Skocz do zawartości

A-7D Corsair II 1:32 Trumpeter


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obwódka jest malowana. Malowanie wiatrochronu, lub tak jak właśnie teraz to robię owiewki kabiny, zaczynam od zamaskowania szkła, po krawędzi obwódki. Maluję delikatnie po krawędzi maskowania żółtym kolorem, jak farba wyschnie to zamaskowuję paseczek żółtego i maluję kolorem właściwym kamo. Następnie kolor kamo maluję lakierem matowym, zdejmuję maski, idę do lodówki po browarka siadam i oglądam jak to wyszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

W przypadku wiatrochronu najpierw było zamaskowane od wewnątrz oszklenie, pomalowana rama, lakier mat. I dopiero potem przykleiłem do kadłuba.

Ramek od środka nie maluję. Bo tam ich raczej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej bo Gonzo nie poniał.

Maskujesz szkło, pryskasz żółtym, maskujesz żółty, pryskasz kamuflażem. W ten sposób od wewnątrz masz widoczny nadmiar żółtego. Co robisz, żeby go nie mieć? Tego brakuje mi w powyższej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobiłem to trochę nieświadomie, ale nie widać żółtego.

Jak miałem już pomalowaną ramę od wewnątrz, to potem maskując zewnątrz oszklenie, maskowałem po linii tej ramki wewnętrznej. Czyli malując żółtym obwódkę pod spodem jest czarna ramka. Oczywiście patrząc pod pewnym kątem, to biorąc pod uwagę grubość szybki, może gdzieś ten żółty przebić. Chyba rozumiem Twoją obawę, dlaczego malując zawnątrz żółtym nie prysnąłem najpierw czarnym?. Bałem się że może być problem, żeby żółta dobrze pokryła czarną. Nie chciałem żeby wyszła mi zbyt gruba warstwa farby. Wprawdzie po zerwaniu masek zawsze zostanie jakiś schodek, ale w rzeczywistości ta uszczelka , czy masa uszczelniająca, bo to chyba jest to? też ma jakąś grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru używałeś do pomalowania wnętrza awioniki? Czy kolor ten to standard Us Navy?

Ja to malowałem farbą Gunze C027 Interior Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

W przypadku wiatrochronu najpierw było zamaskowane od wewnątrz oszklenie, pomalowana rama, lakier mat. I dopiero potem przykleiłem do kadłuba.

Ramek od środka nie maluję. Bo tam ich raczej nie było.

greatgonzo Przepraszam.

Teraz dopiero doczytałem, jakie głupoty tu napisałem.

Powinno być - tych żółtych ramek lub inaczej obwódek od środka nie maluję.

Przepraszam namieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prawie skończony. Zostało jeszcze kilka drobnostek.

Od ostatniej relacji jak widać wkleiłem owiewkę kabiny i dokleiłem rakiety po boku kadłuba.

p2060317.jpg

p2060324.jpg

p2060318.jpg

Pisałem wcześniej, że myślę nad wykonaniem podstawki. Moim zamiarem było, aby nie była to podstawka w stylu płyta lotniska. Trochę za dużo czasu straciłem na zrobienie wnęk podwozia, i szkoda było by ich nie pokazać. Po kilku próbach i przymiarkach zrobiłem takie coś.

p2060335.jpg

p2060334.jpg

Wygląda trochę futurystycznie, Ale moim zdaniem nie jest tak źle.

Muszę ją jeszcze trochę dopracować, bo widać kilka niedoróbek.

I to, co najważniejsze i to, na co czekałem, a mianowicie jak na niej będzie wyglądał model.

Z zaciekawieniem postawiłem model na podstawce, i wygląda to tak.

p2060336.jpg

p2060356.jpg

A jakie są wasze odczucia?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twój pomysł. Oprócz mistrza hydrauliki im "francuskiego hydraulika" zdobyłeś odznakę mistrza szklarza-futurysty imieniem "Stanisława Lema"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze uwagi. Wszystkie są zawsze bardzo cenne.

 

Kosmos Skąd taki pomysł wogóle się zrodził?

Może nie aż taki kosmos, ale coś innego. A taki był mój cel.

A skąd taki pomysł? Chciałem dać możliwość potencjalnemu "oglądaczowi" zajrzeć od spodu. Robiłem kilka prób. Postawiłem model na jednolitym lustrze, i to nie było to. Zrodził się pomysł, aby, podzielić lusterka i ustawić je pod pewnym kątem tak, aby stojąc obok modelu, było widać to, co powinniśmy widzieć. A ten napis A-7 który powstał, to tylko wypełnienie pomiędzy szkiełkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.