Skocz do zawartości

AEROGRAF-MAM PROBLEM


turb1

Rekomendowane odpowiedzi

od wielu czynników, może być za gęsta farba, może być za małe ciśnienie, może być wilgoć w powietrzu dostarczanym do aerografu (choć jeżeli masz sprawny kompresorek to 2 ost. raczej nie...), a co do stricte aerografu to może być nieszczelność gdzieś wokół dyszy (ja tak miałem), mogą być paprochy w dyszy lub w okolicach wylotu, plucie pseudoiwat to temat wiele razy wałkowany na forum ;) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja z czystym sumieniem polecam tamyiowski, też nie tani ale bardzo wydajny i ekspresem czyści z wszystkiego, od tego zakupu skończyły się moje problemy z niedoczyszczonym aerografem...

http://www.mojehobby.pl/tamiya-87089-airbrush-cleaner-250ml--p-6-1280057.html

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam problem podczas malowania aerografem modelu farbkami gunze seria C wcześniej rozcieńczonymi rozcieńczalnikiem w proporcji 2:1 dedykowanym do tej seri farb wszystko obok modelu jak i sam model pokrywa się pajęczyną.W czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

ostatnio sprawiłem sobie aerograf. a zanim doszedł, czytałem wszystkie poradniki i opracowania, JAK powinno się z nim pracować, jak czyścić, dlaczego rozcieńczamy farbki itp itd.. no ale jak doszedłem do malowania juz mnie zniechęciło.

 

1) mam rozcieńczalnik wamodu do farb akrylowych ( i nimi maluje - Tamiya i mr hobby) dodatkowo rozcienczam nim mr. surfacer 1200 - no ale... nie da się nim nic rozcieńdczyć .. próbowałem, kilku proporcji, ale zawsze farba idzie na dno a rozcienczalnik wypływa na górze... trochę to frustrujące. Czy koniecznym by było kupić dedykowany rozcieńczalnik ? jak mr. color thinner ?

2) Przy jednym z Większysz poradników na temat konserwacji aerografu (EW 770) rozwiązywany jest problem bąbelków w zbiorniczku ! uszczelkę wymieniłem - raczej zrobiłem z taśmy uszczelniającej, ale po drugim malowaniu znów ten problem mnie naszedł ! (wczesniejsza tez nie dala rady) I czy istnieje inne rozwiązanie tegoż problemu aniżeli tylko Maskolem ?

 

3) I ostatnie, czy grudki farby które wraz z farbą z aero, "wylatują" na model, to wina źle rozpuszczonej farbki ? - i czy mogę je rozcieńczać wodą ?

 

... Chyba Tylko albo Aż tyle.. :|

 

Za odpowiedź dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię mam. Posiadam zmywacz i rozcieńczalnik :P

 

jak rozcieńczałem mr. surfacer 1200 dla aerografu w stosunki 1:1 (czyli jak na opakowaniu jest napisane) to mi po kilku sekundach zaczyna się zapychac aerograf, zeby potem leciał rzadka papka (prawie woda) i znów gęsty surfacer.

 

najpierw rozcienczalnik do zbiorniczka, potem mr, sufacer, potem jak brakuje jeszcze rozcienczalnika, to dolewam. kilka wsysów do strzykawki i znów do zbiorniczka, zeby się wymieszało + kilka machnięc pędzla po dnie zbiorniczka ... i dupa ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznym by było kupić dedykowany rozcieńczalnik ? jak mr. color thinner ?

 

Możesz spróbować kupić w sklepie chemicznym zwykły rozpuszczalnik nitro do wyrobów nitrocelulozowych. Śmierdzi, ale działa. Osobiście używam rozpuszczalnika nitro jedynie do mycia aerka po malowaniu surferem, ale nic się nie oddziela i miesza się z nim znakomicie, więc powinno być dobrze. Mimo wszystko polecam dedykowany rozcieńczalnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię mam. Posiadam zmywacz i rozcieńczalnik

Czy aby na pewno ten rozcieńczalnik jest do farb akrylowych z tego co opisujesz wydaje mi się, że masz rozcieńczalnik do emalii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

 

Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem aerografu EW-707. Mam jednak teraz z nim poważne problemy. Otóż nie jestem w stanie malować małym strumieniem farby. Kiedy troche, delikatnie wychylam iglice do tyłu to nie chce wylatywać farba. Dopiero jak mocno wychyle to leci. Druga sprawa to to że czasami w ogóle nie chce lecieć i w zbiorniczku na farbe pojawiają się bąbelki. Kiedy wychylam iglice to właśnie pojawiają się bąbelki i nie da się malować. Chce nadmienić że aerek regularnie czyszcze wamodem po każdym malowaniu(maluje akrylami). Maluje ostatnio pactrami w stosunku 3 krople farby do 8 kropli wody i jednej kropli retardera. Co mam robić??? Próbowałem też bawić się tym pokrętłem do regulacji ciśnienia ale to nic nie pomaga. Co tu począć??? Aerek jest na gwarancji ale może da się coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak malujesz pactrami to wamod możesz sobie podarować... kup płyn myjek Tamyi albo gunze, wamod nie zmywa dobrze pactr, ledwo je rusza, poza nieszczelnością możesz mieć po prostu zasyfioną dyszę, zrób na próbe tak jak napisał leszek, zwróć też uwagę na uszczelkę wewnętrzną z przodu korpusu (w nią wchodzi tulejka przedniej części) jak popuszcza to też są bąbelki.

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się ze mnie śmiać, ale ja nie wiem gdzie jest ta dysza? Czy to ta końcówka na samym końcu z którego wychodzi igła? To uszczelka jest chyba dalej do tyłu? Sorki naprawde ale nie chce nic popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ratajczyk.eu/Aerograph%20TG-180A.jpg

 

to jest przekrój TG180, niemal identyczny co EW770.

dysza to element nr 3, leszek wspominał o uszczelce tego elementu (jest ona osadzona na gwincie, na wys jej nie uwzględniono - jest b malutka może uznano ją za element dyszy, w zestawie naprawczym z uszczelkami do EW770 miałem ją), a ja dodaje zwrócenie uwagi na uszczelkę nr 6 (patrz i na górny i na dolny rys, bedzie łatwiej).

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem opaske z maskolu wokół dyszy. Jutro sprawdze czy będzie ok.

A ja Tobie oprócz mycia wamodem po użyciu, proponuję po prostu jego rozłożenie i wyczyszczenie. Nałozyłeś maskol, ale nie napisałeś, czy uszczelka była cała. Jak była to oznacza, że zapycha się Tobie dysza z brudu. Spróbuj również podczas malowania używać większej ilości retadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem opaske z maskolu wokół dyszy. Jutro sprawdze czy będzie ok.

A ja Tobie oprócz mycia wamodem po użyciu, proponuję po prostu jego rozłożenie i wyczyszczenie. Nałozyłeś maskol, ale nie napisałeś, czy uszczelka była cała. Jak była to oznacza, że zapycha się Tobie dysza z brudu. Spróbuj również podczas malowania używać większej ilości retadera.

 

Dysza była brudna. Wyczyściłem ją. Natomiast uszczelki nie stwierdziłem. Po prostu jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Koledzy podczas mycia AB 1004 wypadł mi przycisk i taki języczek metalowy. Kombinuje i nie mogę złożyć bo nie wiem jak to powinno być poskładane. Może ktoś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.