Skocz do zawartości

Yamaha YZF-R1 Taira Racing - Tamiya 1:12


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki,

 

tak dla formalności bo mam wrażenie że zostałem źle zrozumiany,

nie pisałem że przewód jest zrobiony z drutu tylko że jest w kolorze stalowym. Jak przewód może być z drutu?!!!

Faktycznie najprędzej jest to klasyczny przewód hydrauliczny w stalowym oplocie. Pamiętam że Gonzo kiedyś wspominał że te przewody mogą być w takich koszulkach różnego koloru.

swoją drogą na dodatkowy hamulec stunterzy mówią HB ;)

Od czego skrót HB? może hebel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hand Brake, jak sądzę. Linka byłaby z drutu, czyż nie? Zakładam, że linka to Bowden. Ale to jest hydrauliczny zacisk, przecież widać.

 

Aż zmierzę ten przewód, bo tak na oko te prawie 9mm wydaje mi się sporo. Ale o dużej różnicy nie może być mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB to skrót właśnie od Hand Brake:) Generalnie założenie jest takie, że jadąc na tylnym kole hamuje się właśnie tylnym hamulcem, aby korygować zbytnie odchylenie motocykla. Dzięki HB nie trzeba trzymać nogi na podnóżku:)

 

Przewody hydrauliczne w stalowym oplocie stosuje się w motocyklach po to, aby mieć lepszą/niezmienną dozowalność hamulca. Zwykły, gumowy przewód przy ostrym traktowaniu, może pęcznieć, a wtedy hamowanie jest mniej skuteczne.

 

No i racja, przewody w oplocie mogą mieć dodatkowo kolorową koszulkę i końcówkę - względy wyłącznie estetyczne.

bandc-hel1.jpg

 

Kazik, nie znam się na modelarstwie, ale regularnie wchodzę na to forum i oglądam tylko ten temat. Dostarczasz regularny opad szczeny, niesamowita robota!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mierzyłem kiedyś na CBRce szwagra która stoi u mnie w garażu,

zwykłe przewody miały 8mm w miejscach gdzie były dodatkowe pancerze, wzmocnienia przewód miał 11mm.

W tym zestawieniu przewodów przyglądając się fotce oryginału wychodzi że najgrubszy jest przewód od pompy do zbiorniczka wyrównawczego, trochę cieńszy ten przebiegający od standardowego zacisku do pompy a w srebrnej koszulce wydaje się być najcieńszy.

 

Dzięki retsiwt za fotkę i wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do tego przewodu od tylnego zacisku do klamki przy kierownicy. Zdziwiło mnie te 8,5 mm dla przewodu w stalowym oplocie i by móc spać spokojnie sprawdziłem sobie. Nie jest wykluczone, że nieco za gruby przewód wygląda właśnie bardziej realistycznie. To już na żywo trzeba by patrzeć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już dawno nie czytam co poprawiasz, tylko podziwiam.

A że rzadko mam dostęp do internetu to wtrącę swoje 3 grosze do wcześniejszej rozmowy. Nie znam przebiegu rozmowy jaką Rabbit słyszał, ale się chyba domyślam i zgadzam. Co do "dobrej atmosfery", to z moich obserwacji to najzwyklejsza wazelina. Ja tu dużo narzekam, bo jakoś nie potrafię zachwycać się nad czymś co jest nieciekawe, lub słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Witajcie niestety od końca zeszłego roku moja kochana praca tak mnie spala i zużywa że na modelarstwo nie mam kompletnie czasu. Mam nadzieje że to się zmieni za jakiś miesiąc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci to będzie potrzebne i do czego przy budowie modelu ale znam osobiście dosyć długo Raptownego, Coyota i spółke i gdybyś potrzebował czegoś więcej wal jak w dym. Raptowny już w tej chwili "szczura" pamięta jak przez mgłę ale Coyot na pewno nadal ma masę fotek tego motocykla, z detalami włącznie.

W sumie swego czasu zastanawiałem się, czy nie wypromować twojej pracy na łamach ścigacz.pl ale jakoś potem mi zabrakło czasu i pamięci.

Sam mam gdzieś w czeluściach trochę fotek tego konkretnego motocykla ale nie są ani zbyt dużego formatu ani szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

co prawda zaawansowanie budowy modelu jest już bliżej końca (szacuję że jest jakieś 70%) i część elementów już jest skończonych choć mam świadomość że z powodu braku fotek nie są dokładnie takie same jak w realu ale tak czy inaczej fotki by się przydały.

Najbardziej brakowało mi zdjęć z lewej strony.

Generalnie jeśli mógłbyś załatwić jakieś zdjęcia to na pewno by się przydały przy ukończeniu budowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.