Skocz do zawartości

T-34/85 - RUDY 102 [Trumpeter - 1:16]


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten odcisk łapy szarika taki mało psi :P

 

images?q=tbn:ANd9GcTfhdKvjzF_9M7rNKNm6FGdEohp5xzgnAG6Ja1eYNow2PKNgrsk

Jakoś i mnie odcisk ten nie przypadł do gustu dlatego mam zamiar go poprawić.

Tak nawiasem mówiąc ten z filmu też nie bardzo przypomina łapę psa

d0a3e463d7115fb3.jpg

 

Zbudowałem sporo tetetek ale żadnego rudego :P

No to czas najwyższy abyś zabrał się za rudego

 

Wracając do modelu...

Połączyłem połówki wieży i zabrałem się za dorabianie spawów. W tym celu poszedłem za radą kolegi maszynista93 ino zamiast rozciąganej ramki użyłem okrągłych profili evergreen o średnicy 0,5 mm.

Wieża oklejona profilami:

b264f10dc5239e99.jpg

 

i z gotowymi spawami:

1f8c5fc139f6ee91.jpg

9f6d5e916ed7d3a6.jpg

60bf9b23ee108191.jpg

db203ea8806f1dc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co idzie na boku, przez cały obwód wieży dookoła niej, to nie spaw, tylko ślad łączenia połówek form odlewniczych. Dlatego ten element w żadnym wypadku nie może mieć faktury spawu. Jest to nic innego jak taki glutowaty szew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację Moja wina bo nie napisałem, że szew od formy zrobiłem nieco inaczej niż spawy, tzn. po przyklejeniu najpierw zeszlifowałem go tak aby mało co wystawał ze ściany i o wiele mniej go podziargałem niż spawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża pomalowana i oklejona kalkami, błyszczy się bo psiknąłem ją sido.

 

61f945daf85b73f6.jpg

2bbeefcc0935ec2f.jpg

 

Tylną płytę złożyłem do kupy i pomalowałem bazą i sido, po zamontowaniu wydechów wezmę się za brudzenie.

Pytanko: na tylnych zbiornikach nie widzę korków wlewu - to są baki czy świece dymne ?

 

5b93463bda4e44c1.jpg

dde87c8259b0aaa0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tyłu, to świece dymne, do których były poprowadzone kable elektryczne. Kable znajdowały się w tych rozchodzących się na boki osłonkach, biegnących do małego otworu w górnej pokrywie, obok otworu tylnego światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wracam z urlopu i widzę, że tu spory postęp

Andrzej, powiedz czy ostatnie zdjęcia robiłeś zaraz po malowaniu Sido (na mokro) ?

Pytam apropo's tego błyszczenia, bo w mnie po Sido az tak nie błyszczy... raczej zrobiła się satyna......

I jeszcze pytanie odnośnie spasowania górnej części pancerza z dolną w tyle..... Widze szparę (jak u mnie). Czyli czy ten sam problem spasowania części czy tez tylko tak przyłożona ("na sucho") ?

 

No i teraz czekam już tylko na najciekawszy etap... wykańczanie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido błyszczy się już po wyschnięciu - było psikane wieczorem poprzedniego dnia, a fotki robiłem rano następnego.

Szpara jest ale myślę, że zniknie gdy zabiorę się za wykańczanie tyłu (kątowniki, pogrubienie pancerza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie nie model nie poszedł w zapomnienie. Były wakacje więc trochę pourlopowałem ale też popracowałem przy Rudym, tzn. z tyłu pogrubiłem dół wanny i zrobiłem kątowniki do mocowania tylnej pokrywy. Fotek nie daję bo trzeba jeszcze to trochę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Wobec takiego wyboru gorąco popieram zamysł "wizji lokalnej" oryginału. Najgorszą rzeczą byłoby zdać się na sugestie płynące z tych rysunków, większego komentarza sobie oszczędzę... Tymczasem, po kolei co do punktów Twojego postu:

 

Przy bliższym oglądaniu możesz się zorientować, że generalnie wieża ta ma lekko stożkową podstawę okalającą łożysko; zachowano tę cechę jeszcze z wczesnych wersji sormowskich. Nie jest to konsekwentne w każdym miejscu obwodu i może być "różniasto", ale ja to kładę na karb postępującego wówczas spadku dokładności formowania.

Inne spostrzeżenia:

- Wbrew temu, co pokazują mityczni, pozostał niezmodyfikowany zawias prawego wlazu wieży

- Również wbrew... tył wieży nie był robiony prawie w "kant". Zaokrąglenie obrysu na dole niszy to promień rzędu 55 cm. Nawet na trumpeterowej wieży, wieżach Dragona i wszelkich innych jest tu jednak ciut za ostro

 

- Warto sprawdzić, czy wizjery na modelowej kopułce odpowiadają rozstawieniem tej prawdziwej odmianie (nie ma jednego wzoru dla wszystkich), aby uniknąć takiej żenady jak u mitycznych, że np. tylny pięknie celuje wprost na czapkę wentylatora.

 

 

Jutro udaję się do Poznania na Dzień otwartych koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych 2011

Więc przy okazji dokonam oględzin wieży interesującego mnie teta

 

Wracając do Rudego to bardzo fajnie wygląda.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.