Skocz do zawartości

"Czterej pancerni i pies" w 1:35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

Napis zmieścisz bez problemu, no chyba, że jest jakiś ponadnormatywny Na zdjęciu zaznaczyłem w jakim obrębie ma się zmieścić napis z odciskami dłoni

dobrze panie kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Osłony wydechów powinny być "falbanki" z tego co pamiętam. Robota super, erzatz panther robi wrażenie.

dzięki za miłe słowo, zwłaszcza od tak dobrego modelarza jak ty - bardzo podobają mi się twoje modele a zwłaszcza RUDY

 

z tymi osłonami nie masz jednak niestety racji, też tak na początku myślałem ale po dokładniejszym przestudiowaniu tematu jestem pewien że zastosowałem dobre

niestety n ie mam fotki ale powiem Ci gdzie to widać, jest to w odc.3 w scenie kiedy RUDY wjeżdża na prom (Janek i Gustlik wracają z kąpieli) doskonale widoczny jest numer na wieży (672) oraz przez momęt tył czołgu z takimi właśnie osłonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z kimś mnie mylisz:p

na pewno nie

... i nie żebym się czepiał ale w tej sytuacji twój kaczor (a też przecież 672) ma chyba błąd

 

z wydechami mi się udało ale na omawianym ujęciu dopatrzyłem się innego błędu - z rozpędu zastosowałem zestawowe mocowania świec dymnych a oryginalne są nieco inne, na szczęście blaszka dragona ma takie

 

hej a pamięta to ktoś jeszcze, mój pierwszy w życiu model

3cbd7e640b2f.jpg

mam nadzieję że nowy będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy utarg

 

dzień zaczął się od tego że dotarły do nie takie blachy Edka

4b01a3cb6c30.jpg

to i se kratki wymieniłem, nie pasują idealne bo są do Dragona ale co tam... wole takie niż ten odcisk kratki w plastiku

0d703a0a5221.jpg

dfdecf814d2a.jpg

potem wziąłem i se taką sksynećke zrobiłem

410868804c53.jpg

założyłem też lampę, klakson i dorobiłem przewód

0558a800908e.jpg

a żeby model nie był za lekki to go jeszcze dociążyłem kilkoma ogniwkami

4e98f86bcda7.jpg

 

no i tera je tak

31e830092145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa, popełniłem dwa całkiem poważne błędy konstrukcyjne

 

było tak

 

taran

ab021ebcff93.jpg

1c558c225cd9.jpg

zawiasy tylnej płyty

4e3827015a96.jpg

 

a miało być tak

bc95dd343ae9.jpg

c151a5ca1be9.jpg

zapomniałem że kaczory nie miały już belki łącznej i miały inne zawiasy

 

więc teraz jest tak

3288cc67262d.jpg

81e0e6bdc3b3.jpg

4a3aba7308a5.jpg

b4dcc899b2e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba można napisać, że zapowiada się najlepszy Rudy na forum.

Jeszcze wszystko można zepsuć

 

Pewno robi się już to nudne ale kolejny krok w kierunku końca

zamontowane rury wydechowe

3ed08d09f9bc.jpg

 

zmieniony po raz kolejny (na taki jak pierwotnie ) numer mufy nie 930 a jednak 330

f521f6411f60.jpg

 

ukończone zbiorniki

d3cf51b174e4.jpg

 

i mały bonus (wiem że za duży) tabliczka z numerami UBC 3466

9ccf0f45698a.jpg

 

to tyle, teraz przerwa tygodniowa i powrót do prac

 

Czy ktoś może mi podać dokładny przepis na postarzanie Friueli metodą domestosa i octu - nigdy tego nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynista,ale ta belka pod jarzmem km-u to jest jakieś dziwne coś.

jak tak dalej pójdzie to go w tym roku nie skończę ale co racja to racj - do usunięcia

 

a teraz idę się kimnąć bo o 2 mam pociąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ostatnio zapomniałem dodać, że liftingowi poddane zostało także wybrzuszenie na lewej stronie wieży

3ce531a0d9ab.jpg

 

powoli do przodu... z zewnątrz chyba koniec, całość prysnąłem warstwą podkładową i już taki "zacny" nie jest - jak grzyby po deszczu wyskoczyły niedociągnięcia

ae3bb243e9a0.jpg

9ee5f8e4f3df.jpg

2fd7cb8624e9.jpg

f7e246da8e37.jpg

f57ba0b78fd5.jpg

07637f351f8a.jpg

 

teraz muszę zajrzeć do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wystarczy...

58762a862d4b.jpg

b6994dd67ea9.jpg

...ale chyba musi bo już zagruntowany, obecnie w fazie malowania elementów

bce3f154787f.jpg

 

i jeszcze pytanka

 

zastanawiam się czy w 85 na pokrywach zaworów nie powinno być jeszcze jakiś przetłoczeń czy blaszek - coś w tym stylu jak na foto

16713c1c4ca7.jpg

 

ponawiam też moje poprzednie pytanie - Czy ktoś może mi podać dokładny przepis na postarzanie Friueli metodą domestosa i octu - nigdy tego nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w mieszance 1 porcja domestos - 3 porcje ocet. NER RÓB W DOMU !!! Strasznie śmierdzi i wydziela szkodliwe gazy. Moczyłem ok 40 minut, a potem sprawdzałem jak wyglądają. Mycie, lekkie czyszczenie i jak trzeba było to jeszcze raz do świeżej kąpieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w mieszance 1 porcja domestos - 3 porcje ocet. NER RÓB W DOMU !!! Strasznie śmierdzi i wydziela szkodliwe gazy. Moczyłem ok 40 minut, a potem sprawdzałem jak wyglądają. Mycie, lekkie czyszczenie i jak trzeba było to jeszcze raz do świeżej kąpieli.

a jeszcze zapytam - rozumiem że te druciki (szpilki) łączące ogniwa wytrzymają taką kąpiel, nie trzeba chyba rozbierać gąsienicy przed kąpielą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj ! Moje Friule do ISU-152 się w znakomitej większości rozleciały - chciałem je tylko lekko "poprawić", wsadziłem do smród-kąpieli i po godzinie wyjąłem totalnie rozmemłane Trzeba doglądać.

 

Maszynisto, na burcie z klaksonem za mocowaniem piły powtykałeś białe cypki... te dolne raczej nie powinny być aż tak nisko, wchodzą Ci na błotniki:

 

3ce531a0d9ab.jpg

 

Fajnie, że ktoś się sili na zrobienie T-34/85 w jakiejś konkretnej wersji. Od dziś masz o jednego obserwatora więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj ! Moje Friule do ISU-152 się w znakomitej większości rozleciały - chciałem je tylko lekko "poprawić", wsadziłem do smród-kąpieli i po godzinie wyjąłem totalnie rozmemłane Trzeba doglądać.

ok, dzięki za radę - jutro może popróbuję

 

Maszynisto, na burcie z klaksonem za mocowaniem piły powtykałeś białe cypki... te dolne raczej nie powinny być aż tak nisko, wchodzą Ci na błotniki:

 

3ce531a0d9ab.jpg

oj chyba nie do końca masz rację, raczej zrobiłem dobrze (ewentualnie ciut za duże) - na pewno tak jest na filmowym teciaku (672)

aafd311bf82e.jpg

2be5c34e3e85.jpg

a to zdjęcie robiłem niedawno

82496c5c8607.jpg

 

Fajnie, że ktoś się sili na zrobienie T-34/85 w jakiejś konkretnej wersji. Od dziś masz o jednego obserwatora więcej

wielkie dzięki, miło mi to słyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dziwne ale prawdziwe. Jakoś nigdy nie zwróciłem na to uwagi

no nieźle mnie wystraszyłeś ale pamiętam, że to sprawdzałem przed przyklejeniem

 

tak jak mówiłem tak zrobiłem - dzisiaj podjąłem próbę oksydowania gąsienic, wyszło tak:

7217fd5c2e00.jpg

66549f115191.jpg

sam nie wiem... zobaczę jak to będzie na gotowym czołgu i najwyżej poprawię

 

sam Domestos nie jest specjalnie śmierdzący, ocet też nie bardzo ale razem to jakaś bomba chemiczna

 

silnik z grubsza w kolorach bazowych, dorobiłem też te elementy na pokrywach, o których już wspominałem

f436185885b1.jpg

64f5d7a53dc0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Domestos nie jest specjalnie śmierdzący, ocet też nie bardzo ale razem to jakaś bomba chemiczna

I to chyba dosłownie. W każdym razie z ogniem bym przy tym uważał.

Gąski mi się bardzo podobają. Nie rozpadły się? Silnik robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski mi się bardzo podobają. Nie rozpadły się? Silnik robi wrażenie.

dzięki, nie nie rozpadły się ale kiedy dziś je przymierzyłem bardzo się zdziwiłem bo okazało się że obie są za długie o przynajmniej 2 ogniwa

(czyżby aż tak rozmiękły )

a88531e3f751.jpg

to bardzo dziwne bo teraz jak i przed moczeniem są 72 ogniwa i ani jednego więcej, będę musiał skrócić do 70

 

ostatnio pomalowałem komorę silnika, dorobiłem kilka przewodów, jakąś skrzyneczkę elektryczną , a na to wszystko wylałem litry olejów i smarów

1c95dcce552d.jpg

72b024ee104f.jpg

za wiele nie poprawiam bo i tak mało co będzie widać

 

sam silnik też został utytłany i wygląda tak

83646a8be817.jpg

8aba4aacd141.jpg

0927ab9e4578.jpg

ae2a49becc46.jpg

c397b3e73a76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.