Skocz do zawartości

A-7D Corsair II 1:32 Trumpeter


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej fotce widać jednak, że jest podwieszone uzbrojenie i pootwierane luki.

xa7d315jh.jpg

Gdyby jeszcze złożyć skrzydła . Można by pokazać trochę mechanizmów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I tu wyszła cała prawda o Grzesiu, najpierw podpuszcza a potem pokazuje fotkę. Jak znam życie to tak odstawi Corsaira że klękajcie narody.

Myślę że pomysł ze słożonymi skrzydłami jest mało poważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ale popatrz na morskie Corsairy, tam mają podwieszenia na wszystkich pylonach i złożone skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, że jest to nie możliwe, to właśnie znalazłem zdjęcie A 7 który stoi na pokładzie lotniskowca i ma podwieszone uzbrojenie, złożone skrzydła i otwarty jeden luk awioniki. Nie mam w tej chwili możliwości, aby to zeskanować i wrzucić.

O złożone skrzydła to pytałem raczej pod kątem efektownego pokazania modelu.

Ale myślę, że chyba z rozłożonymi skrzydłami będzie miał ... Lepszą sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchome końcówki skrzydeł... mówicie..... Najważniejsze, że stary rok kończymy w dobrych nastrojach

Nowy rok będzie jeszcze lepszy.

Przy okazji Dla wszystkich Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Mistrzostwa Europy w piłce kopanej!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszych ostatnich dyskusjach, zrobiłem sobie kilka analiz nad wykonaniem wersji skrzydeł. Zrobiłem przymiarki. Nawet zacząłem kombinować zawiaski do ruchomych skrzydeł, i jednak zdecydowałem się na wariant ze skrzydłami rozłożonymi.

Zawsze zapominam o robieniu zdjęć w trakcie relacji i dlatego są małe przeskoki.

W tej chwili są sklejone skrzydła. Model jest pomalowany podkładem, i wstępnie przeszlifowany papierkiem 2000. Wyszło kilka miejsc do poprawy.

 

p1060010g.jpg

p1060021.jpg

p1060025c.jpg

Całkiem fajnie wygląda taki biały. Może by go tak zostawić?

Przygotowane są lotki, klapy, do klap podwozia są poprzyklejane blachy. Wszystko to jest również pryśnięte podkładem.

p1060008t.jpg

W tej chwili czeka mnie trochę pracy przy owiewce kabiny i wiatrochronie. Zestawowe są fatalne, trzeba będzie trochę szlifować i polerować. A potem - malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel007 Dzięki za link. Szkoda, że to "Greki” , ale faktycznie, prawdziwa rewia zużytych maszyn.

Swoją drogą, to widać po tych samolotach, że mają kryzys.

Ja będę malował, jak wcześniej pisałem w kamo z Wietnamu. Ale tym razem mam zamiar zrobić właśnie wersję lekko zużytego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda było paprać taki śnieżno biały model. Ale raz kozie śmierć

Zacząłem malowanie kamo. Trochę kombinowałem z cieniowaniem. Zobaczymy ile z tego zostanie po położeniu lakieru.

Na razie jest pomalowana góra, tak to sobie zaplanowałem.

p1080031r.jpg

p1080039r.jpg

Kolory trochę przekłamane. Ale lampa robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie cały szczegół cieniowania, to różna ilość warstw farby.

Jak jest biały podkład, to malując tam gdzie ma być ciemniej to po prostu maluję więcej warstw. Maluję bardzo rzadką farbą, dlatego zapanowanie nad tym powinno być łatwe. Ale na tym najciemniejszym kolorze przeholowałem i musiałem rozjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale trudno tak wyszło.

Zgodnie z ogólnie przyjętym rytuałem, model dostał lakier połysk, miejsca gdzie są kalki za polerowałem, i zacząłem kłaść kalki, trochę się obawiałem jak będą się zachowywać, bo kładę te, które daje zestaw, ale nie jest tak źle, choć mogłyby mieć trochę mniejszą grubość.

p1150048.jpg

Dolna część jest na razie tylko wymalowana. Teraz mam zamiar wykończyć podwozie, i wymalować na gotowo wnęki i golenie.

p1150059t.jpg

Długo nie malowałem osłony radaru na dziobie, było to dla mnie wygodne, przy obracaniu modelu podczas pracy.

Ale moja żona tak mi długo truła głowę-, „kiedy mu wreszcie pomalujesz dziubek”, że nie miałem innego wyjścia

p1150052.jpg

Równolegle przygotowuję uzbrojenie, choć cały czas nie mogę się zdecydować, co podwieszę.

p1150045s.jpg

Powierzchnia samolotu jest na tyle duża, że będzie trochę walki ze śladami eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odpowiada mi koncepcja budowy modelu, którą kolega GEM prezentuje. Staranna, konsekwentna, bez kompromisów typu "tego nie trzeba robić dobrze, bo będzie słabo widoczne" - właśnie realizująca motto, które kolega zamieszcza na dole postu. Za szczególnie ważne - wśród współczesnych trendów - należy uznać staranność malowania bez tendencji do gloryfikowania "brudzingu".

Przyglądam się GEM-owym wątkom na forum i szczerze podziwiam Zwłaszcza dwudziesty trzeci robi wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za dobre słowo.

Prace toczą się dalej. Model został uzbrojony w golenie, wnęki podwozia zostały przybrudzone. Kalki są nałożone

p1180186.jpg

Model stoi na własnych kołach

p1180168.jpg

p1180148.jpg

Po fotkach widzę, że muszę jeszcze trochę dopracować brudzenie wnęk i goleni.

Klapy podwozia i wnęk awioniki zostały przybrudzone i ponaklejałem tabliczki z instrukcjami. Do tego wykorzystałem blaszki Eduard.

p1180188.jpg

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.