Skocz do zawartości

AEROGRAF-MAM PROBLEM


turb1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Dokładnie, bardzo solidna i prosta, funkcjonalna konstrukcja, doceniana w modelarstwie, po prostu nie wiedziałem że tak wygląda jego "normalna"praca.
Też mam coś takiego na stanie Obecnie pracuję na innym typie i modelu, ale sentyment, związany z początkami pracy na "rusku" pozostał i nie zamierzam pozbywać się go Kto wie, może kiedyś zachce mi się nim poszaleć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kupiłeś chyba Rosyjski aerograf to rosyjskie rzeczy są badziewiami ; P

 

Pozdrawiam:

Jacek (Jic)

Ja tylko uzywam ruskiego aerografu, i nie zamienie na inny.

Przy odrobinie wprawy mozna uzyskać nim takie efekty, jakich innymi aerografami uzyskac jest bardzo ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Mam taki problem - chciałem sobie pomalować po papierze (pierwsza moja próba) aerografem a tu ciach...zamiast stale lecieć farba to tylko bulgocze i tryśnie od niechcenia jak troszkę jej naleci do dyszy (odsunięta igła). Pewno większość powie że to uszczelka dyszy, jednak osobiście jej nie odkręcałem (aż do teraz) - chociaż istnieje pewne prawdopodobieństwo, że starszy brat rozkręcał. Pozatym uszczelka wygląda okej - więc sam nie wiem.

 

Może ktoś na podstawie tego opisu odpowiedzieć co poszło nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...zatykanie się dyszy może mieć sęs - ponieważ całkiem sporo farby osiadło na iglicy.

Nic to - jakoś to wyczyszczę - choć nie za bardzo wiem jak x_x

 

(Ciekawe jest to, że ta farba Vallejo Model Air powinna być po dokładnym wstrząśnięciu gotowa do pracy - chociaż, stała trochę czasu na półce)

 

EDIT - Po ponownym wykręceniu i użyciu jeszcze większego szkła powiększającego doszedłem do wniosku, że problemem może być uszczelka dyszy. I tu pytanie, czy jest jakiś domowy sposób "załatania" załatania tego problemu, bez używania maskoli itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

drodzy koledzy mam mały problem, nie to jednak duży problem. No więc do rzeczy mam aerograf który nie działa, aerograf jest nowy, nie używany a nie chce działać. jest to maszynka mar coś tam coś http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=141175&kateg=578477 pomocy !!! bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wlasnie zaczelem przygode z areografem i mam maly problem.Uzywam emali revella i wlasnie polozylem kolor bazowy no i tu problem normalnie jest ok ale wyszedl mi taki meszek i jak przejade palcem to farba jak by nie do konca trzymala. w czym tkwi problem moze za szybko malowalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczelem przygode z areografem i mam maly problem.Uzywam emali revella i wlasnie polozylem kolor bazowy no i tu problem normalnie jest ok ale wyszedl mi taki meszek i jak przejade palcem to farba jak by nie do konca trzymala. w czym tkwi problem moze za szybko malowalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczelem przygode z areografem i mam maly problem.Uzywam emali revella i wlasnie polozylem kolor bazowy no i tu problem normalnie jest ok ale wyszedl mi taki meszek i jak przejade palcem to farba jak by nie do konca trzymala. w czym tkwi problem moze za szybko malowalem?

A ja zaprponowałnym Tobie farbe akrylowe Vallejo. Sam zobaczysz różnicę. Malować praktycznie można od razu poa nałożeniu jednej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Mam model VSR90 i szukam szpeniów malujących takowym aerografem (może inne modele Paasche tez są tak zbudowane)

 

Mam problem z wymianą uszczelki o symbolu v-83 - tej uszczelniającej iglicę.

Aerograf zaczął cofać farbę no i wyczytałem, że to wina uszczelki.

Odkręciłem i rzeczywiście - uszczelka ma w zasadzie dwa razy większy otwór (przesunięty w jedną stronę)

Kupiłem oryginalne uszczelki jednak opadły mi ręce - nie da się ich normalnie założyć albo.....jestem nienormalny/głupi/tępy (niepotrzebne skreślić)

 

Otwór prowadzący igłę nie jest ustawiony centralnie do otworu, w który wkręca się nakrętkę dociskającą uszczelkę....

Po włożeniu uszczelki do otworu igła nie chce przez nią przejść, bo stawia bardzo mocny opór. Włożenie igły od przodu aerografu skutkuje wypadnięciem uszczelki

Koniec końców igłę da się włożyć jednak skutkuje to jej krzywieniem i ..... powiększeniem otworu w uszczelce....

Dodam, ze wszystko bez nakrętki dociskającej uszczelkę.

 

Poczułem się bezsilny jak sierota we mgle - na szczęście zamówiłem dwie uszczelki i jedna jeszcze czeka we woreczku.

Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły o co kaman?

Wieczorkiem postaram się wrzucić fotki zagadnienia.

Oto i one:

Bez uszczelki

paa1.jpg

 

Z uszczelką (nową)

paa2.jpg

 

PLiiiizzz HELP!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam ten model aerka od kilku miesięcy,ale nie miałem nigdy problemu z uszczelką.Co jakiś czas go rozkręcam,czyszczę oraz delikatnie smaruję(iglicę w szczególności) i jak na razie nie miałem z nim większych problemów.Kwestia też tego czy nie za mocno dokręcasz śrubę do uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio

Takim czymś

img0275nn.jpg

Smaruję generalnie igłę,czasami spust i okolice a nadmiar ścieram.Nie polecam WD40 bo to tylko nafta w płynie,silikon dłużej i lepiej chroni części.

Swoją drogą zaciekawiłeś mnie problemem z uszczelką i sprawdziłbym to w swoim,niestety dostęp do niego dopiero będę miał za tydzień gdyż został w Danii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.