Skocz do zawartości

AEROGRAF-MAM PROBLEM


turb1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy tym kompresorem można smiało malować modele

http://allegro.pl/item1026488395_kompresor_pari_1_3_bar.html

 

zależy mi bo jest nawet tani

Strasznie hałasuje, skoki ciśnienia - ogólnie nie nadaje się. Miałem go parę dni i wrócił tam skąd przyszedł czyli na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Daj spokój sobie z tym sklepem. Czekałem na realizację zamówienia około 2 tygodni i...sam zrezygnowałem.

A na Twoim miejscu chudyhunter zastanowiłbym się serio nad tym czy lepiej kupować dyszę za ok. 30PLN, niż nową piwatę, które chodzą już od 49PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, pisałem do nich kilka razy i ani razu nikt nie odpisał

to bardzo ciekawie prawisz ja wystarczyło ,że raz napisałem.jak ci nie chcą odpisać to istnieje jeszcze coś takiego jak telefon .dla chcącego nic trudnego.determinacja siłą napędową cywilizacji (w tym przypadku twojej chęci posiadania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim aerografem a mianowicie gdy wlewam farbę do pojemniczka i chcę malować to z aero leci tylko strumień powietrza a farba zostaje w pojemniku.Czyściłem wszystko kilka razy i problem zawsze się powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim aerografem a mianowicie gdy wlewam farbę do pojemniczka i chcę malować to z aero leci tylko strumień powietrza a farba zostaje w pojemniku.Czyściłem wszystko kilka razy i problem zawsze się powtarza

Może napisz nieco więcej szczegółów.

Jaki aerograf, jaka farbka, jak i czym rozcieńczona ?

Na razie mam podejrzenie, że farbka może być za gęsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf to tg180 a farbka mr color rozcieńczana w stosunku 1:1 rozcieńczalnikiem do tej seri farb

Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem.

Zrób może taką próbę - przy pustym i czystym aero przytknij szczelnie usta do zbiorniczka na farbę i dmuchnij. Do wylotu zbliż wierzchnią część dłoni i spróbuj wyczuć czy odchylając spust do tyłu wyczujesz przepływ powietrza na ręce (zrób to przy wyłączonym kompresorze). Jeśli tak to spróbuj zamiast farbki do aero wlać czystą wodę i sprawdź czy da się nią "malować".

Czy Twój aero ma przypadkiem w komplecie dwie dysze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dysza jest za bardzo wkręcona Reggy opisywał kiedyś ten problem szczegółowo. Powietrze nie owiewa dyszy i nie zabiera ze sobą farby. Ja tak miałem kiedy skończyła mi się uszczelka i dokręciłem dyszę na maxa bez uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po ptakach przy odkręcaniu dyszy kluczykiem z zestawu ukręciłem dyszę i chyba musze kupić nowy aero bo raczej nic nie da się już zrobić ale dzięki za odpowiedzi

Ja w swoim aero dokręcam i odkręcam dyszę palcami z dużym wyczuciem by nie ukręcić gwintu i nie zgnieść zbyt mocno uszczelki. Jak na razie wszystko dział a farba nie wycieka bokami więc takie "palcowe" przykręcenie chyba wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Mam problem z aerografem przy malowaniu surfacerem 1000 (ciśnienie ok. 1 bar, rozcieńczenie 1:3) aerograf pryka . Farba zamiast lecieć prostym strumieniem kropkuje i są mini sekundowe przerwy , powierzchnia nie jest chropowata ale krycie farby jest marne

 

PS: Mam oryginalny thinner z retaderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, wystarczyło często "wyrzucać" wodę z odstojnika. Malowałem przy deszczowej pogodzie, co równało się z dużą wilgotnością powietrza.

Może w Twoim przypadku wystarczy pobawić się z ciśnieniem i mniejszą ilością podawanej farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam aerograf mar-pol EW-440A i nie jestem pewien czy mogę go myć nitro rozpuszczalnikiem. Tata mi mówił że nitro może uszczelki pozjadać. Na innych forach czytałem że można ale chce się upewnić.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie kupno tego zestawu http://www.mojehobby.pl/mar-24-urzadzenie-do-malowania-natryskowego-mini-ma-3000-p-9-1493536.html , parametry ma całkiem dobre i teraz pytanie dnia, Czy się opłaca???

 

Słyszałem że ten kompresor bardzo się nagrzewa. Jak kompresor ma być małych rozmiarów to najlepiej membranowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Mam kompresor ma-2000 ( inny model) i owszem nagrzewa się, ale na pewno nie bardzo. Nagrzewanie głównie jest zauważalne jak długo korzystasz z aero ponad standardowy czas użytkowania, jeżeli mogę tak powiedzieć.Nic mi się jednak do tej pory nie stopiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy plucie aerografu? Mam na myśli, że zamiast delikatną mgiełką kryje mniejszymi i większymi kropkami. Czy to zależy od rozmiaru pigmentu, ciśnienia, złego rozcięczania?

 

Zestaw Mar 3000 oraz w mniejszym stopniu pluje przy ew-440.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.