnie.

 

Myślę właśnie. Posłużę się cudnym słowem - "ostatni". A więc w przyszły wtorek ostatni dyżur ma ostatni oryginalny Mi-14PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest irański bubel to nie wiadomo...

 

W każdym razie Iran nie jest pierwszym krajem, który coś takiego robi - że się wyrażę jest to wyraźny trend. Nie rozumiem dlaczego miałby być za lekki do strzelania nprami? W latach 90tyvh jak chorwatów przypiliło to zakładali wyrzutnie na bella-47J YU-HAL. Nie był używany bojowo (jak np. Dromadery M-28 ), ale chyba próby ogniowe były. Jak przypili to wszystko da się wykorzystać.

 

Afrykańczycy Alouette poprzerabiali i wyszło im XH-1, a teraz Rooivalka mają...

denel_xh-1.jpg

 

Rumunom z tego samego alouette coś innego wyszło - IAR-317 kto wie co by dziś mieli jak by komuna nie padła.

 

lebourget1985iz1.jpg

 

Co do urody konstrukcji - może to wtedy taki trend w modzie był. Choćby ten przepiękny ptaszek - kellet XR10

 

kellett-xr10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toż to wygląda jak zabawka z Kinder Niespodzianki

 

Co do waszej dyskusji nt polskich realiów, niestety politycy w świdnik mają mało do gadania, jest to prywatna firma, więc odpowiada za nią zarząd, który jak widać, jak każdy z takich polskich przedsiębiorstw, ma w dupie nowe pomysły, oraz próby sprzedaży produktów. Ale kaskę to z chęcią biorą za nic nie robienie

 

Mikele jak byś znalazł ten nr SP z polskimi szturmowcami proszę o jakiś skan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tego numeru. Przekopałem kilka pułek ze starą prasą, w całym domu śmierdzi kurzem, znalaazłem trochę różnych ciekawych staroci, a tego numeru jak na złość. Będę szukał dalej, może jest toto gdzieś w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele jak byś znalazł ten nr SP z polskimi szturmowcami proszę o jakiś skan

I wrzuć je tutaj

 

Ależ właśnie o to chodziło, egoistą nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak Mikele nie znajdziesz, mam to na pewno- stare Lotnictwo z początku lat 90-tych. Na początku przyszłego tygodnia poszukam.

 

Jak nie znajdziecie to napiszcie - ja mam na 99% i wiem gdzie, ale dopiero we wtorek będę miał dłuższą chwilę na dokopanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.