Skocz do zawartości

Albatros D.V Jasta 11 | 1:32 | WNW


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to cudo w postaci sklejki można gdzieś nabyć,bo mniemam że to Twoja robota Wojtku?

Spróbuj u Daniala w Martoli.

 

Muszę dalej główkować

O właśnie! Nie mogłem odnaleźć nigdzie tego wątku o arkowym Fokkerze. Z tego co sobie przypominam to przy pomocy maskowania i surfacera, tak?

Podobną technikę zastosował Iras w swoim P.11:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=145&t=5989&start=15 (dwa ostatnie posty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Jest to jakiś kierunek, jak widać sprawdzony i przynoszący ładny efekt.

Ja myślałem czy nie dałoby się tego efektu uzyskać przez oklejanie kadłuba płytkami z polistyrenu grubości np. 0.13. Wielkość płytek musiała by odpowiadać nakładanym w rzeczywistości arkuszom sklejki.

Wojtku w dalszym ciągu jestem wiernym fanem tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem czy nie dałoby się tego efektu uzyskać przez oklejanie kadłuba płytkami z polistyrenu grubości np. 0.13. Wielkość płytek musiała by odpowiadać nakładanym w rzeczywistości arkuszom sklejki.

Wietrzę tu pewne problemy. Teoretycznie fragmenty poszycia są w samolocie powierzchniami rozwijalnymi, ale w modelu już tak nie jest, o czym przekonałem się kładąc kalki - trzeba je było zmiękczać i naciągać przy pomocy płynów do nakładania kalkomanii; z arkuszem polistyrenu tak łatwo raczej nie pójdzie.

 

Przy okazji, Grzegorz co to za Fokker Dr.1 1:32 w Twoim podpisie?

 

Kalki położyłeś, ale widzę już kołkowanie, czyżby każdy "kołek" nakłuwany był powtórnie?

Tak. Wbrew pozorom nie jest to wcale wielki nakład pracy - wystarczy lekko nakłuć kalkę igłą, a resztę zrobią odpowiednie płyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji, Grzegorz co to za Fokker Dr.1 1:32 w Twoim podpisie? :.

Ten Fokker to zestaw z RODENA

Dostałem go ostatnio, jako nagrodę za jeden z konkursów, a ponieważ od pewnego czasu bardzo mnie ciągnie do spróbowania czegoś z okresu I wojny, dlatego jest w tej chwili na pierwszym miejscu w kolejce. Niestety mam pewne zobowiązania wykonawczo- terminowe, i nie mam czasu do niego zasiąść. A Ty chyba kiedyś robiłeś ten model?

 

arek bardzo dziękuję. Sposób wart zainteresowania.

A ja kiedyś tak się naskrobałem jak robiłem nakładanie blach na ŁOSIU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sklejka wygląda coraz lepiej, podoba mnie się jej zróżnicowanie w barwie, jak i w kształcie i wielkości fladrów. Nie dorobiłem się jeszcze w warsztacie żadnego specyfiku z trzeciej fotki, czy mógłbyś pokrótce napisać do czego ich użyłeś?

Z góry dzięki i za poprzednie wyjaśnienia też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...specyfiku z trzeciej fotki, czy mógłbyś pokrótce napisać do czego ich użyłeś?

Jarku, to są farby transparentne - żółta, pomarańczowa i czarna. Mieszane w różnych proporcjach i nakładane nieregularnie gubią syntetyczność sklejki i nadają jej ciepły odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy użyty przez Ciebie wash nie podejdzie pod kalkomanie?

Raczej nie, nie zauważyłem, a kalek sporo na tym modelu. Przy prawidłowo położonych kalkomaniach (brak powietrza między kalką, a powierzchnią modelu) nic nie powinno się wcisnąć.

 

Mały postęp i pierwsze problemy...

 

alb_v_32_56.jpg

 

alb_v_32_57.jpg

 

alb_v_32_58.jpg

 

alb_v_32_59.jpg

 

 

 

Ups... :'(

 

 

alb_v_32_60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok w tył, nie lubię takich rzeczy. Może to dobrze, że sklejka jest kalką, wymienisz poszczególne segmenty i doprowadzisz do stanu przed maskowaniem i ... . No właśnie, co planujesz? Masz pomysł, jak tego uniknąć?

Może krzyże z kalkomanii, ale malowane, od masek. Taka sobie myśl, sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor miał na myśli malowane krzyże na arkuszu kalkomanii, a nie drukowane. Jak widać wybrnąłeś z tego w jeszcze inny sposób - naprawiając po prostu. Sądziłem, że będziesz musiał zerwać sklejkę razem z krzyżem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.