Skocz do zawartości

ASU-85 z 35das / 6PDPD; 1:35/1:72


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Figurki super, model też. W 1:72 kieszeni US-ów nie ma jak zrobić (na spodniach). Tylko chyba jeden "strzał" - emblematy 6 PDPD powinny być na lewym ramieniu w okresie kiedy istniał 35 das. Owszem, bywały przeszywane na prawe ramię ale tylko na defilady. Na stałe poszły na prawe ramię w 1985.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne pomalowane figurki... tylko tak mnie zastanawia czy ze skali 1/87 będą dobrze się komponować z pojazdem w 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1:72 kieszeni US-ów nie ma jak zrobić (na spodniach).

Myślałem o tym jako o bardzo charakterystycznej cesze munduru, na pewno się da. Najlepiej było by namalować, ale takiej sztuki chyba tylko p. Artur Miniszewski może dokonać...

http://www.mantisminiatures.pl/galeria/72001a.jpg ...nie ta liga.

 

emblematy 6 PDPD powinny być na lewym ramieniu w okresie kiedy istniał 35 das. Owszem, bywały przeszywane na prawe ramię ale tylko na defilady. Na stałe poszły na prawe ramię w 1985.

Co racja to racja. To akurat łatwizna - już przeszyte.

 

tylko tak mnie zastanawia czy ze skali 1/87 będą dobrze się komponować z pojazdem w 1/72

Skala pojazdu jak wiesz po przyłożeniu do planów jest dość umowna. Łączyłem już kiedyś 72 i 87 i trzyma się to, za przeproszeniem, kupy. Zawsze też miałem wrażenie, że postacie w 72 są zbyt obfite, optycznie za wielkie znaczy. Może dlatego, że rzadko trafiają się przyzwoite. Jeszcze rzadziej pasują do tematu pod warunkiem, że chcesz coś innego niż Niemce. Prawdą jest, że postać człowieka o wzroście 180 cm w skali 1:72 to 25 mm w skali 1:87 - 20.6mm czyli prawie 20% różnicy a już coś. Na wstępnych przymiarkach jednak nie wygląda to źle.

 

https://lh3.googleusercontent.com/-XkSo-gUL8Wk/VN5d6AjUtuI/AAAAAAAAAzM/FICVNUJkrJU/s800/G7_ASU85-72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
W dniu 9.09.2011 o 21:26, Gerd napisał:

W 1965 roku 6 Pomorska Dywizja Powietrznodesantowa wzięła udział w ćwiczeniach Układy Warszawskiego pk. „Październikowa Burza” w Erfurcie b. NRD. Był to jedyny raz, gdy Dywizja wykonała desant całością sił i pierwszy, kiedy zaprezentowała się z własnym emblematem obowiązującym do dziś.

 

 

Taki film znalazłem.

 

I 50 lat później:

 

 

Edytowane przez _OldMan_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

o części z tych faktów pisałem na początku istnienia wątku, wierzyć się nie chce że to już 10 lat temu.... 

Dziękuję Koledze za zainteresowanie. Każda informacja cenna. Zwłaszcza jeśli chodzi o losy ASU po rozwiązaniu 35 das.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.