Skocz do zawartości

T-80 BV Zvezda 1/35 + dodatki


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Temat BV-ki wcale nie ucichł ale mocno zwolnił tempo ( mało czasu na modelowanie ). Obecnie skupiam sie na wieżyczce czołgu i na dopasowaniu wszystkich drobiazgów przyległych do niej. Trzeba sprawdzic czy wszystko sie zmieści ( wieża Miniarmu jest nieco mniejsza od zvezdowskiej ). Jak narazie wygląda na to że wszystko bedzie ok . To co widzicie na fotkach to próba, musze poprawić kostki ERY na wieży, bo nie we wszystkich miejscach wyszło mi to równo. Pokrywy włazów tez beda inne, te sa założone dla efektu. Jak zwykle nie obyło sie bez przeróbek. Zastanawiam sie ile zvezdowskich części zostanie mi w pudełku, wszystko wskazuje na to ze sporo . Zrobiłem nowy reflektor, a raczej jego podstawę z tyłu wieży. czołg ma także nowe oko celownika. Teraz skupie się na dokończeniu okablowania, no i zacznę nakładać ERĘ. Kilka fotek:

 

Obraz1792-1.jpg

 

Obraz1785.jpg

 

Obraz1791.jpg

 

Obraz1789.jpg

 

Obraz1788.jpg

 

Obraz1790.jpg

 

Mam nadzięje że komus sie spodoba, licze na jakies komentarze. Planuję zrobic czołg w wersji poligonowej, czyli nie będe zakładał NSWT-a. Łoże WKM-u tez bedzie zupełnie nowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie chcę dawać WKM-u z tego względu że chce upodobnic mój model do tego wozu:

 

26acf5e8bcc7.jpg

 

9fd1270d8a73.jpg

 

Jak widać na nim nie ma NSWT-a ale pomyśle nad tym jeszcze, może stworze jakąś fantazje na temat

Dzięki że sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będzie naderwany, a lewy będzie podniesiony do góry jak na pierwszej fotce ,to głównie przez te błotniki zdecydowałem sie na ten, a nie inny T-80 . Zacząłem już nawet robić nowe, boczne ekrany przeciwkumulacyjne ale zostałem powstrzymany, przez współautora tego modelu, jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ale skończ go w tym roku i zamawiaj coś na gwiazdkę. Nie można przecież trzymać ludzi tak w ciągłym napięciu.

Krzyśku, wiele zależy w tej kwestii od jo, górna płyta pancerza jest nadal w produkcji a ja nie ośmieliłbym sie poganiać Jarka. Robi to z własnej i nie przymuszonej woli, więc bedę czekał na tą płytę tak długo jak to będzie konieczne. A na gwiazdkę nic nie zamawiam, gdyż po Bv-ce, bedę musiał przeprosić się z moimi dwoma Abramsami i dioramą do nich.

 

 

Co do NSWT-a z Miniarmu to już widziałem ten karabin ale jak napisałem wcześniej, nie bardzo chcę go dodawać, gdyż na wozie, na którym sie wzoruję po prostu go nie ma. Jednakże tej kwestii jeszcze nie rozstrzygnąłem ostatecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gecon,super foty.Pojazd na 2 fotce ma sciagnieta rure (prawdopodobnie do podwodnego? )i w to miejsce ma zamontowana jakas konstrukcje wiesz moze co to jest i do czego ma sluzyc? Dzis dostalem wieze ,przednia czesc kadluba z Miniarmu +tral minowy do T 72BW ,czekam tylko na pozne kola,wiec 80 moge na razie odlozyc (brak zamowionych rzeczy), mam nadzieje ze jo nie bedzie Cie zbyt dlugo powstrzymywal ...

Rura nie została zdemontowana,wieża jet obrócona pod takim kątem ,że jej nie widać .Widać natomiast wystające fragmenty pojemników z kombinezonami przeciw chemicznym zamocowanymi do niej. Ten wystający element to wygięty pręt ,umocowany do podstawy zawiasu pokrywy włazu dowódcy .Na górze ma przykręcone dwa ogniwa gąsienicy . Jakie jest jego zadanie ?- to prowizoryczna (polowa) dodatkowa osłona dowódcy wozu ,przy otwartym włazie . Element charakterystyczny dla wozów walczących w Czeczeni . Czy spełniała swoje zadanie ???

t80bv.jpg

t80bva.jpg

Fotki z netu

Co do powstrzymywania Grzegorza to faktycznie powstrzymałem robienie bocznych osłon ,ponieważ błotniki przednie będą ruchome ,a boki górnej płyty również będą dorobione i mogą się zmienić wymiary-już się zmieniły .

Więc zaoszczędziłem Koledze ponownego dorabiania fartuchów bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!! Zaczne od pewnego wyznania. Próbuję zrobić ERĘ na przodzie wieżyczki ale za Chiny ludowe, nie wychodzą mi te stelarze pod kostki:

 

to konkretnie:

 

w00822_3727492.jpg

 

Dlatego, jak narazie przymierzam sobie wszystko na sucho i staram sie stworzyc w głowie, obraz gotowej BV-ki. Dziś, troszke z nudów, zacząłem dorabiać sobie osłony przeciwkumulacyjne na przodzie czołgu. Zaznaczam, że to tylko próba tych osłon, ponieważ nie wiem czy, jak pisał pare postów wyżej jo cos sie nie zmieni pod wzgledem wymiarów górnej płyty. Z tego co wiem, na pewno zmieniła sie jej długość, nie wiem jednak co z szerokością. Cieszę sie że jest zainteresowanie tym modelem. Parę fotek:

 

Obraz1798.jpg

 

Obraz1793.jpg

 

Obraz1794.jpg

 

Obraz1796.jpg

 

Obraz1797.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!! Właśnie zostałem poinformowany przez jo, że prace nad górną płytą dobiegają końca. Oczywiście Jarek dokumentuje na fotkach rezultaty swojej fenomenalnej pracy, a ja spieszę podzielić sie ze wszystkimi zainteresowanymi tymi zdjęciami. Dużo nie będe pisał, wstawię fotki i idę szukać szczęki :

 

PB057025.jpg

 

PB057036.jpg

 

PB057009.jpg

 

PB057010.jpg

 

PB057021.jpg

 

PB057003.jpg

 

PB057026.jpg

 

PB057007.jpg

 

PB057017.jpg

 

PB057029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja Was proszę, byście dołączyli do mojego apelu i namówili Jarka aby pokazał tą płyte górną w nowej polskiej firmie Panzer Art. Może właśnie dzięki Jarkowi, inni modelarze, doczekali by się wreszcie porządnej konwersji T-80BV. Panzert Art poszukuje utalentowanych ludzi, którzy tworzyli by dla nich takie właśnie dzieła, jak ta płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja Was proszę, byście dołączyli do mojego apelu i namówili Jarka aby pokazał tą płyte górną w nowej polskiej firmie Panzer Art. Może właśnie dzięki Jarkowi, inni modelarze, doczekali by się wreszcie porządnej konwersji T-80BV. Panzert Art poszukuje utalentowanych ludzi, którzy tworzyli by dla nich takie właśnie dzieła, jak ta płyta.

 

A może się zbierzemy i pojedziemy do Niego do domu co ? Przedstawimy swe argumenty i będzie MUSIAŁ się zgodzić W końcu ile bidulek jest w stanie wypić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca Jarka -majstersztyk. Będziesz miał piękny model T-80 w kolekcji. Az Ci chyba pozazdroszczę. Czy ewentualnie będzie można się dobrać kiedyś do oryginalnej dokumentacji, czy wszystko co przesyła Ci Jarek jest na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy .

Staram się upodobnić model Dragon/Zvezda do oryginału w oparciu o zdjęcia,ale jest kilka tych "ale" dla tego uważam ,że nie warto ponosić dużych nakładów pracy i pieniędzy . Przygotowanie konwersji górnej płyty nie wiele da- wieżę i wannę kadłuba,koła,gąsienice też trzeba poprawić nie wspominając o armacie , wkm i innych drobiazgach . To wszystko sprawi że koszt modelu wyjściowego zostanie przekroczony co najmniej kilku krotnie . Trzeba by było opracować model T-80BV od podstaw.A za rok góra dwa Trumpek wypuści porządny model T-80B/BV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty skąd wiesz? Masz jakieś tajne kanały współpracy z chinolami?

 

Widać to po "polityce" ostatnich lat w Trumpeterze, Hobbybossie, Bronco i paru innych jak piszesz "chinolach" . Tematy kolejnej wersji Shermana, kolejnej wersji "panzercośtam", kolejnego wunderwaffe na kołach - po prostu wyczerpują się. Cieszy mnie , że zaczyna być wypełniana nisza tematyczna dotycząca pojazdów byłego ZSRR i to nie tylko tych sprzed i z okresu II wojny ale i powojennych. Wreszcie doczekaliśmy się używanych w naszym wojsku pojazdów takich jak np. BTR-40, 50, ASU-85.

A jak już zrobili pierwszą wersję T-64 to miejmy nadzieję, że "pojadą z tematem" dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.