Skocz do zawartości

KW-2 WCZESNY - Hobby Boss 1:48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szczerze mówiąc to jest to kamuflaż wiosenny. jak dla mnie powinien być bardziej biały - w Finlandii nie było okazji do takich zniszczeń kamuflażu. wojna trwała od listopada 1939 do marca 1940. ewentualnie to taki weteran powojenny niech będzie, jak dowieźli go do domu to akurat tak mógł wyglądać. wokół stopni chyba powinno być mniej białego, obuwie załogi pewnie szorowało trochę po ścianach wieży. natomiast efekt artystyczny abstra:bip:ąc od takich szczegółów bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie to taki weteran powojenny niech będzie,

Pisząc zimowy kamuflaż może trochę nie precyzyjnie się wyraziłem. Ma to być mocno sfatygowany kamuflaż zimowy. Jak widać ma to być pojazd opuszczony przez załogę w skutek awarii. Może pokuszę się o podstawkę w okresie wczesnej wiosny.

 

No to lecimy dalej.

Podziałałem lakierem do włosów na kadłubie. Wieża dostała sidolux i pierwsze zabiegi farbami olejnymi.

Całość wygląda tak:

DSC03051.JPG

 

DSC03052.JPG

 

DSC03053.JPG

 

DSC03054.JPG

 

DSC03055.JPG

 

Następnie sidolux na kadłub, oleje i pigmenty.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nasze orły "...cały czas do przodu, cały czas staramy się..."

A tak na poważnie. Wciągnęło mnie na całego, pewnie siedział bym do rana gdyby nie świadomość, że około ósmej rano mój trzy letni syn wejdzie do sypialni i powie "Tata wstawaj już dzień!!! Jaki plan?"

Wracając do tematu.

Kliment dostał łosza olejnego "BURNT UMBRA" który niestety zmienił biel resztki zimowego kamo w ... hm ciężko powiedzieć - coś jak kawa z mlekiem. Dodałem lekkie obicia tu i ówdzie. Na to machnąłem lakier matowy i po porządnym przeschnięciu podziałałem trochę pigmentem "SNOW" z zestawu Tamiya. Na wannę nałożyłem warstwę błota które powstało z kleju do płytek i pigmentu "BURNT UMBRA" od Vallejo.

 

DSC03060.JPG

 

DSC03061.JPG

 

DSC03062.JPG

 

DSC03063.JPG

 

Widok ogólny z góry.

DSC03065.JPG

 

Na dziś to tyle.

Jutro może przymierzę się do jakiejś małej podstawki.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to jedziemy dalej.

W ostatnim czasie Kliment dostał gąski, z wykorzystaniem elementów zestawowej liny trzymającej klapę silnikową w pozycji otwartej wykonałem nową (zestawowa nie nadawała się dla moich celów) sama klapa dostała kolorków. Na błoto położyłem kolor bazowy z farb olejnych.

Poniżej kilka fotek z postępów prac.

Lina przed...

DSC03066.JPG

... i po złożeniu.

DSC03067.JPG

Klapa silnikowa przymierzona na sucho bez kleju dlatego trochę krzywo stoi.

DSC03068.JPG

 

DSC03069.JPG

 

DSC03070.JPG

 

DSC03071.JPG

 

DSC03072.JPG

 

DSC03073.JPG

 

Na razie to tyle.

Pozdrawiam

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Wreszcie udało mi się znaleźć chwilę na modelowanie.

Ta mała resztka czasu jeszcze bardziej się skróciła od 1 grudnia kiedy urodziła mi się córka Doszło trochę obowiązków a permanentny brak snu skutecznie demotywuje do jakichkolwiek działań modelarskich.

Ale zakładam, że z miesiąca na miesiąc będzie lepiej (z wyjątkiem czasu wyżynania się zębów )

 

Przechodząc do tematu przedstawiam chyba już ostatnie fotki warsztatowe Klimenta drugiego.

 

Proszę o wszelkie porady, uwagi i spostrzeżenia - coś dodać, coś ująć lub coś poprawić.

 

DSC03109.JPG

 

DSC03110.JPG

 

Ten zaciek na wierzy to pozostałość po fixerze miga mam nadzieję że po nałożeniu lakieru matowego jakoś się to zniweluje

DSC03111.JPG

 

DSC03112.JPG

 

DSC03115.JPG

 

Dziś może uda mi się usiąść do małej podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zgadzam sie z poprzednikami:

 

1. Zroznicuj Kolory blota...dodaj ciemniejszego gdzieniegdzie i jasniejszego (tarcze kol, dol wanny i oczywiscie gaski i blatniki)

2. dodaj delikatnie nieco obic jakims ciemnym brazem lub braz zlamant czernia (byle nie sama czernia!)

3. Ja by jeszcze popracowal nad splywajacym brudem glownie na wiezy, gdzie biala farba wydaje sie gdzie niedzie byc zajednolita

4. Pomys tez o wytartych krawedziach - chodzi o to zeby pokazac ze jestmetalowy (ale nie przesadz)

 

Pozatym jest juz bardzo fajnie.....ale pracy to tam jeszcze masz ...czekam na wiecej

To jeden z moich ulubionych pojazdow....moj Trumpek dotarl do mnie w zeszlym tygodniu i czeka na swoja kolej .....byl wysyp tygrysow krolewskich potem sdkow i shermanow....pora na KVki

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za dobre słowa i porady.

 

Podczas porządków przed świątecznych znalazłem w zakamarkach szafy farby olejne made in GDR, mojej żony która za pisklęcia chciała zostać sławną malarką. Z szybkich obliczeń wychodzi że mają jakieś 25 lat. O dziwo nie wyschły i sprawują się całkiem dobrze.

 

DSC03130.JPG

 

Biedroneczka na wierzy.

DSC03134.JPG

 

Zróżnicowałem również błotko stosując różne pigmenty i mocno rozcieńczone farby olejne. Myślę, że z błotkiem jeszcze powalczę.

4. Pomys tez o wytartych krawedziach - chodzi o to zeby pokazac ze jestmetalowy (ale nie przesadz)
Pociągnąłem miękkim ołówkiem po krawędziach - myślę, że nie przesadziłem

Dodałem również lekkie obicia na błotniki oraz rdzawy pigment. Zdjęcia przy sztucznym świetle więc pewnie wszystkich efektów nie widać dokładnie.

Całość wygląda tak.

DSC03137.JPG

 

DSC03138.JPG

 

DSC03139.JPG

 

DSC03140.JPG

 

DSC03141.JPG

 

Na koniec małe zbliżenie na przedział silnikowy.

DSC03141a.jpg

 

Z podstawką się jeszcze wstrzymam, nie mam weny żeby się za nią zabrać.

Pozostało dodać kilka zapasowych ogniw i jakieś bambetle do skrzyń narzędziowych.

Jeśli coś spartoliłem to pisać. Jutro kładę lakier matowy doklejam klapę silnika i zabieram się ostro za StuG'a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za dobre słowa. Cieszę się, że się podobają efekty mojej pracy.

Wstawiam chyba już ostatnie zdjęcia w tym warsztacie. Mam nadzieję że jutro uda mi się zrobić porządne fotki do galerii. Wszystko już jest poklejone, a na całość położyłem warstwę matowego lakieru Vallejo.

DSC03165.JPG

 

DSC03166.JPG

 

DSC03167.JPG

 

DSC03168.JPG

Jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi i sugestie to proszę pisać.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zrobic zdjecie wanny (przod i tyl osobno) tak zeby bylo widac lepiej dolna czesc - ustaw aparat dokladnie na przeciw czolgu (ten sam poziom) + kilka zblizen obic ?

 

Pozatym sprzydaloby sie nieco oleju i smaru na srubach i moze nieci baaaardzo delikatnych zaciekow spod srub np (wieza tyl i jazmo oraz kolo silnika). Zroznicowalbym ciemniejszym pigmentem rdze na dodatkowej gasienicy i pomyslam nad zrobieniej liny bardziej 'metaliczej' - teraz wydaje sie byc w koloze czolgu.

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zrobic zdjecie wanny (przod i tyl osobno) tak zeby bylo widac lepiej dolna czesc - ustaw aparat dokladnie na przeciw czolgu (ten sam poziom) + kilka zblizen obic ?Pozdr

 

Proszę bardzo. Niestety dysponuję tylko jedną lampą więc ciężko mi porządnie doświetlić wszystkie zakamarki.

DSC03170.JPG

 

DSC03171.JPG

 

Podziałałem też trochę nad smarami i wyciekami oleju. Widać to na śrubie na jarzmie działa.

Więcej fotek wstawię jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki....nie wydaje Ci sie ze wanna z przodu i z tylu rowniez bowinna byc doblocona i dochlapana rowniez na srodku (od spodu) a nie tylko z boku? ...tak sobie tylko mysle...reszta bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.