Skocz do zawartości

Tiger I Hybryda - Cyber Hobby 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Tygrys gotowy.

Przy budowie pomogłem sobie:

- zimmerit - Atak

- lufa km-u wieżowego - RBmodel

- gąsienice - Friulmodel

Malowany farbami Vallejo z serii Air, gąsienice moczone w miksturze ocet + domestos, "syfienie" robione chyba całą ofertą Miga + cienie Tamiya i farby "eksploatacyjne" Gunze.

Fotograf ze mnie marny, ale myślę, że coś tam da się ze zdjęć odczytać:

 

kCcKOsD.jpg

4K4cFWC.jpg

Pq41f5y.jpg

CPgJk4n.jpg

Ket0v5a.jpg

ZkqhJwh.jpg

OziwwP8.jpg

RLUxIvg.jpg

 

Pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zimmerit moim zadniem za bardzo zniszczony, bo czytałem na forach i widziałem na filmach jak nawet po 50 latach w bagnie, wykopane tygrysy mniały tak moce zimmerity, ża nawet waląc młotkiem zimmerit nie chciał odpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit moim zadniem za bardzo zniszczony, bo czytałem na forach i widziałem na filmach jak nawet po 50 latach w bagnie, wykopane tygrysy mniały tak moce zimmerity, ża nawet waląc młotkiem zimmerit nie chciał odpaść.

Kłamiesz, albo czytałeś bzdury.

A numer wygląda jakby go malowali kredą od linijki.

Zapytaj:

 

Tigerf1302.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kociak, trochę inny od tych standartowych.

Rozumiem, że założyłeś, że burty pod zimmeritem były w panzergrau a zimm w trójkolorowym kamuflarzu?

Pytam z ciekawości, na zdjęciach u Ciebie zimmerit jest lekko jaśniejszy niż "gołe" burty.

Podoba mi się ten efekt. Został osiągnięty samym malowaniem, czy jakimiś innymi zabiegami?

 

To jaki następny w kolejce po porcję kleju?

 

PS. Hehe tak dawno Kolegi nie było, że i pytania o krzywe kalki nie dziwią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że założyłeś, że burty pod zimmeritem były w panzergrau a zimm w trójkolorowym kamuflarzu? Pytam z ciekawości, na zdjęciach u Ciebie zimmerit jest lekko jaśniejszy niż "gołe" burty.

Podoba mi się ten efekt. Został osiągnięty samym malowaniem, czy jakimiś innymi zabiegami?

Tak sobie założyłem, zimmerit pomalowałem w trój kolorowe kamo, a miejsca poz zimmeritem na bardzo ciemny szary. Całość pokryłem zielenią.

To jaki następny w kolejce po porcję kleju?

Następny Tygrys będzie późny w wersji dowodzenia, pewnie słynny "007".

Pzdr

Ps. Dziękuję za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Powiem krótko robota wykonana średnio,przy zastosowaniu tylu dodatkowych akcesoria blaszek filtrów to efekt powinien być o niebo lepszy,słabo wyszło malowanie i zacieki prawie ich nie widać,może wina aparatu?

 

He he he, wnioskuję, że tym postem chciałeś się Sebastianowi zrewanżować za nie zbyt dobrą ocenę Twojego modelu? Powinniśmy nauczyć się drogi kolego przyjmować także i złe oceny do siebie, szczególnie, że są wydawane przez doświadczonych modelarzy z długoletnim stażem, a nie odgryzać się tylko kiedy nadejdzie ku temu okazja.

 

Seb modelik ładnie i czyściutko zlepiony, super jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jedyna rzecz ktora mi sie nie podoba to Zimmerit- jesli pojazd zostal pomalowany na nowo to ok.- natomiast widze rozne odcienie i kolory malowania Tygrysa- wychodzi wiec na to, ze to mial byc Zimmerit po strzalach- wiec brakuje odcieni bieli i szarosci na koncach oderwanych elementow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz ktora mi sie nie podoba to Zimmerit- jesli pojazd zostal pomalowany na nowo to ok.- natomiast widze rozne odcienie i kolory malowania Tygrysa- wychodzi wiec na to, ze to mial byc Zimmerit po strzalach- wiec brakuje odcieni bieli i szarosci na koncach oderwanych elementow

Nic nie "wychodzi", odcieni brak, to jeden kolor położony na różne barwy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.