Skocz do zawartości

Albatros D.V Jasta 11 | 1:32 | WNW


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za specyfik Talensa do czego służy

To taki akcelerator schnięcia - dodany do farby olejnej w tubce znacznie skraca czas schnięcia; w przypadku wnętrza tego Albatrosa prace przy wyposażeniu wnętrza moglem kontynuować już następnego dnia.

Jakie malowanie wybrałeś?

j11mvr1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele firmy WNW są zaprojektowanie i wykonane na bardzo wysokim poziomie, jednak można znaleźć kilka miejsc, które udaje się poprawić niewielkim wysiłkiem - na przykład wręga za fotelem pilota. W rzeczywistości nie była ona pełna lecz ażurowa i zakryta prezentową lub płócienną płachtą.

 

alb_v_32_05.jpg

 

 

alb_v_32_06.jpg

 

 

alb_v_32_07.jpg

 

 

alb_v_32_08.jpg

 

 

alb_v_32_09.jpg

 

 

alb_v_32_10.jpg

 

 

alb_v_32_11.jpg

 

 

alb_v_32_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że ktoś z tego korzysta, miło mieć świadomość, że nie pisze się do sciany

 

Prace nad kabina pilota zakończone, dodałem jedynie dwa lub trzy przewody, cięgno wygięte z drutu, dźwignie pokręteł na tablicy rozdzielczej i uproszczoną instalację po drugiej stronie.

Najwięcej modyfikacji otrzymał zbiornik paliwa - kilka króćców, do których później podłączę instalacje paliwową.

 

alb_v_32_19.jpg

 

alb_v_32_20.jpg

 

alb_v_32_21.jpg

 

alb_v_32_22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście korzystam, u każdego modelarza można coś podpatrzeć, spróbować, no i wdrożyć Zbiornik z króćcami wygląda bardzo prawdziwie, no i cały środek w tej skali to już mały model. Wrócę do poprzedniego wpisu i zapytam; metalizery malujesz tylko aero, nawet na tych małych obejmach?, czy maskujesz taśmą, czy maskolem? Może dziwne pytania, ale ostatnio maskowanie, a właściwie to co zastałem po maskowaniu, przyprawiło mnie o nerwoklnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... metalizery malujesz tylko aero, nawet na tych małych obejmach?, czy maskujesz taśmą, czy maskolem?

Używam metalizerów Alclad i Gunze Super Metallic, które można nakładać tylko aerografem. Uważam, że im element mniejszy i posiadający więcej szczegółów tym istotniejsze jest pomalowanie go aerografem (kwestia grubości i równomierności powłoki). Do maskowania używam taśmy Tamiya lub folii Oramask 810. Tnę to na paseczki i maskuję granice kolorów, a maskolem (a właściwie fluidem Talensa) wypełniam pozostałe miejsca. Aby osłabić klej paseczek folii lub taśmy przyklejam na chwilę na dłoń (można też na czoło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczam liczbę detali w modelu

Diabeł tkwi w szczegółach i oczywiście wrócą na swoje miejsce po zrobieniu sklejki i pewnie będą własnoręcznie trawione. Deklarację ograniczającą liczbę detali traktuję jako psikusa warsztatowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście wrócą na swoje miejsce po zrobieniu sklejki...

Rzeczywiście, elementy zostały usunięte po to, aby nie przeszkadzały przy obróbce powierzchni kadłuba.

 

 

Producent nie odwzorował w modelu bardzo charakterystycznych elementów, szczególnie widocznych na niemalowanym poszyciu sklejkowym, jakim są gwoździe i kołki mocujące poszycie do wreg.

Niestety nie posiadam nitowadła o odpowiednim rozstawie ząbów, zatem całe kołkowanie wykonałem igłą krawiecką.

 

alb_v_32_26.jpg

 

alb_v_32_27.jpg

 

alb_v_32_28.jpg

 

alb_v_32_29.jpg

 

alb_v_32_30.jpg

 

alb_v_32_31.jpg

 

alb_v_32_32.jpg

 

alb_v_32_33.jpg

 

alb_v_32_34.jpg

 

alb_v_32_35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku z zaciekawieniem śledzę ten warsztat. Wnętrze wygląda ślicznie. Mam pytanie.

Czy w dalszych pracach masz zamiar jakoś wypełniać te wykonane otwory?. Bo w tej chwili przypomina to przygotowane w sklejkach otwory pod wkręty lub kołki. Wkręcony w sklejkę wkręt pozostawia inny ślad. Pytam z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe kołkowanie wygląda jakbyś robił właśnie kółkiem, a nie każde oddzielnie igłą. Czy zaznaczasz odległości między punktami w jakiś sposób, czy używasz czegoś w rodzaju trasera dwupunktowego? Przyglądam się liną kołków i stycznymi sklejki i w wielu miejscach one się mijają, mógłbyś to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie!

 

Czy w dalszych pracach masz zamiar jakoś wypełniać te wykonane otwory?. Bo w tej chwili przypomina to przygotowane w sklejkach otwory pod wkręty lub kołki. Wkręcony w sklejkę wkręt pozostawia inny ślad.

Tak, otwory będą jeszcze zaklekane/zalewane, dojdzie sklejka i wpuszczę w nie jakiś płyn. Chciałbym na modelu uzyskać efekt zbliżony do tego:

albatros_dva-walkaround-099.screensize.jpg

 

Całe kołkowanie wygląda jakbyś robił właśnie kółkiem, a nie każde oddzielnie igłą. Czy zaznaczasz odległości między punktami w jakiś sposób, czy używasz czegoś w rodzaju trasera dwupunktowego?

Na początku zaznaczałem położenie otworów ołówkiem, wyznaczając odległości przy pomocy linijki, ale po dojściu do pewnej wprawy robiłem już wszystko od ręki.

 

Przyglądam się liną kołków i stycznymi sklejki i w wielu miejscach one się mijają, mógłbyś to wyjaśnić?

Poszycie Albatrosa było montowane na dosyć szeroką zakładkę i w wielu miejscach nie przebiegało na krawędzi wręg. Linie gwoździ odpowiadają położeniu wręg. Na poniższych obrazkach to widać:

albatros_dva_build-20090624-melcome-working-on-fuze.screensize.jpg

albatros_dva_build-20090624-fitting-landing-gear-mounts.screensize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo efektownie.

Po cichu liczyłem że podpatrzę u Ciebie sposób na wykonanie efektu nałożonej na siebie sklejki. Coś takiego jak na zdjęciu które zamieściłeś wcześniej, odpowiadając na moje pytanie o kołkowaniu.

Muszę dalej główkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.