Skocz do zawartości

USS Marblehead Niko model 1/700


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W końcu udało się przebrnąć przez kolejną żywicę która przez kilka miesięcy przeistoczyła się w przyzwoity chyba model.Niech obraz broni się sam.Zapraszam do galerii :

 

p1110469kopia.jpg

 

p1110471.jpg

 

p1110474f.jpg

 

p1110478o.jpg

 

p1110485kopia.jpg

 

 

 

p1110480kopia.jpg

 

p1110483kopia.jpg

 

p1110484.jpg

 

p1110476.jpg

 

p1110479kopia.jpg

 

p1110485kopia.jpg

 

p1110473.jpg

 

p1110477.jpg

 

p1110481b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ,że praca nie poszła na marne i modelik generalnie się podoba.Natomiast czy jest aż tak fajnie zrobiony to bym już takiej tezy tu nie wysnuwał...popełniłem sporo błędów i można go wykonać lepiej.Nie mniej moje oko też te cztery fajki cieszą.Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rewelacyjny Śledziłem Twoje zmagania z tym zestawem od samego początku i muszę przyznać, że efekt końcowy znacznie przerósł moje oczekiwania. Świetne malowanie, duża ilość detali i piękna sylwetka okrętu naprawdę cieszy oko. Także podstawka wygląda super, niby spokojna woda, ale głębia koloru daje piękny efekt końcowy (muszę w końcu spróbować osadzić swoje maleństwa na czymś takim). Pokładowy Kingfisher też wyszedł Ci rewelacyjnie mam jednak pewne wątpliwości co do jego malowania. Czy samolot w dwubarwnym kamuflażu z biało - czerwonymi pasami na sterze kierunku nie powinien mieć gwiazd z czerwonym kółkiem po środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończonego modelu!:szampan1:

Podoba mi się bardzo zarówno sam krążownik jak i cała scenka. Ujęcia też są niezłe, zwłaszcza trzecie i czwarte.

 

Mam dwie drobne uwagi - pierwsza to brak jednolitego tła do zdjęć. Warto zakupić jeden czy dwa arkusze jednokolorowego brystolu i na nich sfotografować model. Jednolite tło pozwala lepiej skupić się na samym modelu, nie przeszkadzają rozmaite różnobarwne plamy w oddali. Druga rzecz to trochę "atramentowy" kolor morza. Bardzo fajnie wyszła sama powierzchnia wody, ale czysto niebieski pasek tuż przy kadłubie lekko mi kolorystycznie nie pasuje. Myślę, że złamałbym całość wody żółtym flitrem, aby nabrała delikatnie szmaragdowego odcienia.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie drobne uwagi - pierwsza to brak jednolitego tła do zdjęć. Warto zakupić jeden czy dwa arkusze jednokolorowego brystolu i na nich sfotografować model. Jednolite tło pozwala lepiej skupić się na samym modelu, nie przeszkadzają rozmaite różnobarwne plamy w oddali. Druga rzecz to trochę "atramentowy" kolor morza. Bardzo fajnie wyszła sama powierzchnia wody

 

Owszem do zdjęć można bardziej się przyłożyć wiem coś o tym bo z zawodu jestem fotografem i nadal czynnie fotografuję ;-) Niestety fotografie modeli traktuję po macoszemu.Co do wody to wątpię,że w tym temacie osiągnę kiedyś mistrzowski poziom.Na chwilę obecną taka woda to szczyt moich możliwości.na szczęście na żywo wygląda znacznie lepiej

 

Generalnie troszkę jestem zdziwiony,że model wywołuje tak pozytywne reakcje.

W końcu w sieci jest kilku modelarzy robiących 700tki przy których moje wypociny można posmarować smalcem i dać psu do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba Mogłeś pomyśleć nad urozmaiceniem dioramki, np. o jakiś dok. Ale i tak jest ok. Jedynie co zwróciło moją uwagę, to skromna waloryzacja (poza relingami) - mogłeś spróbować np. z metalowymi lufami...

...

Niemniej jednak wielkie brawa

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie troszkę jestem zdziwiony,że model wywołuje tak pozytywne reakcje.

Niepotrzebnie. Im dłużej na niego patrze tym bardziej mi się podoba. Model wykonany z gracją. Czysto i schludnie, ale nie nudno pomalowany. Pobrudzony w sam raz, nie nachalnie. Woda bardzo dobrze wyszła. Scenka ciekawa. Zatem Ma wszystko co potrzebne do "podobania się"

 

W końcu w sieci jest kilku modelarzy robiących 700tki przy których moje wypociny można posmarować smalcem i dać psu do zabawy

Zawsze jest ktoś lepszy, ale z tym psem to już lekka przesada. Ja bym dał co najwyżej chomikowi

 

Jeszcze raz gratuluję

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co zwróciło moją uwagę, to skromna waloryzacja (poza relingami) - mogłeś spróbować np. z metalowymi lufami...

 

Nie wiem czy relingi można zaliczyć do waloryzacji,zwłaszcza relingi dodane do kompletu przez producenta.W 98% to model prosto z pudła i jeśli się dopatrywać dodatkowych elementów to na pewno nie będzie to reling....Zabawmy się z zgadywankę gdzie i co dołożyłem dodatkowo,dodam,że załoganci , flagi sygnałowe i elementy dioramy po za okrętem w tej zabawie się nie liczą Nagrody nie przewidziano w ramach zwycięstwa przewiduje się kupę satysfakcji z rozwiązania tej hydrozagadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja się czepię, a tak właściwie, to Pani Fizyka mi się do ucha wydarła Cuma, która idzie do beczułki pokłóciła się chyba z grawitacją, bo odchyla się w kierunku "onward" Przynajmniej tak to na zdjątkach wygląda

A teraz przyłączam się do "ochów" i "achów" reszty szacownego gremium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja się czepię, a tak właściwie, to Pani Fizyka mi się do ucha wydarła Cuma, która idzie do beczułki pokłóciła się chyba z grawitacją,

 

Forest- a ja odpowiem tak....boja się chybota,łajba także to i cuma sobie harce urządza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.