Skocz do zawartości

1/72 Maus Dragon czyli zabawa w kotka i myszkę


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łoj kombinuje kolega kombinuje, a tam Panzer IV taka samotna w pudełku siedzi

 

No, a tak serio to całkiem fajnie myszolec wygląda w tym "pikselowym" kamuflażu. Trochę jak gra video z lat 80-tych

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Korniku drogi, Panzer IV to poważny temat, a ja po wyleczeniu ręki potrzebowałem luźnego tematu na rozgrzewkę. A że Mysza była już rozgrzebana wcześniej...

 

Cieszy mnie, że się podoba, choć do finiszu jeszcze jej brakuje. A lata 80-te..., ZX Spectrum...

Na wspominki nas bierze?

 

Co do Pz.IV... Żywiczną górę kadłuba będę musiał naciągać i prostować, bo nieco jest powykręcana. W tej chwili staram się skończyć w szybkim tempie rozgrzebane tematy, bo się gapią na mnie z wyrzutem.

 

pozdrawiam

 

Takiego kamo jeszcze nie widziałem. Ale wygląda bardzo ładnie.

 

Bo to dopiero wczoraj odtajnione archiwa koncernu Kruppa Mi się też podoba, więc razem z Kornikiem jest nas już trzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że z Twoją ręką już lepiej.

 

Na wspominki bierze mnie zawsze. Taka już ze mnie konserwa. Co prawda nie miałem ZX-a, ale Commodore 64 i Amiga były w użyciu

 

Powodzenia przy wykończeniówce!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że z Twoją ręką już lepiej.

 

Na wspominki bierze mnie zawsze. Taka już ze mnie konserwa. Co prawda nie miałem ZX-a, ale Commodore 64 i Amiga były w użyciu

 

Powodzenia przy wykończeniówce!

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Z łapą już lepiej, dzięki. Eh, wspomnień czar. ZX nie był mój, należał do kolegi z klasy i był pierwszym komputerem w całej szkole. Wszyscy u niego przesiadywaliśmy, wsłu:bip:ą się w popiskiwanie magnetofonu Potem u drugiego kolegi pojawił się C-64, a u kuzyna Atari 800 XL A potem z bratem staliśmy się dumnymi posiadaczami Commodore C-128 Dalej już było z górki... Amiga, pecety (z przyciskiem Turbo). Stare dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie masek oznacza jak sądzę, że na dwóch kolorach poprzestaniesz

Uwielbiam te nazwy farbek (rozjaśnianie jasno szarej średnio szarą ). XF-20 bardziej przypomina beż niż szary. BTW świetny kolor - miałem na raz chyba z 3 słoiczki.

W jakim celu umieszczałeś w otworze wieży papier?

Świetnie wygląda sam kadłub w kamuflażu - jak jakiś SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie masek oznaczało ciekawość efektu Poza tym chciałem uniknąć kumulacji farby na krawędziach taśmy.

Planuję jeszcze trzeci kolor, ale dzisiaj tj. wtorek nie dałem rady bo wróciłem z roboty przed północą. Może jutro się uda... Zobaczymy.

 

Papier w otworze na wieżę wetknąłem, bo kadłub ma w środku wycięcia i chciałem uniknąć przypadkowego zbryzgania sobie kół.

 

Pomimo, że maskowania zabiera od czorta czasu to jednak wygląda, że było warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowania ciąg dalszy pod trzeci kolor.

 

DSC_7084.jpg

DSC_7086.jpg

 

Psiknięty trzeci kolor kamuflażu Olive Green (XF-58). Po zdjęciu masek okazało się, że niezbędne są drobne poprawki bo gdzieniegdzie podeszła farba. Przy maskowaniu, jak widać, pośpiech nie jest wskazany.

 

DSC_7088.jpg

DSC_7090.jpg

 

A tak się Myszka prezentuje w całości

 

DSC_7092.jpg

DSC_7094.jpg

DSC_7095.jpg

 

Jutro, jeśli czas pozwoli, poprawki kamuflażu i korekta niektórych plam.

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taka "łatwa. Polecam spróbować samemu...

istotnie jest przy maskowaniu roboty i nie jest to łatwe biorąc pod uwagę skalę modelu jak i rzeczywisty rozmiar piksela na tym w sumie sporym modelu nie jest łatwe i jest to wyzwanie ja bym jeszcze dodał po jednym pikselku na plamę(plamy) z ciemniejszej zieleni bądź nawet czarnego było by nawet merytorycznie poprawnie gdyż Digital Camo sklada się z 4 kolorów,ale to już zależy od wykonawcy i jego wizji.

Pozdrawiam Krzysiek.Łódź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taka "łatwa. Polecam spróbować samemu...

istotnie jest przy maskowaniu roboty i nie jest to łatwe biorąc pod uwagę skalę modelu jak i rzeczywisty rozmiar piksela na tym w sumie sporym modelu nie jest łatwe i jest to wyzwanie ja bym jeszcze dodał po jednym pikselku na plamę(plamy) z ciemniejszej zieleni bądź nawet czarnego było by nawet merytorycznie poprawnie gdyż Digital Camo sklada się z 4 kolorów,ale to już zależy od wykonawcy i jego wizji.

Pozdrawiam Krzysiek.Łódź.

 

Niektóre plamy idą do poprawki o czym wspomniałem...

 

Jutro, jeśli czas pozwoli, poprawki kamuflażu i korekta niektórych plam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tak zrozumialeś mojego posta ale spox

 

Przede wszystkim kamuflaż na Myszy nie ma być odwzorowaniem współczesnego digi camo, stanowi tylko moją wariację na ten temat i zabawę kolorami.

 

Jako, że nie byłem do końca zadowolony z efektu trzeciej barwy, więc zamaskowałem Mausa ponownie zmieniając niektóre kształty.

Wczoraj wieczorem znalazłem też chwilę na psikanie.

Wyszło nieco lepiej, i tak już zostanie, bo inaczej nigdy go nie skończę...

 

DSC_7096.jpg

DSC_7098.jpg

DSC_7100.jpg

 

Mając kamuflaż z głowy, zająłem się lufami i beczką.

 

DSC_7116.jpg

 

Użyłem tu 3 kolorów. Bazowy kolor to Hull Red (XF-9), rozjaśniony następnie Flat Red (XF-7), z dodanym na koniec Dwarf Flesh z Citadela.

 

DSC_7112.jpg

 

cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hubercie Jedno wiem na pewno - przez długi czas nie zbliżam się do digital camo

Mam nadzieję, że może jeszcze coś uda się podłubać w ten weekend...

 

Tja...Myszka, jak ale jak że inna.

 

To tak żeby nie było nudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by alianci powiedzieli jakby take cosik zobaczyli. Bardzo intrygujące, aczkolwiek ładne.

 

Nie wiadomo czy by zdążyli... Myszka choć przerośnięta i powolna, to jednak miała siłę przebicia

Ech, taki tam eksperyment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo oryginalny projekt, czekam na cd, miło popatrzeć na coś innego...

 

Dzięki Andrzeju Po małym okresie zastoju potrzebowałem jakieś projektu na luzie... Powoli klaruje mi się wizja podstawki, więc chyba zacznę coś niedługo strugać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Modelik pięknie wygląda. Jestem zwolennikiem bardziej luźnego podejścia do tematu malowania czołgów więc takie kamo jak dla mnie wygląda świetnie. Proponowałbym rzucić na te większe plamy jeszcze kilka ciemnoszarych/czarnych plam. Działaj dalej, bo na razie jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.