Skocz do zawartości

Gdzieś zimą na zachodzie w 44.


dr.Watson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taką oto Dioramkę, nad którą męczyłem się 4 miesiące. Działo to Dragon, obsługa Dragon, snajper Dragon, Motocyklista Legend, Figurki w budynku Tamka. Motocykl zapomniałem ale jakaś Firma z którą pierwszy raz miałem do Czynienia Śnieg to oczywiście Soda, drut kolczasty, robiłem sam. Podstawka to płyta gipsowa, Budynek Miniart. Jest to moja pierwsza tak duża Dioramka, wiem że przesadziłem z figurkami, wygladają trochę jak przerysowane, przez ten ciemny wasch :( Zdjęć lepszych nie będzie tak więc nie narzekać Koledzy tylko oglądać i Chwalić No dobra, można i krytykować.

 

e709bbe989a5f6d3m.jpg

5e8c4bfc2b182262m.jpg

3c89c3157d488591m.jpg

311e9d989159bba0m.jpg

76cec3cc2235f83dm.jpg

692e0df6c4b77e9em.jpg

e211fb417d87c999m.jpg

70c602964da8fd22m.jpg

1e9d6458bade57f0m.jpg

d8d3b60ceca6762em.jpg

f156c08125d7cf2em.jpg

5d0dd1cdfcd452b5m.jpg

0e696a66e5684b58m.jpg

a9fe7e51615770dbm.jpg

b9f9e99c2a66fed5m.jpg

a93ea2abe767b4f6m.jpg

297052b424890d94m.jpg

07ab028a1baa3a3cm.jpg

ef516e85bd7443b8m.jpg

94ab7d011c7f50abm.jpg

a10c96a6e84f02f7m.jpg

993463fa466f5cf2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to przez zdjęcia, że jest takie zbliżenie i trudno odnieść drut do całości, zapewniam że w rzeczywistości wygląda dobrze. Zapomniałem dodać że wszystko w skali 1:35, tak dla formalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dość fajna dioramka z ciekawą kompozycją, choć nie bardzo podobają mi się czarne cienie na białych mundurach, brudzenie niektórych elementów dioramy i broń, która wygląda trochę zbyt sterylnie i sztucznie. Głównie chodzi mi o snajperkę.

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czarnymi cieniami to absolutnie się z Tobą zgadzam, jak już pisałem na wstępie był to mój błąd, teraz wiem że czarny wasch na zimowe kamo odpada Co do broni to jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić. Napisz jak możesz które elementy Dioramki twoim zdaniem powinienem Poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o broń. Drewno na karabinach ma jednolitą barwę, która wygląda plastikowo. Co do metalu na broni, bo jest on stalowy, a powinna być czarna oksyda przetarta suchym pędzlem. Zwracam się również ku uwadze kolegi Lipsteina, dotyczącej drutu kolczastego, który wyszedł jakoś tak masywnie (grubo).

Co do brudzenia, to chodzi głównie o twarze żołnierzy. Miejscami nie wiadomo czy to cień czy "brudna buzia".

 

To tyle. Poza tym diorama naprawdę daje czadu. Bardzo podoba mi się to, że wszystko fajnie ze sobą współgra. Nie ma jakiegoś dziwnego chaosu.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... co do karabinów to racja, zmienię to tak jak piszesz bo faktycznie tak powinno być. Co do twarzy to niech pozostanie że mają brudne "buzie" ha ha... No a z tym nieszczęsnym drutem , to sam już nie wiem, bo w realu wygląda naprawdę całkiem przyzwoicie....

Nad Dioramką racja pracowałem długo ponad 4 mc...trochę czasu mi "zjadła"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu zjadła, ale było warto

 

Rzeczy o, których wspomniałem to szczegóły, które można poprawić. Jestem pewien, że w kolejnym projekcie wszystko będzie już git!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to przez zdjęcia, że jest takie zbliżenie i trudno odnieść drut do całości, zapewniam że w rzeczywistości wygląda dobrze.

Ból robienia drutu kolczastego znam z autopsji, sam plotłem drut. Jak będziesz bawił się w jego robienie następnym razem, to weź drut 0,3-0,25 i zrób tylko jeden splot, a nie potrójny i nie skręcaj go za bardzo, nie będzie lekki luz.

Scenka bardzo ciekawa i nie mam zamiaru szukać dziury w całym, na rzut oka wszystko się zgadza, a normalny zjadacz chleba przysłowiowo zdejmie majtki przez głowę z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, faktycznie z tym drutem było trochę bólu, dzięki za wymiary, na przyszłość na pewno je zastosuję w praktyce.Drut w twoim wykonaniu, faktycznie pierwsza klasa. A modele itp. Trzymam w przeszklonej witrynce, tak jak resztę modeli, odkurzam bardzo rzadko... Mało kurzu siada w takiej witrynie. A czy do sprzedaży....hmmm nigdy się nad tym nie zastanawiałem, czy w ogóle ktoś kupuje gotowe modele itp ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo, najpierw malujesz bazowym, potem wszelkie wypukłe fałdki malujesz rozjaśnionym bazowym, np zielony z dodatkiem jasnej piaskowej, a wszelkie zaciemnione miejsca kolorem bazowym zmieszanym z ciemno szarym np.

Potem dochodzimy do wniosku, że wyszło beznadziejne, bo są straszne załamania, nie płynne przejścia, i tu się nie martwimy nakładamy warstwami jakby filtry ja to robię z pędzla czyli straszliwie rozcieńczona farba bazowa, która łączy te załamania ciemnej i jasnej barwy tworząc płynne przejścia. Nakładamy taką warstwę czekamy 8 min nakładamy następną czasami może ich być nawet 10.Aż do uzyskania ładnych przejść nie gryzących się, ja robię je akrylem podobno olejną potrzeba mniej warstw.

ad1.jpg

U mnie widać to na rękawie kurtki, bo np futerko/miska tego już spie******

bo jest zbyt duży kontrast, za to przejścia na twarzy robiłem zupełnie inną metodą, straszliwie przyjemną. w razie czego odpowiem na jakie chcesz pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Miśka spi****... Figurki temat rzeka, wypróbuję twoją metodę. testuje obecnie każde, co do moich figurek, to myślę że zamiast wascha, mogłem je "polać" czymś w rodzaju właśnie filtra jakiś jasny brąz, lub czerń... na pewno nie wyszły by tak przerysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie. Nie podoba mi się wash na figurkach. Kiepsko też wygladają czyste portki figurantów. Trochę za dużo elementów nawalanych na tej dioramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo gratów na dioramce.... hmmm Nie zgodzę się z Tobą, no ale każdy ma prawo do swojego zdania Co do portek figurantów, to nie są czyste, popatrz dobrze A Wasch, to faktycznie porażka. No ale kolejne będą już lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.