Skocz do zawartości

"Czterej pancerni i pies" w 1:35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny projekt na warsztacie.

Model T-34/85 AFV Club 1:35

Mam zamiar zrobić z niego polskiego kaczora jaki grał słynnego RUDEGO oraz być może niewielką podstawkę z planu tego serialu.

 

Jak wiadomo w filmie RUDEGO grało ponad 16 wozów (w tym wersja M2)

ja zdecydowałem się jednak na budowę czołgu z numerem odlewu wieży 672.

3e701603688a.jpg

 

Zacząłem więc upodabniać wieże do polskiej wersji

w tm celu dokonałem następujących przerubek:

6beb6eeed30a.jpg

 

1.Uwypuklenie wieży przy wieżyczce dowódcy

2.Dodatkowe spawy wzmacniające

3.Spaw łączenia wieży

4.korekta kształtu wieży

5.Uwypuklenie na wieży

6.Spaw górnej płyty

 

Jednak co najważniejsze dodałem numer odlewu wieży 672 (czerwony kolor), podobnie na mufie lufy nr 930

a4395b88a9ed.jpg

(numery odlewów pochodzą z jednego wozu)

 

Wymieniłem a właściwie dorobiłem wieżyczkę dowódcy z włazem jedno połówkowym

78bd084940a7.jpg

 

Zrobiłem też mam nadzieję ruchome zawieszenie

898a1a6c0031.jpg

 

W planie koła pająki z zestawu Maquette z dekielkami Trumpetera

0408c49e1db0.jpg

 

A to kiedyś będzie silnik

774a37970b1b.jpg

 

 

Na razie tyle

Na warsztacie jest też CW-34 oraz długa kolejka oczekujących więc tempo będzie raczej wolne

Pewnie pierwszy wyjedzie CW-34 ale temat wstawiam już teraz by nikt nie wykradł mi tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy aby nie przesadziłeś z wielkością tych spawów wzmacniających?

Na zdjęciu z filmu są bardzo delikatne, a u Ciebie ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynisto - masz pecha . Od parunastu latek mam już zrobionego CW-34 jako i tez WPT-34 na SU-85 jak i tez WZT-1 to tylko polskie wozy . No i do tego trza dołączyć trzydzieści parę innych. Jak mi się uda to postaram się wrzucić parę zdiec moich modeli. Tak ze nikt Ci tematu nie ukradnie , po prostu będziesz drugi .Z poważaniem Marek Michalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynisto - masz pecha . Od parunastu latek mam już zrobionego CW-34 jako i tez WPT-34 na SU-85 jak i tez WZT-1 to tylko polskie wozy . No i do tego trza dołączyć trzydzieści parę innych. Jak mi się uda to postaram się wrzucić parę zdiec moich modeli. Tak ze nikt Ci tematu nie ukradnie , po prostu będziesz drugi .Z poważaniem Marek Michalski.

 

A czy Maszyniście nie chodziło o to, żeby nikt mu nie ukradł tematu "Czterej pancerni i pies"?

 

To tak poza tematem. Napisać przede wszystkim chciałem to, że wybrałeś fajny temat, no i ładnie wyszły Ci początki. Chętnie pokibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę częstym gościem w tym wątku

Cieszy mnie to bo ja raczej nie koniecznie - tak więc życzę cierpliwości

 

A czy Maszyniście nie chodziło o to, żeby nikt mu nie ukradł tematu "Czterej pancerni i pies"?

Tak, o ten temat mi chodziło choć i ten nie jest wyjątkowy

A CW-34 jak to mówią jak mrówków

 

Co do tego co już jest - wszystko w fazie budowy i możliwe do po prawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figuranci będą i Szarik ?

Nie wykluczam, muszę jednak nauczyć się malować figurki no i zdobyć odpowiednie.

Na pewno będzie podstawka z małym bonuse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skromnie, tylko 2 zdjęcia

To tak na potwierdzenie tego że temat nie padł jednak tempo prac mocno zwolniło

 

61a68d794474.jpg

ef0815aec52f.jpg

 

Dodane zostały spawy, nawiercone otwory strzelnicze, a całość pomalowana podkładem w celu wychwycenia niedoskonałości (których jak się okazuje jest sporo)

 

To tyle, życzę dużo cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na potwierdzenie tego że temat nie padł jednak tempo prac mocno zwolniło

 

To, że w ogóle podjąłeś się budowy poprawnego "Rudego" już zasługuje na pochwałę. Mam nadzieję, że prace przyspieszą i będzie można napaść oko zdjęciami warsztatowymi.

 

Życzę powodzenia i dalszego, mocnego zapału do pracy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zapominać, że zgodnie z fabułą zarówno filmu jak i książki, "Rudy" był czołgiem T-34/76... dlatego uważam, że fakt, że "grał" go T-34/85 jest elementem komunistycznej propagandy: sugeruje, że to jest "ta słabsza" wersja, czyli że niby mieli coś jeszcze lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zapominać, że zgodnie z fabułą zarówno filmu jak i książki, "Rudy" był czołgiem T-34/76... dlatego uważam, że fakt, że "grał" go T-34/85 jest elementem komunistycznej propagandy: sugeruje, że to jest "ta słabsza" wersja, czyli że niby mieli coś jeszcze lepszego Very Happy

Hmm... , nie wydaje mi się.

To że film jest przesycony propagandą to fakt ale to co zadecydowało a raczej zmusiło filmowców do użycia wersji 85mm to nie propaganda.

Jak wiadomo większość serialu nakręcono na poligonie w Żaganiu, a było to w latach 1966-1970. W tych latach w Polsce nie używano już wersji 76mm, większość nie istniał już nawet fizycznie. Ostatecznie może znalazło by się jakiś lub sprowadziło z ZSRR ale trzeba by go wozić z planem po całej Polsce co nie wchodziło w grę ze względów finansowych, poza tym takich czołgów potrzeba by kilka by móc nakręcić scenę w ze szkółki pancernej (I odcinek). Co z tego że byłby jeden taki, każdy nawet nieznający tematu od razu zauważył by różnicę wyglądu.

Jeżeli zaczęlibyśmy rozpatrywać wszystkie błędy w tym filmie to nic by nie zostało, np. dla czego niemieckie PANTHER-y to raz ładne makiety, dwa t-34/85 w paski, trzy IS-2 ? A no dokładnie z tego samego powodu - budżet.

 

Może jednak więc warto lekko przymknąć oko i oglądać ten serial z uśmiechem a nie wychwytywać niezgodności historyczne, wszak jest to film przygodowy a nie historyczny, a biorąc pod uwagę środki i okoliczności powstawania -jest to ponadczasowa super produkcja

 

 

Nie należy zapominać, że zgodnie z fabułą zarówno filmu jak i książki, "Rudy" był czołgiem T-34/76

Mój poprzedni model (T-34/76 właśnie) miał być wymalowany na RUDEGO ale raczej jako ciekawostka a nie model konkretnego wozu.

Odstąpiłem jednak od tego uznając że było by to niezgodne historycznie, no bo RUDY to przecież T-34/85 (i tego się trzymajmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wg fabuły od momentu kiedy pancerni wyszli ze szpitala po zniszczeniu "Rudego" (w międzyczasie zginął Olgierd) jeździli już na wersji z armata 85mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego uważam, że fakt, że "grał" go T-34/85 jest elementem komunistycznej propagandy: sugeruje, że to jest "ta słabsza" wersja, czyli że niby mieli coś jeszcze lepszego

Obecna propaganda działa, jak widać, również bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po przeczytaniu poprzednich postów będziesz miał niezłe grono krytyków i znawców tematu. Więc pewnie nie będzie łatwo . Ja na szczęście się nie znam na T-eciakach z punktu merytorycznego, więc popatrzę jak ci model wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie się doczekałem "Rudego" (Urrrraaaaa). Mam tylko jedną prośbę, zostawcie politykę, przygody 4ch pancernych i pasa, to jeden z najlepszych filmów przygodowo-wojennych. Skupmy się na modelu. Polityce mówimy kategoryczne Nie. Paszła Won.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwercio - odpowiedz jest prosta :jak drut kolczasty. W tamtym czasie nie było już w Polsce jeżdżącego egzemplarza wozu T-34/76 . Na jednym ze spotkań z panem Przymanowskim zapytałem się o to. Odpowiedział mi to samo i dodał ze rozpatrywano sprawę przeprowadzenia remontu wozu muzealnego , ale nie zdecydowano się na to(koszta).Skwiercio daj se na luzik z polityka przynajmniej na tym forum . Śmieszyły mnie palanty z IPN komentujący film przed puszczeniem w telewizji . Poważni historycy i takie komentarze do filmu fabularnego.Jak by nie było nikt nie nakręcił lepszego filmu przygodowo-wojennego. I ciągle jest oglądany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mi się przypomniało. Byl jeszcze jeden czołg 102 RUDY. był to egzemplarz z wieżą grzybkowa z fabryki112 produkowany w latach 1944/45 . Kilkanaście egzemplarzy było u nas. Opisywany czołg stoi na pomniku przed sztabem dawnego 1 Warszawskiego Pułku Czołgów im. Bohaterów Westerplatte Bardzo długi czas miał wymalowane ;102 RUDY ze wszystkimi dodatkami. A sam model wypuściła Maguette.Tak ze tu jest tez gotowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zaglądam do tego działu ale Twój temat śledzę od początku raz bo ciekawy projekt a dwa też będę budował Rudego

 

Czy oprócz silnika model będzie miał pozostałe wyposażenie wnętrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy i niezgodności w filmie można by wymieniać bardzo długo ale ...

zostawcie politykę, przygody 4ch pancernych i pasa, to jeden z najlepszych filmów przygodowo-wojennych. Skupmy się na modelu. Polityce mówimy kategoryczne Nie.

I tego się trzymajmy

 

 

Czy oprócz silnika model będzie miał pozostałe wyposażenie wnętrza ?

Jak najbardziej, podobnie jak mój poprzedni

viewtopic.php?t=27053&start=0

model będzie posiadał pełne wnętrze łącznie z legowiskiem psa

(oczywiście postaram się pominąć wszystkie błędy popełnione poprzednio)

 

Przepraszam za brak newsów w temacie ale kolejka modeli jest długa a przy budowie RUDEGO nie mam zamiaru się śpieszyć - prace ruszą w pełni już za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na forum coraz więcej tetów a ja daleko w polu

Mam jednak dobrą i złą wiadomość

Dobra jest taka że prace ruszyły, a zła to że niestety nie bez problemów i co za tym idzie kolejnych opóźnień

Aktualnie walczę z poskładaniem wanny kadłuba i wieży w jedną całość - co w tym przypadku nie jest łatwe.

Przeźroczysty pancerz nie jak nie chciał współpracować, spasowanie go zajęło mi większość mojego czasu pracy (stad małe postępy) Mój poprzedni tet nie sprawił mi żadnych tego typu problemów, no nic ...

 

Poza tym udało mi się postawić go na koła z ( ruchomym ) zawieszeniem, zrobić fakturę stali i dorobić uchwytu na tyle wieży.

 

Czołg najprawdopodobniej stanie na takiej podstawce w otoczeniu kamer i reflektorów

d221284cb993.jpg

beda75152322.jpg

 

i to w zasadzie tyle, może teraz wezmę się za wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.