Skocz do zawartości

"Czterej pancerni i pies" w 1:35


maszynista93

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm dziwne z tą długością, ale w końcu to magiczny eliksir był.

noooo ale i tak dobrze że się nie wstąpiły

a tak na serio to pewnie ja je naciągłem jeżdżąc papierem ścierny od końca do końca - przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę, bo nie widzę innej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...nie nie rozpadły się ale kiedy dziś je przymierzyłem bardzo się zdziwiłem bo okazało się że obie są za długie o przynajmniej 2 ogniwa

 

Skąd ja to znam !

Same ogniwa się nie rozszerzyły, tylko druciane sworznie się pocieńszy... zrobiły się cieńsze

Czy miałeś nalot ? Moje wydłużyły się kiedy szorowałem nalot szczotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUDY ostatni tak długo stał obok pomalowanych wozów, że aż zzieleniał z zazdrości

b238fe447943.jpg

929433487352.jpg

7a39ff87f39a.jpg

8d31b96c0387.jpg

57733c10e218.jpg

ba7a1d05794d.jpg

poprawki nieuniknione ...

skróciłem też o 2 ogniwa każdą z gąsienic

 

mam też pytanie bo zawsze mam z tym problem - czy kolor plandeki może być taki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć niestety nie widzę { mam tu dostep do forum ale bez fotek) jednak moge was zapewnic ,że wczoraj widziałem model maszynisty w realu i jest zielony co do trafności odcinia zieleni sie nie wypowiadam bo sie na t-34 nie znam( wydawało mi się że przypomina ten który dałem na gvozdika) A w filmie był szary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj tak to jest jak się chce coś na szybko ,faktycznie zdjęcia lekko przesycone z uwagi na (za)mocne oświetlenie

tutaj są rzeczywiste kolory

4ae192eb7047.jpg

z filmu jasno nie wynika jakiego koloru jest RUDY ale jako że to czołg powojenny, polskiej produkcji, eksploatowany w latach kręcenia serialu (1966) uznałem, że odpowiednią farbą na niego będzie powszechnie stosowana pactra A30

chciałem też aby nieco odróżniał się od pozostałych wojenno zielonych te

A30 to baza, następnie do A30 dodałem nieco czarnej i przeciągnąłem krawędzie, środki natomiast są rozjaśnione białą i odrobiną żółtej farby (czyli podobnie jak ostatni goździk )

być może nie mam racji ale nic nie zmieniam w kwestii koloru bo ten mi się podoba i już

 

Ps. a z tym silnikiem to dobrze że mam zdjęcia bo we wannie już go nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak, model zrobiony jest rewelacyjnie, ale kolor jest "od czapy", nie widziałem żadnego T-34/85 w takim kamo, chyba, że ktoś przemalował. Proponuje popatrzeć na zdjęcia (WaR): muzea i np. samych Teciaków z poligonów, są kolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tia, co kraj to obyczaj (od czapy), lookaj:

 

Po prostu są zielone

Mi kolorek się podoba, w sumie na moim ostatnim tetku był zbliżony

Jakoś ostatnio wolę takie cieplejsze kolorki.

Z drugiej strony to tylko baza, dobrze, że w miarę jasna, ciapy przecież się stonują po tych wszystkich filtrach, łośkach, biedronka i innych cudach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dobry bo jak powojenny kaczor to khaki. Za to wieża gładziutka jak pupcia niemowlaka, znaczni elepiej widać fakturę pancerza na płytach bocznych...i tam jest chyba deko przesadzona, takie odnoszę wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wieża gładziutka jak pupcia niemowlaka, znaczni elepiej widać fakturę pancerza na płytach bocznych...i tam jest chyba deko przesadzona, takie odnoszę wrażenie.

aj nic Ci nie umknie ale masz jak zawsze rację, faktycznie na kadłubie troszkę kasza wyszła ale to nie moja faktura tylko mi się troszkę farba popsuła (najgorzej jest przy uchwytach i za lampą)

wieża nie jest taka gładziutka (nie widać tego na foto bo sido odbija ), nie chciałem przesadzić ani robić tak jak na ruskich wozach bo to przecież kaczor.

Postaram się to lekko naprawić brudzeniem - uwydatnię wieże, przycieniuję kadłub

 

... i przy okazji - jak mówicie zakładać piłę czy nie? na filmie nie było ale lekko zakryła by te buble i byłby kolejny fajny element ( ja jestem za ale teraz to od was zależy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak krytykować to na całego - dam wam jeszcze trochę materiału

przy orzełkach musiałem lekko nakłamać, w oryginale orzełki nachodzą na haki - ten z lewej strony lewym, a ten z prawej prawym skrzydłem

7146a0f0ba6d.jpg

chcąc zachować odpowiednie odległości od numeru nie mogłem tak zrobić, w efekcie lewy orzeł ma przebite prawe, a prawy lewe skrzydło

de28533ad56d.jpg

sam wzór orła też nie jest doskonały ale to tylko model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny mi się podoba. Ale ma podstawowy błąd. Pokazałeś piękna wieżę oryginalnego Rudego Teraz mam do Ciebie prośbę . Zrób takie samo ujecie twojego modelu i ustaw je przy tym zdjęciu orginalu. I wtedy napisz co widzisz. Wielokrotnie pisałem ze żadna wieża nie pasuje do polskiej wersji , i ze praktycznie wszystkie jakie by nie wziął wymagają sporo przeróbek.Sam miałem chęć to zrobić ale z rozpędu wieżę przeznaczyłem do T-44. i na razie stop z tematem. A z reszta ważniejsze w tym momencie u mnie są ciągniki i wuzetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzone zestawienie

de41f7668e77.jpg

Wielokrotnie pisałem ze żadna wieża nie pasuje do polskiej wersji , i ze praktycznie wszystkie jakie by nie wziął wymagają sporo przeróbek.

wiem, wiem - za niski pierścień, za długi dach, uchwyty, haki i spawy nie w tym miejscu...

poprawiłem to co wiedziałem i jak umiałem, wiadomo idealnie nie jest ale nie zapominaj, że to tylko usilna próba upodobnienia go do oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.