Skocz do zawartości

Scania serii P.


Kamil4721

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam budowę kolejnego modelu tym razem z relacjom na forum,scanie zamierzam zrobić w konfiguracji 4x2, kabinom dzienną i z zabudowom furgonową.W malowaniu...i tu mam problem może doradzie

http://imagebank.scania.com/pic_d/05744-001.jpg

http://imagebank.scania.com/pic_d/09728-101.jpg

http://imagebank.scania.com/pic_d/08656-001.jpg

http://imagebank.scania.com/pic_d/07625-003.jpg

W którym malowaniu scania prezentuje się najładniej?

 

Narazie tyle zrobiłem

a096b06b6559026cmed.jpg

723fb0874584446amed.jpg

e02389cff2909ba2med.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawa relacja. Mam prośbę - popracuj nad fotkami by miały jednolite tło ( czyste) i lepsze doświetlenie elementów

Co do malowania - jak dla mnie prezentuje się świetnie w barwach DHL - ale to moje zdanie. Jeżeli wybierzesz tą opcje , to raczej będziesz potrzebował kalek - tu polecił bym mf-zone.pl - możesz tam złożyć zamówienie na zrobienie kalkomanii.

 

Działaj, działaj, bo naprawdę ciekawie się zapowiada:)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

8bfacc0a10193d4bmed.jpg

Nie wiem czy nie przyciąłem za mało

a08fd371d63658ddmed.jpg

Zamówiłem polistyren i jak przyjdzie to powinny być większe postępy pracy nad modelem.

Ma ktoś jakieś zdjęcia lub rysunki techniczne przedniego zawieszenia na poduszkach,silnika 5-cio cylindrowego do scanii p?

Zdjęcia lepsze?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też będę tu często zaglądał bo też mam taki projekt tylko w roli głównej z jakimś Amerykańcem.

Zdjęć silnika najlepiej szukać na stronie z używanymi ciężarówkami na sprzedaż, tam często można znaleźć interesujące cię zdjęcia, może przedniego zawieszenia też ktoś zrobił zdjęcie

Ps. Teraz twoje zdjęcia duuużo lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sklepu - wiem że kolega Bujon ( właściciel sklepu i wykonawca kalek ) podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia z wyceną. Wszystko zależy od wielkości i skomplikowania kalek

 

ps - jak nie dostaniesz się na sklep, to daj mi znać na PW - podam Ci do niego namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem daj sobie spokój z kalkami. Co innego jakbyś odwzorowywał jakąś mega stuningowaną ciężarówkę wtedy kalki pewnie by były nieodzowne. A tak wybierz sobie jakieś jednolite malowanie i z głowy. Lepiej się skupić nad odwzorowaniem detali i czystością wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej... Pierwsze złóż model. Jeśli będzie ładnie i czysto wykonany wtedy się zastanów nad dokupieniem kalek. Moim zdaniem nie ma sensu inwestować w nie na początku... Co jeśli go zepsujesz? Kasa przeznaczona na kalki już nie wróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w/w koledzy mają problemy z czytaniem, ale autor wątku na samym wstępie napisał, że to jego "kolejny model, tym razem z relacja na forum"

Jednolite malowanie nie przyciągnie niczym widza, by mógł skupić się na detalach, będzie to po prostu kolejna jednolita ciężarówka.

Ja będę zachęcał jednak od odwzorowania konkretnej ciężarówki - a tu bez kalek ani rusz.

 

Niech autor sam zdecyduje co chce zrobić.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w/w koledzy mają problemy z czytaniem, ale autor wątku na samym wstępie napisał, że to jego "kolejny model, tym razem z relacja na forum"

Jednolite malowanie nie przyciągnie niczym widza, by mógł skupić się na detalach, będzie to po prostu kolejna jednolita ciężarówka.

Ja będę zachęcał jednak od odwzorowania konkretnej ciężarówki - a tu bez kalek ani rusz.

 

Niech autor sam zdecyduje co chce zrobić.

 

Pozdrawiam

Messer

 

Też optuję za DHL , a jeśli chodzi o mf-zone to nie był bym taki pewny czy zrobią kalki, na mojego Neoplana odmówili . Ale próbuj

 

Sorry to post do Kamil , żle mi się klikneło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

e2256e35a545d5c7med.jpg

fotele jeszcze nieskończone,dorobię jeszcze pasy bezpieczenstwa i ich mocowanie; na zdjęciu fotele nie wyglądają zbyt ładnie ale to przeste czarne linie.

W fotelu wyprostowałem oparcie, wykonałem nowe linie szwów i zrobiłem przyciski do regulacji fotela

1b0eb8012c690a8dmed.jpg

4fa2d76c65c37e97med.jpg

A co do Scanii w barwach DHL jeszcze się zastanowię, ma ''tańszy'' fotel pasażera i krutszom deskę rozdzielczą co mi się niezbyt podoba; scania w barwach DHL ładnie wygląda ale nie wiem jaki ma rozstaw ośi jakiej firmy "winde" i jakie z przodu zawieszenie.

 

Gdzie można kupić żywice epoksydowom i z czego najlepiej zrobi formy?

 

Pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Gdzie można kupić żywice epoksydowom i z czego najlepiej zrobi formy?

 

Najlepiej na Allegro. Polecam żywicę Akson F-19. Osobiście ja jej używam, ma dobry stosunek ceny do jakości.

Formy najlepiej wykonać Silikonem do form modelarskich. Jak poszukasz na allegro, to kupisz i żywicę i silikon razem, zaoszczędzisz na przesyłce.

Jak będziesz miał jakieś pytania co do odlewania, to pytaj. Ekspertem nie jestem, ale już trochę temat podłapałem więc jak tylko będę w stanie, to chętnie doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich po dość długiej przerwie w klejeniu tego modelu. Teraz ferie więcej czasu i ochoty więc ruszam: rama przedłużona (zmieniony rozstaw osi, trzeba tylko dokleić tylny kawałek) zmienione troszeczke zawieszenie i dyfer.

c405b22471601fb5med.jpg

0eb3b9514e72a0acmed.jpg

999b737f0b5eca45med.jpg

89f3218a4c238f0emed.jpg

1e07678d1e203a4bmed.jpg

21fec30b18226959med.jpg

503a5fa48dea0641med.jpg

e65de435e0d7fd82med.jpg

9684865f1bfe3427med.jpg

de7e73e50f9b287fmed.jpg

 

Kolor już wybrałem: pomaranczowa

 

Osłona silnika ta sama co pod V8

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

skrzynka na akumulatory skończona(jeszcze troszkę w nie których miejscach trzeba przeszlifować):

IMGP0177.jpg

IMGP0178.jpg

IMGP0183.jpg

Jak się prezentuje?

 

okablowanie robić z 0,8mm czy 0,5mm?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.