Skocz do zawartości

F-16C Tamiya 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też podpatruję chodź się nie odzywam. Przez Ciebie coraz bardziej nabieram ochoty od odejścia od mojego głównego tematu i zrobienia "16", Thunderbolta, Apache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model "pokalkowany", "poolejowany", "pomatowany". Dokleiłem parę części. Teraz muszę poprawić kilka miejsc pod względem lakierów bezbarwnych, wyszlifować i wypolerować na nowo owiewkę (jak na razie efekt mnie nie zadowala. Jest przyciemniania i przez nieidealną polerkę ciągle wpada przez nią za mało światła). Muszę polakierować też błyskiem wszelkie "światełka". Bardzo podoba mi się powłoka lakiernicza, w tym ślady eksploatacji, oraz nieskazitelność wlotu powietrza. Wydawał mi się bardzo trudnym elementem, a wyszedł fajnie. Musze jeszcze małą kalkę na niego położyć. Później czeka mnie walka z podwieszeniami...

IMG_6723.jpg

IMG_6722.jpg

IMG_6713.jpg

IMG_6720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, myślałem i wymyśliłem!

Przemyłem owiewkę benzyną i normalnie polakierowałem Gunze CX100 Super Clear III aerografem dwa razy. Efekt GENIALNY! powierzchnia jest idealnie gładka, bez skórki, owiewka idealnie przejrzysta i przede wszystkim nie trzeba martwić się o to, że wosk zawarty w paście polerskiej zejdzie (chociażby od dotknięcia, odkurzenia modelu w przyszłości, czy przyklejenia taśmy maskującej). Teraz muszę tylko zamaskować szkło i psiknąć na około matem. Cały model ma na sobie niestety za dużo lakierów, przez co detale są nieco rozmyte. Widać to także na owiewce.

 

Przepraszam za zdjęcia tragicznej jakości, ale widzicie sami, która jest godzina...

 

Przed:

IMG_6724.jpg

 

Po:

IMG_6730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję erkamo!

Ale Panowieee, ja nie po to pokazuję nowe prace wyłącznie na tym forum, żeby pisać sam do siebie

 

Udało mi się zrobić jakieś normalne zdjęcia (nieco niedoświetlone, bo słońce już bardzo nisko). Muszę dokleić kilka małych elementów i dopracować podwieszenia (kalkomanie, ślady eksploatacji). Zastanawiam się nad wykonaniem tych małych pręcików na skrzydłach i pow. sterowych, to chyba przerywacze ładunku elektrostatycznego prawda?

IMG_6746.jpg

IMG_6749.jpg

IMG_6747.jpg

IMG_6748.jpg

IMG_6751.jpg

IMG_6752.jpg

IMG_6753.jpg

IMG_6754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizer Gunze (ten tańszy) KLIK w kolorze żelaza nakładany aerografem bez rozcieńczania, bez podkładu. Wypolerowałem papierem toaletowym i zwashowałem wgłębienia. Dysza nie wymagała werniksu, bo nie będzie macana. Prawdopodobnie dysza wyglądała by dużo gorzej po werniksie. Mimo wszystko ten akurat kolor jest wytrzymały mechanicznie po wypolerowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na satynową powierzchnię naniosłem wykałaczką małą kropkę nierozcieńczonej, ciemnobrązowej farby olejnej dla plastyków Talens Van Gogh w miejscu wycieku, po czym rozcierałem w odpowiednim kierunku SUCHYM pędzlem. W zależności od tego ile razy przejechałem pędzlem, smugi robiły się mniej, lub bardziej wyraziste. Z tego co zauważyłem, bo dopiero drugi raz testowałem tą metodę, znaczenie ma siła docisku, a nawet prędkość rozcierania. Na końcu można porozcierać delikatnie w poprzek by rozmyć krawędzie zacieku. Jak nie wyjdzie - benzynka czyszczona na patyczku i nie ma zacieku. Na końcu oczywiście werniks dla zabezpieczenia zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomalowałem kamuflaż na dolnych powierzchniach (szary FS36375), potem zamaskowałem tak jak na zdjęciu i pomalowałem wnęki na biało. Nie musiałem ich więcej maskować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabieram ochoty od odejścia od mojego głównego tematu i zrobienia "16"

 

Ale niekoniecznie musisz odchodzić od swojego tematu

 

Photo_2_NSAWC_F_16A.jpg

 

Lukas 16 cud miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.