Skocz do zawartości

TBF-1 C AVENGER 1:48 ITALERI


GIUSEPPE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy warsztat, w związku z tym proszę o wszelkie uwagi i porady.

Model będzie prosto z pudła z niewielką ingerencją.

p7160175.jpg

Jedyne co poprawiłem to rury wydechowe, zmieniona lufa i dorobione pasy na fotelu pilota.

p7100144.jpg

fotel z bliska

Obecnie jestem na etapie malowania bebechów, myślę że pod koniec tygodnia środek będzie gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

pytanie odnośnie wash`u, czym go robiłeś

Wash to farby olejne dla artystów plastyków.

 

kalkomanie na uzbrojeniu świecą się.

Kalki przykleiłem bezpośrednio na matową farbę zamiast najpierw pokryć bomby bezbarwnym połyskiem.

Wylazło moje lenistwo.

 

Rury wydechowe wyglądają jak w czołgu na froncie wschodnim,

grummantbf1avenger3.jpg

Rury były dosyć styrane.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie spowodowanej brakiem weny twórczej.

Poza tym przy modelu nic ciekawego się nie działo. Klejenie, szpachlowanie, szlifowanie.

Teraz zaczynam malować. Najpierw poszedł szary podkład, potem przyciemniłem linie podziału i niektóre panele

poszycia czarnym, ciemno szarym i brązowym.

 

pa060001q.jpg

 

pa060006n.jpg

 

Jutro wstawię fotki pomalowanego indyka na biało i szaro (robię go w malowaniu atlantyckim).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A co tu pisać, jak nic mądrego do głowy nie przychodzi?

Dla mnie wygląda, jakby odstał kilka tygodni na pokładzie lotniskowca - zawodowstwo, Panie Kolego . Zwłaszcza, że nie przypomina "latającego trupa" (co dla niektórych jest normą w "brudzeniu" ).

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu pisać, jak nic mądrego do głowy nie przychodzi?

Dla mnie wygląda, jakby odstał kilka tygodni na pokładzie lotniskowca - zawodowstwo, Panie Kolego . Zwłaszcza, że nie przypomina "latającego trupa" (co dla niektórych jest normą w "brudzeniu" ).

 

bzzz-bzzz

http://img23.imageshack.us/img23/1186/pb050127k.jpg

 

To chyba jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIUSEPPE ok ? Cytując znany chyba wszystkim film Quentina T. "Jest k....... daleko od ok" z tym, że w tę pozytywną stronę. Pięknie to wygląda. Przebarwienia robią fantastyczne wrażenie, a ślady eksploatacji nie są przerysowane jak na wielu Avengerach czy Dauntlessach widywanych na forach i imprezach modelarskich. Teraz trzeba to wszystko dopełnić subtelnymi okopceniami i delikatnymi obiciami.

 

Ja póki co będę siedział cicho i obserwował co nam tu jeszcze ciekawego wyczarujesz

 

Działaj!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ślady są przesadzone.

Powinny być delikatniejsze, na morzu osad z soli nie zostawiał ciemnego osadu, a jeśli już to w jasnych odcieniach. Ewentualnie mogłeś pokusić sie o zróżnicowanie odcieni poszycia.

Jak na razie indyk wygląda OK, ale uważaj z okopceniami. Poszukaj fotek i zwròć uwagę na ten detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie. Powolutku prace zbliżają się do końca.

Kiedy suche pastele znalazły się tam gdzie chciałem (a nawet tam gdzie nie chciałem ) cały model pokryłem specyfikiem do pigmentów firmy LIFECOLOR , TSC 201.

Potem zrobiłem obicia , chciałem sobie ułatwić robotę srebrnym żelopisem ale cienki pędzelek i farbka okazały się lepsze.

Gdy farbka wyschła psiknąłem po całości bezbarwnym matem a potem troszkę wypolerowałem krawędzie natarcia skrzydeł i stateczników.

Indor jeszcze nie jest sklejony póki co poskładany do fotek.

 

pc200161.jpg

 

pc200163.jpg

 

pc200164p.jpg

 

pc200165.jpg

 

pc200166.jpg

 

Pozdrawiam.

GIUSEPPE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.