Skocz do zawartości

Rezun 44`


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa, Wola, sierpień1944 r.

Po nie udanej próbie rozwałki punktu oporu goliatem została wysłana grupa WH, by dokończyć za niego dzieła.

Brak amunicji zmusza naszych do walki tym, co zostało.

Akurat mojemu bohaterowi to nie przeszkadza, w tej roli czuje się jak ryba w wodzie.

Piwnice - czyli miejsca, których najeźdźcy boją się najbardziej.

Zarys wstępny scenki:

DSCF8046.jpg

DSCF8045.jpg

DSCF8044.jpg

DSCF8043.jpg

Figurki to składaki LP,DML, MB

Goliat DML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rafał, pomysł nieziemsko ciekawy. Sam dzięki temu podsunąłeś mi pomysł, na małą ale efektowną winietkę z powstania Zresztą z budową czegoś o tematyce powstańczej myślę już od dłuższego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając grubość podłoża jakie dodam, przekrój stropu który zejdzie w dół nad głowy figur i stare budownictwo ...byłbym ostrożny .

Na chwile obecną figury sa m/w 180cm w 1;1 prawie x2 wyjdzie 3,60 - od dechy do dechy.

Finalnie zostanie ze 2,40 ?

Na razie nie ma co kombinować, i tak kształt się wyrobi w czasie prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mur i otynkowanie - świetne, jednak strop wydaje mi się zbyt gruby, jest prawie wysokości człowieka? Wygląda jak strop bunkra, a nie piwnicy.

Ale pomysł super.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord, poszukaj na odkrywca.pl - jest sporo o nich i borgwardach

Michał, kupna.

 

 

Rozrzuciłem wszytko, co uważałem za "niezbędnik" punktu oporu.

U góry natomiast zwaliłem to i owo pod resztki muru - zostawiając miejsce dla dzieciaka:

DSCF8067.jpg

DSCF8066.jpg

DSCF8069.jpg

DSCF8065.jpg

DSCF8063.jpg

DSCF8062.jpg

DSCF8061.jpg

DSCF8060.jpg

Teraz kolorowania ciąg dalszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak nie bawił się w krwawą jatkę gdyż tak jak to trafnie ujął kolega FAZZY_bez_humoru, nie jest to film Tarantino.

 

Ja natomiast pomyślałbym o przynajmniej lekkim przybrudzeniu rąk i podniszczeniu odzienia Powstańca, który jak na walczącego od jakiegoś czasu, wygląda trochę zbyt idealnie.

 

Poza tym wszystko jest na jak najlepszej drodze do kolejnego hiciora w Twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi prętami zbrojeniowymi - przesadziłeś trochę . Za bardzo odciągają uwagę od scenki. Zostaw te po bokach, na ślepych ścianach niech sobie wiszą, ale od frontu je koniecznie poprzycinaj i naprostuj. Teraz wyglądają jakby były równiutko obrane z betonu. Poza tym za gęsto je dałeś, w tamtych czasach nawet mosty rzadziej zbrojone były. Jeśli mogę Ci doradzić, kilka - kilkanaście prętów w dwóch rzędach, górą i dołem wystarczy.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej Ci wychodza figuranci.

 

Osobiscie nie jestem na 100% przekonany to tego zelbetowego stropu, ale to moze tylko moje zawodowe zboczenie. Jakies sklepienie moze jakis inny stalowo-ceramiczny. Co do umiejscowienia pretow to przedmowca sie wypowiedzial.

 

Ale o tak czepiajac sie na sile drobiazgow. Calosc robi wrazenie. W dodatku wyciagniecie 3-go wymiaru jest swietnym kompozycyjnym zabiegiem.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

Pomimo uwag jednak zostanę przy swoim.

Nie chcę zmieniać czegoś na siłę, jeśli ma mi się to później nie podobać.

To taka luźna interpretacja obrazu jaki powstał po przeczytaniu pewnego opowiadania.

Przy kolejnym tego typu projekcie zadam pytania odnośnie konstrukcji, budowy.

Mam nadzieję, że się nie obrazicie - ale taka ma wola , galeria za chwilkę.

 

Dzięki raz jeszcze za pomoc, do następnego.

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie -to w koncu Twoj autorski projekt, a nie diorama zbiorowa Modelwork. Ja tylko moge ewentualne swoje uwagi wyrazic. Sa wybitnie subiektywne, a czy sie do nich zastosujesz, czy nie, to juz sprawa zupelnie odmienna.

 

Mysle, ze na tym polega cala idea prezentacji warsztatu na forum publicznym. Ktos cos pokazuje, a ktos inny wyraza swoja opinie,albo sugestie.

 

Poza tym - zelbeowy strop w latach 30-tych bledem nie jest.

 

Pozrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.