Skocz do zawartości

E2C Hawkeye Kinetic 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I preshading który kosztował mnie spodnie (czarna farba radośnie sie na nie wylała ) no cóż straty muszą byc

 

Jest na to sprawdzony sposób, zwłaszcza, że to akryl.

Swoje jeansy doprałem zwykłym płynem do naczyń-działa lepiej niż niejeden proszek do prania czy odplamiacz.

 

 

Czekam na pierwsze kolory kamuflażu, będzie widać wkład włożony w model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ociagam się strasznie wiem ale malowanie przy zapaleniu oskrzeli nie sprzyja, stąd te prochy

Kolor bazowy na swoim miejscu

 

DSCF4916.jpg

 

DSCF4919.jpg

 

DSCF4918.jpg

 

DSCF4917.jpg

 

ufff odetchnąłem z ulgą- szpachli nie widać

 

Poszedł drugi kolor - biały.

 

DSCF4921.jpg

 

i trzeci kolor duraluminium.

 

DSCF4925.jpg

 

DSCF4924.jpg

 

DSCF4923.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie oszklenia z kadłubem wyszło Ci bardzo dobrze - najlepiej ze wszystkich sklejonych Hawkeye'ów jakie widziałem. Coś mi się nie widzi wklejana osłona silnika. Swoją drogą - skąd wiedziałeś jaką dać? Ja wertuję zdjęcia i jakiejś specjalnej reguły się nie doszukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie ma chyba zadnej reguły. Jeśli chodzi o VAW-112 bo takie masz malowanie w pudle, to stosowano i takie i takie jak widze na fotach, a mi osobiście bardziej pasowały te (takie zboczenie gustu).

Pozdrawiam.

 

(edit) Chociażby o ten, bo akurat na tym idealnie widać, w innych zdjęciach pod sporym skosem nie uwidzisz całości rantów.

 

1637802.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest regułą, że zmienioną osłonę silnika mają Hawkeye z ośmiołopatowym śmigłem?

Mój będzie takie właśnie miał więc chyba dam osłonę ze wzmocnieniami krawędzi.

Przy okazji - takie malowanie przewiduję.

12cu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jest świetne, widziałem bardzo ciekawe kalki na Alledrogo, ale dokładać kolejna kaske juz mi sie nie chce, swoją drogą wszystkie malowania jakie widziałem na w/w były właśnie do wersji wiecej niz 4 łopaty - skąd wziąłes śmigła w tej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap prac. Model dostał kolorek czerwony i wziąłem sie za maskowanie pod ostatni kolor - czarny. Nauczony doświadczeniem i wiedzą jaki odkurz zostawia kolor czarny i ile trzeba sie później nap..... żeby go usunać zawsze maskuje cały model żeby w/w nie było. Kolor czarny na statecznikach wykonuję z konieczności tego iż kalkomanie hobbyboss dał tylko na górne i dolne cześci "płetw" - resztę trzeba domalować

 

Maskowanie, które zajeło 1,5 h

 

DSCF4927.jpg

 

Pomalowane.

 

DSCF4928.jpg

 

Po zdjęciu masek całosć, a w szczególności nosek "psa pluto " wymagał korekty pędzlem retuszerskim - nie potrefie maskować owali

 

DSCF4929.jpg

 

DSCF4931.jpg

 

I spód z wspominanym kolorem czerwonym.

 

DSCF4932.jpg

 

to teraz sido i kaleczki C.D.N

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z konieczności tego iż kalkomanie hobbyboss dał tylko na górne i dolne cześci "płetw" - resztę trzeba domalować

 

Oczywiście chodzi o Kinetic-a - mój babol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farciarz znając życie to Italerka dodała ramke i można dwie wersje zrobić . Dalszy etapik prac. Model dostał błysk - schnie i czeka na kalomanie. W miedzy czasie zająłem sie skrzydłami i całą resztą.

Preshading i malowanie. Zastanawiam się nad wykończeniem. Washa nie będzie bo nie pasuje tutaj, ale nie wiem co zrobić - zastanawiam się czy zostawic błysk widoczny na więkrzości zdjęć (zdjęcia zazwyczaj odpicowanych egzemplarzy) czy jak to ma miejsce na morzu(oceanie) zrobić satynę lub mat (mat tu najbardziej by mi pasował - słońce i sól).

 

DSCF4995.jpg

 

DSCF4994.jpg

 

DSCF4993.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Farciarz znając życie to Italerka dodała ramke i można dwie wersje zrobić . Dalszy etapik prac. Model dostał błysk - schnie i czeka na kalomanie. W miedzy czasie zająłem sie skrzydłami i całą resztą.

Preshading i malowanie. Zastanawiam się nad wykończeniem. Washa nie będzie bo nie pasuje tutaj, ale nie wiem co zrobić - zastanawiam się czy zostawic błysk widoczny na więkrzości zdjęć (zdjęcia zazwyczaj odpicowanych egzemplarzy) czy jak to ma miejsce na morzu(oceanie) zrobić satynę lub mat (mat tu najbardziej by mi pasował - słońce i sól).

 

Wcześniej widzimy na zdjęciu osłonę anteny radaru - jest gładka .

W modelu ma podział zewnętrzny -

Jaka będzie w Twoim modelu ?

Element konstrukcujny jest na tym etapie pracy do poprawienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi knkretnie wytknij palcem proszę

Jak pisałem też czeka na mnie E-2C , śledzę Twój warsztat – co jest fajne bo nie trzeba pewnych zagadnień odkrywać , dysponujemy podobnymi zdjęciami no i taką samą bazą wyjściową – modelem bo jest jedyny( tu mowa o plastiku – bazowo kinetic )

Talerzyk- radar jest gładki z delikatnymi podziałami wgłębnymi , popatrz na fotkę z wcześniejszego postu.

Podpatrz model wcześniejszy Żywiczną 48’kę ,

Wiem Kinetic to taki Chiński OEZ-Letochrad ale jest i fajnie wzbogaci kolekcję.

Pomyśl i wyobraź sobie gładki dysk ……..czy nie lepiej wygląda .

Z poważaniem

TB

 

Kurcze tak się zastanawiam normalni ludzie o tej porze pracują i nie powinni mieć czasu na forum.

Wiem to z telefonu w sieci a może odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak się zastanawiam normalni ludzie o tej porze pracują i nie powinni mieć czasu na forum.

Niektórzy pracują w ciekawych systemach godzinowych - ja np pół miesiąca mam wolne a pół rąbie od 9 do 21 (oczywiście nie pod rząd)

 

Zastanowię się nad tą "miską" ale washa i tak nie robię wiec po co obecny trasować .

 

Spróbuję Marku ale mat to u mnie zboczenie - nie lubię połysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy

Dzisiejszy dzień zacząłem z przeświadczeniem że będą kaleczki.

Pierwsze pozytywne zaskoczenie, nikt inny nie robi kalek dla Kinetica tylko sam Fighter Town Decals, więc spodziewałem sie maliny

Zawiesć sie nie zawiodłem, kaleczki kładą sie świetnie i świetnie reagują z płynami Microscale.

Dwie uwagi dla potomnych:

1) radzę rozczłonkować górną kalke (chodniczek dla obsługi) bo ją zniszczycie, po 4 podejsciach podzieliłem ją na 2 i wtedy jużległa bez problemu.

2) kalki stateczników pionowych są źle zwymiarowane (za małe) polecam kłaść równiutko a braki na górnych krawędziach uzupełnić zwykłą czarna farbą.

 

Kalki położone w 3/4 a zajeło to prawie cały dzień

 

DSCF4996.jpg

 

DSCF5000.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem Kalkomanie nałożone, aktualnie schną, jak dla mnie wyglada całość nieźle .

 

DSCF5006.jpg

 

DSCF5010.jpg

 

I całość z przymierzonym talerzem też jest bomba

 

DSCF5025.jpg

 

Kalkomanie nałożone, ładnie się kładły choć z lenistwa dodam że napisy walkaway mogły by być wydrukowane juz na "chodnikach" a tak najpierw trzeba położyć chodnik a później napisy.

Niebawem całość przykryje błyszczącym i bedę werniksował matem.

 

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, trochę podłubałem w miedzyczasie pracy i obowiazków domowych. Model dostał werniks i "ciapki". Podłubałem także przy drobnicy. Klapy podwozia, golenie, drzwi luku pomalowane, zwashowane, i zabezpieczone - został werniks. Tak dla potomnych - jestem na świerzo po montażu goleni i stwierdzam że przy nowym modelu wkleiłbym golenie zgodnie z instrukcja, tj podczas sklejania połówek kadłuba, strasznie ciężko je później wpasować

 

DSCF5028.jpg

 

DSCF5029.jpg

 

DSCF5030.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.