Skocz do zawartości

Albatros D.V Jasta 11 | 1:32 | WNW


wojtek_fajga

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest przepiękne, tylko miał bym uwagę co do śmigiełka, mianowicie jeżeli jest to model w skali i szerokość przyrostów rocznych (słojów) drewna w MODELU wynosi około kilka mm to ile miałyby te słoje w rzeczywistości?(x32 czyli jakieś kilkadziesiąt cm, przypominam że 100 letnie drzewo ma na swoim obwodzie 100 takich przyrostów). Taka mała uwaga która rzuciła mi się w oczy pewnie z powodu kierunku moich studiów. Tak poza tym to popieram kolegów i do tej pory nie znalazłem szczęki na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek na pewno lepiej to wyjaśni, ale faktycznie śmigła były klejone z warstw drewna, przeważnie siedmiu.

Wojtek zaskoczyłeś mnie z tym sposobem wykonania śmigła. Byłem pewien, że zrobisz je swoim sposobem, czyli klejone , i strugane z kawałków drewna. Ale widzę, że był u Ciebie Mikołaj i przyniósł Tobie zaczarowany ołówek.

Tak to można budować modele. Bierzesz rysujesz i gotowe.

Warsztat śledzę z zapartym tchem. Trochę szkoda, że niczego nie spaprałeś, bo było by jeszcze ciekawiej .

A tak to ...... nudy tyko ochy i achy.

Chciałbym być na miejscu tego, dla kogo robisz ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Rzeczywiście, śmigło było klejone z kilku warstw drewna, wygladało to tak:

 

Rough.jpg

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.woodenpropeller.com , można tam znaleźć więcej informacji na temat drwenianych śmigieł.

 

 

Wojtek zaskoczyłeś mnie z tym sposobem wykonania śmigła. Byłem pewien, że zrobisz je swoim sposobem, czyli klejone , i strugane z kawałków drewna.

Grzegorz, śmigło pokolorowałem kredkami głównie dla oszczędności czasu Zostało mi już tylko kilka dni na dokończenie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku aż się chce tutaj zaglądać.

Uczta dla oka.

Jestem ciekawy ile będzie wpisów typu - właśnie mnie naszła ochota na "szmato płata"

Ja nie ukrywam że ....... jestem napalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy ile będzie wpisów typu - właśnie mnie naszła ochota na "szmato płata"

 

Haha, patrząc na ostatnie zdjęcia dokładnie to chciałem napisać Naprawdę piękna robota, czekam na końcowy efekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, Panowie, gorąco zachęcam do posmakowania szmatopłatów

 

Naciagi...

 

Technikę wykonania naciągów szlifuję już od kilku lat, używam nitki poliamidowej (taka odmiana żyłki), partczków do uszu i cienki drucik na niektóre oczka.

Sądzę, że z obrazków wynika sposób mocowania linki. Do klejenia używam rzadkiego kleju CA, który drucikiem wpuszczam do wnętrza tej białej rurki.

 

alb_v_32_136.jpg

 

alb_v_32_137.jpg

 

alb_v_32_138.jpg

 

alb_v_32_139.jpg

 

alb_v_32_140.jpg

 

alb_v_32_141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, nurtuje mnie jeszcze 1 pytanie: czy bedziesz jeszcze udoskonalal odcien drewna? Mam na mysli lekkie cieniowanie farbami olejnymi dla wydobycia naturalnej barwy drewna?

Tuning mial juz miejsce, ale czy nie za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy bedziesz jeszcze udoskonalal odcien drewna? Mam na mysli lekkie cieniowanie farbami olejnymi dla wydobycia naturalnej barwy drewna?

Tuning mial juz miejsce, ale czy nie za mało?

Nie, już nic nie będę robił ze sklejką. Uważam, że jest już wystarczająco drewniana Żywot samolotów podczas wojny to było najwyżej kilka miesięcy, raczej nie było okazji, aby drewniane poszycie mogło nabrać jakiejkolwiek patyny. Na tym egzemplarzu Richthofen został zestrzelony.

 

 

Naciągi naciągnięte i pomalowane.

 

alb_v_32_142.jpg

 

Malowałem pisakami w odpowiednich kolorach - jeden metallic grey, drugi złoty.

 

alb_v_32_143.jpg

 

Linki pomalowałem bezpośrednio pisakiem. Trzeba przy tej czynności trochę uważać - linka lubi strzelić i ochlapać model.

 

alb_v_32_144.jpg

 

Śruby rzymskie malowałem drobnym pędzelkiem.

 

alb_v_32_145.jpg

 

Tak się prezentują pomalowane.

 

alb_v_32_146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku cieszę się że prowadzisz swoje warsztaty. Jest się od kogo uczyć.

Gratuluję modelu. Tak jak napisał Artur, model jest z.......y. Co tu dużo gadać. Idę kleić swój model, bo aż mnie ponosi.

Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.