Skocz do zawartości

AEROGRAF-MAM PROBLEM


turb1

Rekomendowane odpowiedzi

Śruby regulacji w EW770 nie da się wykręcić z nakrętki którą jest dokręcona do korpusu. Chodziło mi o uszczelnienie gwintu nakrętka(baza tej śrubki) z korpusem. Jeżeli powietrze leci po śrubie, to chyba nie zostaje nic innego jak przeboleć albo zalać klejem jak nie da się przez to malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, posiadam aerograf firmy MAR - EW 770 oraz kompresor Mini MA-2000. Malując aerografem używam farb Pactra. Mam następujący problem od jakiegoś czasu zauważyłem że aerograf rozpyla farbę o niższym ciśnieniu niż podczas pierwszych malowań (malowałem może z 7-8 razy). Kilka razy zdarzyło się że farba bulgotała w pojemniczku. Kompresor według mnie pracuje normalnie, a wężyki wydają się byc szczelne. Pierwsze moje podejrzenie pada na iglicę, gdyż zdarzyło mi się raz tak że lekko skrzywił mi się szpic. Próbowałem wyprostowac, a później szlifowac papierem ściernym o gradacji 2000. Po tym szlifowaniu iglica krócej wystaje z dyszy (wystaje z dyszy 1,5 mm iglicy)niż to było wcześniej - przed wystąpieniem problemu. Lecz gdy wyjąłem iglicę z aerografu i puściłem samo powietrze żeby sprawdzic czy to ona może byc przyczyną tego niskiego ciśnienia, okazało się że powietrze nadal leci o niższym ciśnieniu jak z wcześniej z iglicą.

 

Proszę o Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

The Jackal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bulgotanie pomoże lepsze uszczelnienie pod dyszą i elementem w który ją wkręcasz. Co do spadków ciśnienia to spróbuj odkręcić śrubę od dołu na wysokości zbiorniczka. Ewentualnie podkręć pokrętło na kompresorze. Jak to nie pomoże to zrób solidne mycie aero rozebranemu na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj postaram się umyc cały aerograf. Czym najlepiej uszczelnic te miejsca przy dyszy ? Tą śrubę na wysokości pojemniczka to regulowałem i ciśnienie zwiększało się im bardziej odkręciłem do dołu, jednak max. przepływ samego powietrza jakie otrzymałem nie był taki jak wcześniej - podczas pierwszych malowan, możliwe że to wina słabego uszczelnienia i niedokładnego umycia wnętrza aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kompresorze zwiększałeś ciśnienie?

 

Ja uszczelniam metodą Reggy'ego przy pomocy maskolu i jest idealnie. Poczytaj FAQ o tym.

 

Rozkręć aero na części i wrzuć do słoika z miksturą cleanluxu z wodą. O tym również w FAQ.

 

Heh, jeszcze 1,5 roku temu bym nie uwierzył, że dziś będę dawał rady na temat aerografu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie znam się jeszcze na tym tak dobrze. Ale przy takim ustawieniu jak mam, malowało mi się bardzo dobrze. A powiedz mi jest to możliwe że dzieje się tak z powodu tego że "przekreciłem" za bardzo tą śrubę regulującą przepływ powietrza, pod zbiorniczkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam do was pytanie. Otóż jak w temacie, jakiego węża kupić do aerografu, jakie rozwiązanie zastosować? Chodzi mi główni o to żeby to rozwiązanie nie było zbyt drogie ale żeby w miarę możliwości jak najbardziej się sprawdzało. Mój aerograf to MAR-POL EW-440A. Jeśli taki temat już gdzieś był to przepraszam. Ja w każdym bądź razie takowego nie znalazłem. Wiem, że pytanie przeze mnie zadane jest dość banalne ale jestem początkującym modelarzem więc o wszystko wole najpierw spytać .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie końcówki ma Twój aerogeaf ,ale do swojego "łukowiaka " kupiłem wężyk w sklepie akwarystycznym, normalny igielitowy wężyk o średnicy ok .5mm i służy mi już ładnych parę lat. Testowałem pod ciśnieniem 10 atm -wytrzymał, a więc mocny i giętki , no i tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to fajnie:) a czym go przymocować do aerografu? Zwykłą metalową opaską zaciskową czy macie jakieś inne pomysły?:) a i czym mocujecie te wężyki do swoich kompresorów?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć. Kasty w modelach w skali 1:24 nigdy mi nie wychodzą (choć maluję sprayem i trzymam się zasad) i stąd pytanie. Czy opłaca się kupić do nauki ten aerograf: http://www.allegro.pl/item877057099_profesjonalny_aerograf_tg_138_0_3mm_sklep_lodz.html Przy okazji chciałbym się spytać jak się robi polerkę po pomalowaniu.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten na początek:

http://www.allegro.pl/item885203558_aerograf_ew_550a_dysza_0_3mm_hicior_super_cena.html

W dalszych poczynaniach też sie przyda ;)

A jak chcesz być profesionalistą to jakieś pashe etc. ale to też sie nada:

http://www.allegro.pl/item881432898_profesjonalny_aerograf_tg_180_0_2mm_0_3mm_sklep.html

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.