Skocz do zawartości

"Czterej pancerni i pies" w 1:35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się, że na zdjęciu z filmu, Pantera ma bardziej pochyloną przednią płytę, niż w twoim modelu.

Szczerze mówiąc nie mam pojęci ale kiedy robiłem pancerz wydawało mi się że jest dość pionowy, wywnioskowałem to w oparciu o ujęcie z odc. 8 kiedy to Grigorij wchodzi na makietę niby to porzuconej Panthery przy wysadzonym mostku

 

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum8/p1010067.jpg

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum8/p1010065.jpg

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum8/p1010064.jpg

sorki za jakość ale to nie moja fotka, a ja nie miałem nic innego

 

Fakt trochę za płasko ale bardziej mi tył wieżyczki nie odpowiada.

Co konkretnie?

Witam, mam pytanie odnośnie tej masy , jak sie z nią pracuje czy to jest podobne do Green Stufa, lub MagicSculpt ?

No cóż, nigdy nie używałem Green Stufa czy MagicSculpt, a i tej masy użyłem poraz pierwszy.

 

Uważam jednak że masa jest miła w obróbce, ładnie się miesza i długo pozostaje miękka (ok.5 godzin) co pozwala na kilkakrotne jej formowanie. Zauważyłem też że rozpuszcza się wodą tak więc pośliniony palec jest dobry do jej równomiernego rozprowadzenia na pancerzu. Po zaschnięciu jest twarda i można ją obrabiać pilnikiem lub papierem ściernym.

 

To co pokazałem to moje pierwsze podejście do tematu zimmeritu własnej roboty (dla tego nie jest to szczyt marzeń), efekt osiągnąłem wyciskając rowki śrubokrętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie CI to idzie Czekam na finish. Dzisiaj rano leciał akurat odcinek z tą Panterą

 

Ja też oglądam pancerniaków,w sobotę i niedzielę rano na tvp. Kurcze, widziałem ten serial tyle razy, a nigdy mi się nie nudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecznie żywy kiedyś zastanawiałem się jakby wyglądał w kolorze

Pewnie tak

http://www.youtube.com/watch?v=-p1wL4ESGt4

 

ale chyba cały jego urok tkwi właśnie w czarno-białej oprawie

fakt ale mimo wszystko w ramach ciekawostki chętnie bym obejrzał w kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wersja w kolorze jest super - a najbardziej Pola Raksa.
Raksa, wiadomo , ale w kolorze jakoś tak dla mnie dziwnie... Jak przedmówcy, dla mnie cały urok "Pancernych" i "Stawki" jest w czarno-białym...

Jakaś zaraza ostatnio te "trzydziestkiczwórki"... Mnie tez to dopadło i dłubię dragonowską

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w programie, jak zrobić bunkier...

oto mój najnowszy produkt, forma do odlewania ścian bunkrów.

Wykonałem ją z PCV

6b33f82330da.jpg

 

wyciągnięte z niej prefabrykaty wyglądają tak

bd86262ad50f.jpg

 

gotowe ściany przycinam do odpowiedniej długości lub w przypadku długich ścian po prostu do realnej długości desek

30efa2ec45c5.jpg

 

następnym krokiem jest nadanie odpowiednich kątów końcom elementów tak aby można je było do siebie dopasować oraz wycięcie drzwi, otworów strzelniczych i wentylacyjnych.

Elementy osadzam na podstawie z regipsu

5d602a8c55af.jpg

 

kiedy gotowe już będą wszystkie ściany zrobię szalunek i zaleję strop.

 

i dla porównania wielkości ze znaną wam już makietą

28c8fe3eb0c8.jpg

c95fe51a971c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan rzeczy na dziś

 

wygląda nieciekawie prawda ... ale to jeszcze przed obróbką ścierną.

Wyrównania wymaga krawędź dachu, przez jej nierówność strop nie przylega ściśle do ścian i powstaje widoczna szczelina

Może się jednak okazać, że szpara nie zniknie całkowicie, bo coraz bardziej kusi mnie wykonanie wnętrz bunkra, a dach pozostawiłbym zdejmowany - co wy na to

 

185832d2f7b4.jpg

62e69a744e5e.jpg

3349c74a0da2.jpg

bd39d584618a.jpg

8d069cded890.jpg

 

Jeśli zaakceptujecie pomysł liczę na waszą pomoc

 

7357af0a9497.jpg

322a292e702c.jpg

Mój pomysł był taki:

-w bocznym pomieszczeniu zrobić klatkę schodową, a obok schodów jakiś agregat czy co tam może być.

-nad schodami napisy i strzałki np. NICHT RAUCHEN albo MAGAZIN

-coś na środek by trzeba wymyślić, ja myślałem o drewnianym stole z mapami, jakieś skrzynki z amunicją

-no i łączność musi być ( może zamiast agregatu ?)

 

PS. Jeśli będzie robiony środek to wewnętrzna część ścian też będzie z fakturą szalunku, a grubość wszystkich będzie ujednolicona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlewasz żywicę czy gips? Wygląda rewelacyjnie. Pytam bo potrzebują zrobić kilka bunkrów i budynków bunkropodobnych do warhammera 40k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlewasz żywicę czy gips

tylko gips

 

Świetnie ! Dawaj dalej
Wygląda rewelacyjnie.

dzięki, fajnie że wam się podoba ale spokojnie do rewelacji to mu daleko

 

Jak udało ci się zrobić to PCV aby na ścianie ślady szałunku wyglądały tak jak prawdziwe? Super ten bunkier wygląda.

no więc po krótce to tak:

-wycinamy paski z PCV ręcznie tak aby krawędzie nie były idealnie proste

-następnie układamy je jeden przy drugim i łączymy trwale na odwrocie

-całość malujemy nitro aby powstała cienka warstwa miękkiego plastiku, teraz można nadać fakturę desek ( ja robiłem to palcami i drucianą szczotką)

-dorabiamy boczki i forma gotowa

 

Jeśli jest to niejasne lub jeśli by ktoś chciał to mogę założyć osobny wątek w formie instruktarzu budowy bunkra.

Nie wiem tylko gdzie taki wątek umieścić i czy jest ktoś chętny na coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chętnych byłoby całe mnóstwo, bo na rynku to poza Mirage to nie widziałem za wiele. A tak to można by sobie sklecić kształt jaki kto chce. Myślałem o dioramce ze spalonym bunkrem do Churchilla Crocodile. Może kiedyś. A więc masz pierwszego chętnego - dział: Jak to zrobić i jak pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kurcze koledzy z rudymi idą ostro do przodu a ja spadłem na trzecią stronę no nie dobrze nie dobrze

trzeba trochę nadgonić - stan na dziś

 

doszło trochę metalu ale to jeszcze nie wszystko

fd0feb5155c0.jpg

blaszki to oryginalne zestawowe, kilka z dragona i (miedziane) własnej roboty

1324e4c12dd8.jpg

poprawione gdzieniegdzie spawy

93e927ba35e4.jpg

 

i zbliżenie na miejsce gdzie będzie słynny napis

77547ba8df65.jpg

musi się zmieścić w obrębie tych czterech śrub po linie

(szewek na zbiorniku pozostawiony celowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis zmieścisz bez problemu, no chyba, że jest jakiś ponadnormatywny Na zdjęciu zaznaczyłem w jakim obrębie ma się zmieścić napis z odciskami dłoni:

 

6c940449edd2dd8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.