Skocz do zawartości

"Czterej pancerni i pies" w 1:35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zwracam honor

Z tym przesunięciem miałeś rację, napis powinien być bardziej do przodu i rozpoczynać się gdzieś w połowie kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, wiem gdzie ma być napis.

Ten niebieski jest tak dla picu do łatwiejszej identyfikacji na półce - namalowany pisakiem

 

No i dla realizmu odciski rąk załogi i... łapki psa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie straciliście jeszcze czasem cierpliwości to dobrze bo temat nie upadł

Ostatnimi czasy mało zajmowałem się RUDYM jednak cały czas w temacie Pancernych ale to na razie tajemnica

 

To co udało się zrobić przy 102

201302ad9ec1.jpg

de58c7730bee.jpg

Jakoś tam udało mi się spasować pancerz z wanną, dospawałem więc przednią belkę, haki oraz założyłem lekko poprawione błotniki.

7b20ffd3d874.jpg

W środku natomiast pracuję nad zbiornikami paliwa i oleju

817322490595.jpg

W wieży zamontowałem mój prototypowy zasobnik na amunicję do KM-u

48808d59b081.jpg

99d8b638e910.jpg

Pomalowałem też zamek działa ale nie jestem zadowolony z efektu

f632b3cde6a8.jpg

Silnik jest podszpachlowany i czeka na okablowanie

 

I na koniec niespodzianka - RUDY dostanie metalowe gąsienice, które są już w drodze

 

Jakiego producenta będzie figurka reżysera?

 

hehe, dobre pytanie - może mała podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wnętrze robisz w standarcie, nie będziesz go poprawiał ?

Czekam z niecierpliwością na cd ... a tym czasem idę podłubać przy swoim Rudym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wnętrze robisz w standarcie, nie będziesz go poprawiał ?

Co konkretnie masz na myśli ?

Chodzi o przycięcie osłon zawieszenia, tuż przy ściance działowej powinne być wnęki po bokach - zerknij do mojego lub PiterATS'a

tematu to zobaczysz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ale widzę, że przedobrzyłeś ze zbiornikami paliwa w przedziale bojowym. Teraz one nachodzą na kominy ze sprężynami zawieszenia, a powinny być pomiędzy nimi. Ogólnie zrobiłeś je z 1/4 za długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przycięcie osłon zawieszenia, tuż przy ściance działowej powinne być wnęki po bokach - zerknij do mojego lub PiterATS'a

tematu to zobaczysz o co chodzi.

Da się zrobić ale dobrze że mówisz

 

Oj, ale widzę, że przedobrzyłeś ze zbiornikami paliwa w przedziale bojowym. Teraz one nachodzą na kominy ze sprężynami zawieszenia, a powinny być pomiędzy nimi. Ogólnie zrobiłeś je z 1/4 za długie.

Nie są za długie, mieszczą się po między kominami. Zdjęcie dobrze tego nie oddaje bo same zbiorniki są pod kątem i z tej perspektywy wydaje się że "nachodzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ tylko że u Ciebie, również zbiorniki w przedziale napędowym ewidentnie nachodzą od tyłu na kominy sprężyn. Podobnie jest ze zbiornikiem w przedziale bojowym. Kominy, to były zamknięte rury, więc nie ma mowy, żeby zbiorniki, od tyłu, nachodziły na nie, czy wręcz wżynały się w nie. Poza tym, między zbiornikami a kominami, występowały niewielkie odstępy, więc tym bardziej wyklucza to taką sytuację, jak w twoim modelu. Mówiąc krótko, zbiorniki, z pewnym luzem mieszczą się miedzy kominami, w Twoim modelu tak nie jest, patrząc od strony normalnie nie widocznej w czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiterATS - masz rację ale zrobiłem tak i nie zamierzam tego już poprawiać. moje modele nigdy nie były dobre ale wydaje mi się że lepiej tak niż wcale. Zapewne wielu z was to nie zadowala ale mnie to wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym ostatnim TORNADO-wskim tecie straciłem zapał do pracy nad RUDYm bo poprzeczka powędrowała ostro w górę.

 

Zagadka - niespodzianka

 

Zająłem się więc czymś innym, czy ktoś wie czym ?

b9d3c094529b.jpg

38dc3e091110.jpg

18b7ab586620.jpg

Do zrobienia nadal pozostało wiele, np. imitacje włazów, podpora lufy, osłony boczne, błotniki, zimmerit na przodzie wieży ...

Ale to dopiero po powrocie z wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, myślę że jest to przeciwnik rudego w jednym z odcinków serialu ,

pantera na podwoziu t-34 , fajnie ci idzie praca pozdrawiam i czekamy

na dalszy ciąg.

arni44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, myślę że jest to przeciwnik rudego w jednym z odcinków serialu ,

pantera na podwoziu t-34

A jakże by inaczej, przyda się bo być może powstanie dioramka przedstawiająca scenkę kręcenia sceny z 8 odc.

miały by się na niej znajdować RUDY, znany wszystkim bunkier "B" oraz ta oto makieta Panthery

dfb15d2629fd.jpg

 

Trochę czasu i modeli minęło i mój stary T-34/85 przestał spełniać moje dzisiejsze standardy

57fdadf165c9.jpg

został więc skreślony z inwentarza i odstawiony jako magazyn części, uniknął jednak złomowania przekształcając się w tą oto Pantherkę. Został więc obłożony pancerz wykonanym z PCV i pokryty zimmeritem z dwuskładnikowej masy modelarskiej Wamodo

3e56081f6fdf.jpg

 

Wiem że koła podwozia na którym jest makieta powinny być nowego typu (czyli takie jak przy RUDYm) nie martwi mnie to jednak bo w większości będą zakryte. Jak już mówiłem jest to spontaniczny projekt ratujący zabytek i nie mam zamiaru wydawać ok.150zł za Dragona 9bo chyba nikt inny nie robi T-34/85 z kołami typu "spider")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, za głęboko wnikacie, to jest film przygodowy i tak duże oklaski dla ekipy firmowej, że te czołgi przypominały Pantery, ta scena trwa sekundę. Mieczy świetlnych też nie było, to były patyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.