Skocz do zawartości

Austin K.2 Ambulance, 1:72


kret69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całość - szczególnie z daleka wygląda ciekawie. Problem zaczyna się przy zdjęciach detali. Wydaje mi się, że będziesz jeszcze musiał poćwiczyć malowanie (proszę nie obraź się) bo niestety farba na modelu nie prezentuje się najlepiej. Jest jakby za gruba i wygląda na zalanie (przód, drzwi, wnętrze szoferki). Także krawędzie które widać z tyłu pojazdu - szczególnie przy półkach na nosze - nie są jakby dokładnie pomalowane, co powoduje jakieś dziwne wrażenie wizualne. Spróbuj coś jeszcze powalczyć z olejami we wnętrzu aby nieco urozamicić ten biały kolor. Drogę też potraktuj różnymi kolorami aby nie była taka monotonna.

Ogólnie skala mniejsza niż 1/35 to dla mnie mikrokosmos, dlatego ciężko mi coś pisać bo pewno trudno to i tak stworzyć. Walcz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze.

 

O ile droge sprobuje rzeczywiscie potraktowac, o tyle biel w srodku zostanie. Jestem zwolennikiem czystych modeli (bo to modele) wiec juz weathering byl dla mnie ciezki, a po prostu nie potrafilbym polozyc brudu na sekcje medyczna po szkole, jaka dostalem od mojej pani od aseptyki ;).

 

Natomiast to rzeczywiscie nie powinien byc bialy kolor do malowania kabiny, tylko stopniowo rozjasniany kremowy.

 

Po Waszych komentarzach i zdjeciach widze, ze malowanie to moja najslabsza strona. Bede musial temu poswiecic wiecej uwagi w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz.

 

Ostateczny wyglad po poprawkach:

 

PB040194.JPG

PB040195.JPG

PB040196.JPG

PB040198.JPG

PB040199.JPG

PB050200.JPG

PB050201.JPG

PB050205.JPG

 

Bardzo wszystkim dziekuje za komentarze i wskazowki. Mam nadzieje, ze nastepny model bedzie dzieki nim lepszy (pocwicze zaraz na dwoch mniejszych projektach).

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

problemy natury technicznej opoznily wyslanie zdjec. Troche detali (kol jeszcze nie przykurzylem):

 

PB180238.JPG

PB180239.JPG

PB180240.JPG

PB180241.JPG

PB180242.JPG

PB180243.JPG

PB180244.JPG

PB180237.JPG

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego Krecie

 

Przyznam Ci szczerze, że jestem pełen szacunku dla kierunku, który sobie obrałeś. Widać, że Cię to pasjonuje i masz do tego serce. Twoje prace wyglądają coraz lepiej, jednakże wciąż pojawia się ten sam problem, a mianowicie grubość powłoki malarskiej. Farby, którymi się posługujesz nie są należycie rozcieńczone, a warstwa, którą nakładasz zbyt gruba.

 

Jeśli wiążesz modelarską przyszłość z pędzlem, to pomyśl nad farbami Vallejo Model Color.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłeś w ten model tak wiele czasu, a wyszło naprawdę słabo. Malowanie pędzlem odbiega efektem końcowym od aerografu, ale to naprawdę da się zrobić lepiej.

Koniecznie musisz nad tym popracować.

Na teraz, gdybym nie wiedział ile pracy włożyłeś w model, to powiedziałbym, że dyskwalifikacja.

Niestety, przykro mi, ale taka jest moja ocena końcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

nie ma co byc Wam przykro - dziekuje za rzetelna ocene. Zastanawiam sie, jak poprawic prace z pedzlem i czy robic to, czy tez od razu zainwestowac w aerograf (w zasadzie mam taki stary, ruski - wystarczy wezyk i butle na razie dokupic do cwiczen). Nastepny model za jaki sie wezme wybiore tak, zeby nie bylo szkoda go zepsuc a jednoczesnie - zebym mogl spokojnie pocwiczyc.

 

Jeszcze raz dziekuje za wsparcie i pomoc przez caly czas trwania tego warsztatu.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w aerograf warto zainwestować, bo to już zupełnie inna jakość malowania. Daje mnóstwo możliwości itd...

 

Nie powinieneś jednak zupełnie rezygnować z pędzlowania. Wystarczy tylko mocniej potrenować rozcieńczanie farb i pracę z pędzlem. Poćwicz na boku na jakimś złomie modelarskim.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duża dozą nieśmiałości pozwolę sobie dodać, że w 72 (to ważne, przynajmniej dla mnie, im mniejszy model tym łatwiej da się jako tako pomalować model ale zajmuje to znacznie więcej czasu niż przy aero. Ale pędzle krócej się czyści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Duży plus za temat. nawiasem mówiąc w UK do dzisiaj nosi się w armii spódnice za kolano.

Malowanie pędzlem może być przyjemne, tyle że akryle są bardzo wrażliwe na słaby podkład, kiepski pędzel i za słabe rozcieńczenie.

Dla mnie każde farby kładło się inaczej. Do testów polecałbym z akryli Pactrę. Ja nanosiłem bardzo rozcieńczoną, kilkoma warstwami - efekt był niezły. Tyle, że w skali 1/35 to męka.

Co do aero. Na początek wystarczy takie za 40-50 złotych. Kupiłem jakiś czas temu tylko dla zestawu dysz, a okazało się, że maluje mocno precyzyjnie. Dowodem może być mój Ford FTb - malowany bez maskowania w 4 kolorowe kamo. Wielkość modelu to 9x5 cm. Kompresor używkę kupisz już za 100 złotych. Na początek da radę, zwłaszcza, że w skali 72 powierzchnie nie są ogromne.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.