Skocz do zawartości

E2C Hawkeye Kinetic 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Noo idzie robota ładnie

Patrzył ktoś może na allegro? Znalazłem ciekawe kalki. Może ktoś wypowiedzeić się na temat ich jakości? Na oko są OK chyba.

Bezpośredniego linku podobno niemożna dać więc nie prowokuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kalki są ładne i wygladają wporządku, ale pamiętaj z tego co patrzyłem sa do wersji 2000r. czyli wiecej niż 4 łopaty w śmigłach, a Kinetic daje tylko wersję czterołopatową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy etapik prac. Model dostał golenie i anteny pod kadłubem, klapy goleni podwozia na które położyłem kalkomanie. Zamontowałem także drzwi luku. Całość części składowych przeciągnąłem werniksem matowym. Model nabiera krztałtów i wyglada tak.

 

DSCF5032.jpg

 

DSCF5033.jpg

 

DSCF5034.jpg

 

DSCF5035.jpg

 

DSCF5036.jpg

 

Już o własnych siłach, w modelu pierwszy raz trasowałem linie podziałowe na oponach

 

DSCF5037.jpg

 

DSCF5038.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego werniksu matowego używasz? Bo moj A-7E świeci się jak... i muszę coś z tym zrobić. Aaa no i niewiem czy akurat u Ciebie jest wskazany ten matt. Na wielu zdjęciach można zauważyć zadbane Hawkeye'e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego werniksu matowego używasz? Bo moj A-7E świeci się jak... i muszę coś z tym zrobić. Aaa no i niewiem czy akurat u Ciebie jest wskazany ten matt. Na wielu zdjęciach można zauważyć zadbane Hawkeye'e.

 

Jako werniks używam Matt z palety Pactry.

 

Co do malowania, analizowałem zdjęcia w sieci i na wiekrzości Hawkeye są obfotografowane podczas Airshow lub podobnych pokazów.

 

A tutaj Hawkeye starsze w służbie i naturalnym środowisku

 

030409-N-7265L-060.jpg

 

0050449.jpg

 

1530397.jpg

 

*źródło Airliners.net

 

I powiem szczerze że te bardziej mi sie podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model , jednak można coś zrobić z OEZ Kinetic ,

Czekają dwa jednego tylko zrobię a jeden dla chętnego.

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj Hawkeye starsze w służbie i naturalnym środowisku

 

I według Ciebie są matowe?

Jeżeli już to delikatnie pół-matowe. Akurat taka delikatna mgiełka satynowego lakieru Top Coat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze w porównaniu do zdjęć gdzie się świecą jak psu cohones to stwierdzam, tak są matowe.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ja też bym był za półmatem, taka chyba nawet jest specyfikacja tej farby??? (w kodzie FS by musiała być dwójka na początku). I cojones, amigo! Hasta la vista, bejbe

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żaden problem poleciec to półmatem czy błyskiem.

Dalszy etap prac.

 

Zamontowałem górne anteny i drobiazgi po bokach, przykleiłem także mocowanie "talerza"

 

DSCF5043.jpg

 

Następnie zabrałem sie za śmigła, pomalowałem a nastepnie wziałem się za kładzenie kalkomani. Kolejne rozczarowanie - kalki na śmigła sa za małe wybrnąłem z tematu kładąc je jak najbliżej malowania aluminium a reszte uzupełniłem malujac pędzlem retuszerskim.

 

DSCF5042.jpg

 

Dokończyłem skrzydła (lampy, uchwyty mocowania po złożeniu skrzydeł).

 

DSCF5040.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek a nie mogłeś po prostu końcówek pomalować a nie bawić się w kalki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pewnie mogłem ale perspektywa kolejnego wielokrotnego maskowania razy 8 jakos mnie przeraziła. Wyszło dobrze, podałem to jako ciekawostke.

Efekt dzisiejszego dłubania, "nareszcie razem" jak to mawiają nogi Blondynki po wakacjach

 

DSCF5045.jpg

 

DSCF5044.jpg

 

Zostało troche drobnicy, wycieraczki, gdzie nie gdzie anteny i podmalówki, naciagi i pare innych rzeczy ale i tak na chwilę obecną wyglada imponujaco, a waga hmmm jakies 2 kilo bez kosci golenie sie trzymaja .

 

Talerz i śmigła zostawiam luzem do transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerz ma wygladać płasko, wash był tylko we wnekach i na goleniach, na kadłubie nie ma wogóle bo w oryginale podział blachy tak sie nie rzuca w oczy. Efekt zaciemnienia delikatnego zawdzieczam wczesniejszemu preshadingowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mysle ze delikatny wash na calosci by nie zaszkodzil, chociazby poto zeby zaakcentowac cienie, nawet jezeli sam w sobie samolot bywa czysciutki.

 

Generalnie z przyjemnoscia zagladam do twojego warsztatu, dobra i czysta robota z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem jeszcze dzisiaj "naciągi", poraz pierwszy przydały sie na cos włosy żony walajace sie tu i uwdzie a wkurzajace mnie niezmiernie

 

DSCF5051.jpg

 

DSCF5049.jpg

 

DSCF5048.jpg

 

Pozdrawiam. Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Jak bedziesz robił następnego :-) to zrób otwarty awaryjny luk wyjściowy, który był zwykle otwarty w czasie startu. Można przez niego pokazać trochę konsole operatorskie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda. Sądzę że wash na całości jest zbędny ale przydałby się na kalkomaniach. Nie czarny ale szary , nieco ciemniejszy od koloru poszycia by zaakcentować linie podziału przechodzące w miejscach gdzie są kalki. Ale w sumie to takie czepianie się na siłę. Póki co świetnie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie

Jak bedziesz robił następnego :-) to zrób otwarty awaryjny luk wyjściowy, który był zwykle otwarty w czasie startu

 

Leszku z tego co udało mi sie wyczytać to masz rację ale otwierany był przed samym startem, co było podyktowane względami bezpieczeństwa w razie awaryjnego wodowania po nieudanym starcie.

 

A teraz porobione drobiazgi (wycieraczki, reszta anten itp.) Bedzie jeszcze podstawka Niebawem galeria

 

DSCF5055.jpg

 

DSCF5054.jpg

 

DSCF5053.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.