Skocz do zawartości

F-4 EJ Kai "Black Panther" 1/72


Observer

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie tak w wyszukiwarce szukać własnego tematu

Mmimo, że czasu na klejenie brak, to wznowiłem prace nad modelem. Szczerze powiedziawszy chciałbym się z nim uwinąc na Bytom. Zrobiłem dysze i osłony na wlotach i... to właściwie tyle Może jednak zdążę pomimo natłoku różnych innych spraw. Elementy waloryzowane Eduardem. Wnętrze dysz przejechałem białą pastelą, ale w tym świetle nie widać za bardzo efektu. Wygląda jak jednolita barwa, ale tak nie jest. Tak to na tą chwilę wygląda:

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

Trochę jeszcze muszę odkurzyć ten model

Orientuje się może ktoś z Kolegów czy z tymi osłonami na wlotach i otwartym "zadupkiem" na spadochron można go wystawiać jako gotowy do lotu czy już nie w tym Bytomiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszorzędnie przyrządzone przepalenia na blachach za silnikami. Zdradziłbyś przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalenia robione ostrożnie setem C (chyba) Tamiyi. W zestawie jest przepalony niebieski, rudy i jakiś jeszcze olej. Wszystko więc na sucho po malowaniu...no prawie na sucho, bo ta gąbeczka na patyczku jest chyba czymś nasączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak mogłem przegapić taki fajny temat.

Bardzo ładny model powstaje, przebarwienia blach wyszły bardzo ciekawie.

Z kalkami to chyba się nieźle natyrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Grzegorz ,że na te kalki trzeba było mnóstwo godzin poświęcić, ale model od razu poważniej wygląda. Zależało mi na tych napisach eksploatacyjnych. Napisy eksploatacyjne to suche kalki hobby decal więc jest szybciej niż zabawa z tradycyjnymi (odpadają płyny), tyle że jest ich naprawdę sporo i troszkę wzrok można sobie poniszczyć przy tej skali.

Ten set Tamiyi faktycznie polecam Kolegom. Nie trzeba być mistrzem modelarstwa żeby z niego w zadowalającym stopniu skorzystać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak idzie??

Ojjj cinko...siedze przy statecznikach...Coraz gorzej wychodzi mi przygotowanie powierzchni pod metalizery Generalnie cierpię na brak czasu na modelowanie. Przyspieszę na początku lutego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nasiedziałem się dzisiaj przy tym ustrojstwie... Tracę powoli cierpliwość do modeli, wszystko z rąk wylatuje Obrobiłem się ze spodem, brakuje jeszcze pylonów, których nie zdążyłem pomalować póki co. Siłowniki hamulców aerodynamicznych zrobiłem z igły, bo te eduardowskie zbyt "wątłe" są.

 

43.jpg

44.jpg

45.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

 

Chyba wyrobię się w zakładanym terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc drobnicy już na miejscu. Zostaje najgorsze czyli malowanie i montaż osłony kabiny, zawsze mam obawy przed tymi manewrami.

54.jpg

55.jpg

56.jpg

57.jpg

58.jpg

59.jpg

60.jpg

 

Potem tylko drabinka, podstawka i jakieś foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mi odbiło, że postanowiłem zrobić te uszczelki . Na owiewce wyszło niedobrze, ale już na wiatrochronie tragicznie, nierówności plus schodki...masakra. Zawsze muszę coś odwalić...

 

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże brawa za Phantoma . Zwłaszcza za:

- wybór skali 1:72, coraz chętniej niestety pomijanej;

- bardzo dobre wykonanie malowania, które z zasady niosło za sobą duże ryzyko przedobrzenia i pstrokacizny, a wszystkich tych niebezpieczeństw generalnie udało się uniknąć;

- profesjonalne zastosowanie farb metalicznych, szczególnie w strefie wylotów silników;

- wysoki poziom zdetalowania.

Jedno o co mam małe pretensje, to malowanie szybek. Coś leciutko podejrzewam, że kolega się spieszył...

Nie zmienia to jednak mojej wysokiej oceny tego modelu

 

Aha, mam prośbę o fotki na jednolitym tle - będzie na pewno lepszy odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze fotki napewno wrzucę w galerii, bo w warsztacie nie mam po prostu warunków.

Owiewka nie wyszła za bardzo, bo faktycznie robiłem to ekspresowo, tyle że za pomocą masek Eduarda, które mają na celu przyspieszyć ten etap, ale...trzeba umieć z nich korzystać

Dziękuję za Twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.