Skocz do zawartości

M113 Tamiya 1/35


Christophorus21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jako że mam teraz trochę wolnego czasu postanowiłem zrobić jakiś nowy model… W szafie leżał od jakiegoś czasu M113 Tamki to na niego padło…

Poniżej bardzo szybki In-box (przepraszam za fotki. Postaram się żeby kolejne były lepsze…)

In-box5.jpg

 

I malutka ciekawostka przyrodnicza: O ile mnie pamięć nie myli w tym czasie u Nas panował towarzysz Edward..

data1.jpg

 

A zatem… szanowni Państwo, zapraszam do oglądania moich zmagań z tym pojazdem

Nad postępem moich prac będzie czuwać pan Hermann

IMG145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Kiedyś nie lubiłem tego pojazdu ( sylwetka niczym kontener na śmieci ), jednak ma on coś w sobie ( u mnie w szafie czeka Bardelas, czyli jego izraelska wersja z masą dodatków, ale nie mam kiedy się za niego wziąć)

Jak na razie dobrze Ci idzie, jednak na przedostatniej fotce mocowanie siedziska kierowcy, oraz ściana oddzielająca przedział silnikowy od załogowego wydają się krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wahaczy to w tym modelu są one odlane razem z całą "budą" czyli ew. "uginanie" ich chyba nie będzie możliwe...

 

Poniżej wklejam kolejne foty z fabryki Jeżeli chodzi o malowanie to jest to pierwszy model jaki maluję aero tak więc ew. niedociągnięcia proszę mi wybaczyć...

 

malowanie5.jpg

malowanie4.jpg

malowanie6.jpg

malowanie3.jpg

malowanie2.jpg

malowanie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mała aktualizacja. Ostatnio zrobiłem:

1. Tylna rampa

2. Stanowisko dowódcy i km

3. Przednia płyta (pomalowana od środka na biało)

4. Zawieszenie

5. Górna klapa silnika z wentylatorem i układem oczyszczania powietrza

 

Niestety ostatnio nie mam zbyt wiele czasu...

 

IMG244.jpg

 

IMG243.jpg

 

IMG242.jpg

 

IMG246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po dłuuuuuugiej nieobecności w tym wątku (spowodowanej pisaniem pracy licencjackiej) wklejam kolejne fotki. Z braku czasu prace na M113 spowolniły

 

Ostatnio zrobiłem:

1. Malowanie: wnętrza klapy silnika, wentylator i filtr powietrza.

2. Malowanie siedzeń kierowcy i dowódcy.

3. Km, magazynek, wieżyczka dowódcy.

 

A tutaj focie

 

IMG092.jpg

 

IMG090.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

I witam ponownie po dłuugiej przerwie (pisanie pracy licencjackiej i jej obrona…). Jako że jestem już po obronie, mam wreszcie trochę wolnego czasu. Odświeżam temat i wrzucam nowe fotki aktualnego postępu prac nad moim M 113 by Tamka

 

Co zrobiłem ostatnio:

1. Malowanie kół, ich lakierowanie i wash

2. Malowanie całości z zewnątrz kolorem (Humbrol 155)

3. Wzbogacenie wnętrza dwoma plakatami (Może nie do końca z epoki ale jak to mówią – liczy się „look” ). Najprawdopodobniej do środka wrzucę jeszcze kilka klamotów – skrzynki amunicyjne, jakieś butelki (po wodzie mineralnej oczywiście ), etc…

4. Lakierowanie wnętrza i początek brudzenia.

5. Kierowca trafił wreszcie za ster swojego pojazdu

Na razie tyle.

 

IMG271.jpg

 

IMG272.jpg

 

IMG276.jpg

 

IMG277.jpg

 

IMG278.jpg

 

IMG279.jpg

 

IMG280.jpg

 

IMG282.jpg

 

IMG285.jpg

 

IMG284.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... Mam takie pytanie... W czym kąpać te rzeczy, które po malowaniu wyszły nie tak jak chciałem? Krótko mówiąc- w jakim środku mogę wyczyścić np. źle pomalowane figurki?? Słyszałem o Krecie, ale nie znalazłem informacji w jakim stężeniu on powinien być, no i jak w ogóle się do tego "zabiegu" zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamieszczam fotki mojego M 113 po brudzeniu i „obijaniu”… (Na razie dałem sobie spokój z figurantami… Jak złapię trochę więcej weny to wezmę ich ponownie na warsztat ). Brudziłem mieszanką Revell’a 382, Humbrola 33 i rozcieńczalnika. Podłogę potraktowałem rozcieńczonym akrylem MM 4675. Obicia to Vallejo Model Color 70.950 + gąbka ze starego zmywaka. Być może troszkę przesadziłem z obiciami ale na usprawiedliwienie powiem, że to mój „pierwszy raz”

 

Czekam na opinie

 

IMG295.jpg

 

IMG294.jpg

 

IMG297.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.