Skocz do zawartości

Churchill Mk. IV AFV Club 1/35


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie może model który prezentowałem na forum jakiś czas temu?

 

dsc07997r.jpg

 

Był nim piękny model AFV Cluba, swojego czasu zrobił mała furorę w internecie.

A teraz do rzeczy:

 

Jakieś dwa dni po zrobieniu galerii, przyszły do mnie lakiery Pactry (Matt) które zamówiłem do niego lecz nie przyszły na czas tak aby już był gotowy w galerii. Otóż sam model nie miał właśnie Fixera ani matu - pigmenty się z niego sypały a czołg się błyszczał. Nieuchronnym było by go takie zostawić - niby lakierowanie prosty zabieg - a jednak. Lakier Pactry zrobił coś czego się nie spodziewałem, zeszły kalki - pod nimi farba zaczęła się łuszczyć do tego jeszcze dochodziła kwestia białego szronu, opar które były na CAŁYM modelu. Po zobaczeniu tego czegoś nie widziałem co robić. Pierw próbowałem go zamalować lakierem błyszczącym (czasem pomaga) lecz sprawa się pogorszyła, było ich więcej. Próbowałem zmyć to szczoteczką do mycie zębów - bez skutku, jeszcze z odłażąca farbą. Była to prawdziwa masakra bo model mi się niesamowicie podobał. Rzuciłem go w kąt szafki w piwnicy w nadziei, że kiedyś się za niego wezmę lub go gdzieś zutylizuję...

Po skończeniu T-28 postanowiłem jeszcze raz spróbować go zrobić. Tak czy siak taki jak wcześniej już niestety nie będzie. Lakiery wszystkie z Pactry ( 6 sztuk) wywaliłem do kosza. Jest to nauczka dla mnie.

Proszę nie pisać tutaj tekstów w stylu "Ale fajny był" lub "jak zwykle zmywasz farbę" bo pójdzie do półki drugi raz...

 

Na model dodałem kilka bambetli, na przodzie, na włazach silnikowych oraz tyle, wieża dostała gąski tak jak na box-arcie. Do modelu dodał suche błoto które jest już po części na uk. jezdnym. Całość jest zabezpieczona podkładem.

Problemem jest to, że nie mogę już pozyskać kalek do wersji "Minotaur".

Samym plusem jest rozpiska którą popełniłem podczas malowania mojego Churchilla - zawiera dokładne opisy technik, mieszania farb oraz innych czynności wykonanych podczas pierwszego podejścia.

Jak na razie fotki kiepskie bo na czarnym nie wiele widać, w czwartek położę bazę więc będą lepsze.

 

dsc08859o.jpg

dsc08853n.jpg

dsc08855f.jpg

dsc08857g.jpg

dsc08858g.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zdecydowałeś się na ruska. Wymyśliłeś już jakieś malowanie? Pobaw się na nim trochę - pocieniuj areografem, tak jak gadaliśmy - co Ci szkodzi. ;)

 

Oczywiście, że się pobawię ;)

 

Prawdopodobnie mam zestaw kalek do wersji "Briton", ale musiabym poszukać.

 

Ale do wersji Mk. IV ?

 

 

Dokleiłeś błotniki na przedzie i zdjąłeś z tyłu ??

Bez tych z przodu wyglądał kozacko.

 

No tak - chciałem ogólnie aby cały był za błotnikowany bo taki mi się podoba najbardziej.

Przy wersji Mk. III będzie bez błotników

 

Ehhh chciałbym tak potrafić ,zmyć model i zabrać się do niego jeszcze raz. Mój tygrys już 1,5 roku czeka na sklejenie po umyciu i jak na razie nie może się doczekać.

 

To nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to Mk VII.

 

W takim razie nie przydadzą się :/

 

Znalazłem fajne malowanko i mam je w zestawie, więc je zrobię.

 

Ark-Positioned-1-Salome.jpg

 

Z tym, że brakuje mi tylnych błotników oraz wieża ma dodatkowe opancerzenie - uważam, że model wygląda o wiele lepiej z tymi gąskami na wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek myślałem o tym ale chyba zostawię już tak jak jest.

Model pomalowany i wycieniowany. Cieniowanie delikatne, na fotkach ledwo co widoczne.

dsc08867w.jpg

dsc08860q.jpg

dsc08861a.jpg

dsc08868o.jpg

dsc08862bs.jpg

dsc08864e.jpg

dsc08865k.jpg

dsc08866vb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak delikatnie, bo po wszystkich efektach i tak może Ci ściemnieć, ale dobrze, że w ogóle jest.

 

Nie prawda. Zależy jakiego washa nałożę. Baza jest identyczna jak na poprzednim podejściu więc po wszystkich zabiegach powinna dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest krytyczna - po pomalowaniu modelu i odczekaniu jakiś 4 godzin na całym czołgu farba zaczęła pękać i się łuszczyć...

(tutaj niecenzuralne słowa)

NIe mam do niego siły - wystawie jako złom na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym go malujesz, jakimi farbami, że masz takie przygody?

 

Podkład ze szpreja czarny olejny - używany zawsze...

Potem Valleho + wódka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.