Skocz do zawartości

Bussing 8000 S 13 Revell 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdjęcie z 2005 roku, pojazd jest odrestaurowany. W sumie każdy pojazd był kiedyś nowy. Ładnie i czysto malujesz to będzie fajnie wyglądał.

Koła małym pędzelkiem, albo maskuj. Srebrne farby są ciężkie w obsłudze i jak naprawdę dobrze nie wyschną, mogą się zmywać z kolejną farbą. Takie mam doświadczenia po humrolu i model masterze.

 

Ten chrom to całe jaja wyszły. Pojechałem na Kunickiego po lakiery, i po polerowane aluminium do naczep. I dostałem to niby aluminium a w domu okazało się że to taki ładny silber chrome

 

ad77d5eb21bf542f.jpg

 

po 5 min. jest już suchy jak pieprz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak tej farby i podobnych nie można polerować, a też trzeba uważać z ich maskowaniem - maska po jakimś czasie może zostawić ślad, którego nie da się usunąć. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złapałem trochę czasu i trysnąłem podwozie kolorem bazowym , a błotniki po wyschnięciu całości jedną warstwą lakieru bezb.

 

fa4c812473eb5b97.jpg 01c158f018784eb3.jpg 5637a5c518a696b5.jpg ba124242375e8e0f.jpg

 

 

Przygotowałem też silnik do montażu:

 

0c91ecf20f106607.jpg 0c7edfbb38674c19.jpg c54e6114436cbba9.jpg 9c6e93d6c98fc652.jpg

 

W kolejnym wejściu postaram się pokazać montaż silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic do przyczepki, ładnie i czysto Super modelik żałuje że nie sprawiłem sobie jak miałem okazję

 

Dzięki za miłe opinie . Z sinikiem to się Revell za mocno nie popisał-- sporo nierównych powierzchni sporo szlifowania i szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ona jest z silnikiem połączona? Bo to rozwiązanie nie typowe ( jak dla ciężarówki) żeby skrzynia była osobno.

Podobne rozwiązanie napędu było w Jelczu 315 - silnik - wał pośredni - skrzynia biegów - wał napędowy - most.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie zalety ma takie rozwiązanie? Poza tym silnik i skrzynia wyglądają dobrze, zwłaszcza w połączeniu z tą paletą Doradzałbym delikatne cieniowanie dla zwiększenia realizmu, a poza tym życzę powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie zalety ma takie rozwiązanie? Poza tym silnik i skrzynia wyglądają dobrze, zwłaszcza w połączeniu z tą paletą Doradzałbym delikatne cieniowanie dla zwiększenia realizmu, a poza tym życzę powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam

 

Paweł

 

Dzięki Dziś postaram się dokończyć silnik . A paleta to moja produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na silniku widać miejscami łączenia połówek niektórych elementów - warto to poprawić

Co do paki - nie chcesz się skusić na zrobienie z drewna również burt paki - by się to ładnie komponowało z podłogą, więc może warto?

 

Koła bardzo przypadły mi do gusty, jeszcze tylko leciutki wash aby uwypuklić śruby i będzie pięknie.

 

Pozdrawiam i kibicuję.

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.