Skocz do zawartości

Albatros D.V Jasta 11 | 1:32 | WNW


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Wojciechu, oczywiscie ze sie podoba Twoj warsztat.

Wystepuje znajomosc materii, czynnik edukacyjny poparty wzorowa dokumentacja zdjeciowa.

Osobiscie uwazam ze ten warsztat jako wzor.

Dobra. dosyc podlizywania sie.

Czy kolega wyrobi sie z terminem swiatecznym?

PS Jak bym zrobil takie cudo, to z pazernosci nie oddal bym nikomu. Smutna prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w poście powyżej wspomniał o dokumentacji zdjęciowej. To ja pociągnę ten wątek.

WNW dodaje do modeli książeczkę ze zdjęciami. Czy w pracy nad tym modelem posługujesz się jeszcze jakimiś zdjęciami, czy też firmowa książeczka jest wystarczającym materiałem referencyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega wyrobi sie z terminem swiatecznym?

Sądzę, że tak. Właściwie to już jestem na finiszu, wszystkie elementy/zespoły przygotowane do montażu końcowego. No i wykonanie naciągów. Będzie to pierwszy skończony model od dwóch lat

 

 

Czy w pracy nad tym modelem posługujesz się jeszcze jakimiś zdjęciami, czy też firmowa książeczka jest wystarczającym materiałem referencyjnym?

Z książeczki dołączonej do modelu korzystam sporadycznie. Wzoruję się na zdjęciach historycznych umieszczonych tutaj:

http://www.wingnutwings.com/ww/8165940198BA0E0E584D9F8FEF0D7D48

oraz na zdjęciach z budowy repliki umieszczonych tutaj:

http://thevintageaviator.co.nz/projects/albatros-dva

 

Gdzie można nabyć takie rurki miedziane z których zrobione są świece?

Rurki są z mosiądzu, a kupuję je tutaj:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?search=Y&q_brand=GRM&q_category=&q_scale=&q_word=pipe&q_show_instock_only=Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić sekret fototrawienia blaszek?

Technologia trawienia blaszek była opisana w serii artykułów w AeroPlanie (1, 2, 3, 4/1010)

 

Tutaj jest to samo w języku angielskim: http://www.modelarstworedukcyjne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=191:fototrawienie-part-1&catid=45:in-english&Itemid=59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz go jeszcze brudził czy pozostanie w obecnej formie?

Silnik pozostanie już taki jaki jest. Nie jestem zwolennikiem modnego ostatnio intensywnego brudzenia przejętego przez modelarzy lotniczych od pancerniaków. Tym bardziej, że tak ubrudzone modele najczęściej nie mają wiele wspólnego z tym jak wygladają oryginały.

 

Tymczasem rozpocząłem montaż elementów modelu.

 

W pierwszej kolejności dokleiłem słupki przykadłubowe. Robiłem to przy pomocy szablonu z otworami, które mają taki sam rozstaw jak otwory ustalające w górnym płacie.

 

alb_v_32_116.jpg

 

alb_v_32_117.jpg

 

Do ustalenia właściwej pozycji zewnętrznych słupków trochę rozbudowałem szablon.

 

alb_v_32_118.jpg

 

alb_v_32_119.jpg

 

Podstawka z tektury w przyszłości ograniczy ryzyko uszkodzenia modelu podczas dalszego montażu i jednocześnie pozwoli zachować właściwą geometrię.

 

alb_v_32_120.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Wam się podoba.

 

Znowu kilka drobiazgów.

 

 

Wiatrochron w modelu był trochę zbyt gruby, zrobiłem nowy z kawałka tworzywa pozyskanego z jakiegoś opakowania. Odpowiednią formę uzyskałem nawijając tworzywo na pisak, dla utrwalenia kształtu zanurzyłem na chwilę w gorącej wodzie.

 

alb_v_32_125.jpg

 

alb_v_32_126.jpg

 

alb_v_32_127.jpg

 

alb_v_32_128.jpg

 

Przewody instalacji chłodzącej również wykonałem samodzielnie. Dużo szybciej jest je zrobić od nowa - odpada szlifowanie na okrągło i przede wszystkim malowanie.

 

alb_v_32_129.jpg

 

Transparentnymi farbami Alclad zasymulowałem przebarwienia/przegrzania.

 

alb_v_32_130.jpg

 

alb_v_32_131.jpg

 

Warstwy drewna, z których wykonane było śmigło narysowałem kredkami.

 

Najpierw przybliżony kształt narysowałem ciemnobrązowym kolorem...

 

alb_v_32_132.jpg

 

...następnie miekkim ołówkiem wzmocniłem krawędzie warstw i delikatnymi pociągnięciami jaśniejszej kredki narysowałem słoje.

 

alb_v_32_133.jpg

 

Transparentne farby zmniejszyły kontrast między warstwami i przyciemniły nieco smigiełko.

 

alb_v_32_134.jpg

 

alb_v_32_135.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.