Skocz do zawartości

BMP-2 (BWP-2) - 1:35 - Dragon


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To w takim razie te koła wyciepać na hasiok?

 

Swoją drogą jak już ktoś kupuje model BRDM-a to chyba zawsze robi wersję Polską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend okazał się tragiczny...

 

Efekt sobotnich zmagań z blaszkami i materią szarą zaowocował ukończeniem budowy wieży i przygotowaniem do malowania...

DSC00635.jpg

DSC00636.jpg

DSC00637.jpg

DSC00638.jpg

DSC00639.jpg

DSC00640.jpg

 

Tak prezentował się model przed końcowym malowaniem...

Postanowiłem położyć najpierw preshading i do tego celu w aerografie użyć mniejszej dyszy (3 mm). Po wymienieniu położyłem farbę akrylową czarną pod preshading. Następnie olejnym Russian Armour Greenem z MM chciałem położyć bazę. Zmieniając dyszę na większą przy dokręcaniu jej urwałem gwint... by bezpiecznie zdemontować resztki gwintu musiałem rozebrać cały areograf by uniknąć zgięcia iglicy w szczególności. Po złożeniu okazało się, że aerograf nie działa prawidłowo. Problem z tego co zaobserwowałem wyniknął z niewłaściwego uszczelnienia zbiornika... ciśnienie tak jakby skakało, przy wciskaniu spustu słabo farba leci, natomiast po jego zwolnieniu pluje plamą z farby (coś jakby zasysało jej więcej przed odcięciem powietrza). Generalnie bardzo ciężko się maluje i wieża pomalowana jest z dużą niedokładnością... preshading zaniknął, a rozrzedzona farba świeci się na powierzchni choć jest matowa...

 

Jutro postaram się docisnąć iglicę a jeśli to nier pomoże, to czeka mnie zakup nowego aero...

To co prezentuje sobą wieża na chwilę obecną...

DSC00641.jpg

DSC00642.jpg

DSC00643.jpg

DSC00644.jpg

Czy ktoś z was może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś wykręciłem dyszę z mojego aero żeby go dobrze wyczyścić to misię uszczelka rozleciałą. Dotego poszła też uszczelka z odłony dostępu do dyszy i teraz mam aero poskładane na taśmie teflonowej. Teraz go nie rozbieram i czyszczetak jak się da. Chwilowo nie mam problemów. Może u ciebie też jakaś uszczelka padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam ze 3 rozwalone aerografy bo części zamiennych do nich w norlandii nie kupie ( jakaś sieciowa produkcja ) . A najgorszy problem z uszczelkami i dyszami.

 

Cześć, masz na myśli Irlandię? Jeśli tak, to absolutnie mnie to nie dziwi, w całym kraju mają może 20-30 modelarzy z czego dwóch reprezentuje jakiś poziom. Po co im też części zamienne, skoro i tak nikt nie potrafiłby sobie niczego naprawić. Chyba najwyższy czas wrócić do domu i napisać książkę o tej pięknej wyspie

 

Pozdrawiam,

Kuba

 

Weź na wstrzymanie i pomaluj tego BMP od nowa, bo jest tego wart. Oglądałem warsztat i szkoda by było to wszystko zepsuć malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w 99% ukończony.

Fotki robione po zmroku, więc nieco kolory mogą być niezgodne ze stanem rzeczywistym...

Jutro galeria.

 

DSC00645.jpg

DSC00646.jpg

DSC00647.jpg

DSC00649.jpg

DSC00650.jpg

DSC00651.jpg

DSC00652.jpg

DSC00653.jpg

DSC00654.jpg

DSC00655.jpg

Jutro lub pojutrze pełna galeria w świetle dziennym. Ależ mnie ten BMP-2 wymęczył... 4 miesiące go chyba lepiłem...

Jak zwykle będę wdzięczny za komentarze i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super.Jak widać jest to polski egzemplarz który większość swojej służby spędził w parku więc nie ma prawa być zardzewiały, porysowany i ogólnie zaniedbany zgodnie z wojskowym przysłowiem "Mało używać dużo pucować". A gdzie załoga? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach wygląda tak sobie,

 

Lampa błyskowa dużo zabiera z realnego wyglądu.

Jeszcze umieszczę skrzynkę na błotniku i pocieniuję kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już obiecywałem,

kilka fotek zrobionych w miarę słoneczny dzień.

 

Oto i efekty. Myślę, że można traktować to jako preludium do ostatecznej galerii, którą wykonam w miarę możliwości w weekend.

 

DSC00662.jpg

DSC00663.jpg

DSC00664.jpg

DSC00665.jpg

DSC00666.jpg

DSC00667.jpg

DSC00668.jpg

DSC00669.jpg

DSC00672.jpg

DSC00675.jpg

DSC00676.jpg

 

No to liczę na jakieś uwagi i komentarze.

W międzyczasie zapraszam do warsztatu BRDM-2, który niebawem rozpocznę tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkę jeszcze poprawimy.

Co do brudzenia, to pobrudzę jak będzie już podstawka lub dioramka, teraz nie mam jescze koncepcji jaki kurz osiądzie, a nie chcę potem 3 razy zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.