Skocz do zawartości

Pytania do regulaminu konkrusu


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to kolejne pytanko, instrukcja nie przewiduje poskładania podwozia iskry jako zamkniętego, ale zrobić sie oczywiście da, bez przerabiania zestawu, więc zamknięcie podwozia w iskrze będzie jeszcze standard? Czy już open?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc05384pw.jpg

 

na tych kalkach jest tablica z zegarami, wpadłem na szatański pomysł , nie ma jej gdzie przykleić, ale jakby ją wzmocnić cyjanoakrylem, polakierować mógłbym ją wkleić jako część. Mam to to w zestawie więc to chyba nie open ?nie ? ;)

 

sorry że przepisuje z posta , ale tak chyba pytanie szybciej trafi do odpowiednich osób .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykonasz to dokładnie tak jak to opisałeś to nie ma problemu [standard], nie można stosować jako podklejki żadnych blach ani kopozytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze organizatorzy powinni sie zastanowic nad wydluzecniem czasu trwania konkursu w klasie Open bo z tego co widze to do konca zostalo 3 tygodnie a skonczonych modeli w tej klasie moze byc ze cztery na dwadzescia kilka. W miedzeczasie sa jeszcze ferie wiec dla niektorych szansa a dla niektorych przymusowa przerwa ( ja niestety tez raczej nie zdaze do konca lutego)

Moze by tak ustanowic nowy terminarz :

 

Klasa standart do konca lutego

Klasa Open do konca marca

 

Mysle ze by to podnioslo poziom i prestiż tego fajnego konkursu

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przema. Mogą być problemy z wyrobieniem się, chyba że będziemy robić na wariata, a to może mieć odbicie w jakości modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzygaliśmy już tą kwestię bardzo dokładnie i uzgodniliśmy nie przedłużać terminu i przy tym zdaniu pozostaję. Konkurs musi się charakteryzować pewnymi ramami aby był ciekawy, a i też sprawiedliwy, mamy 94 wątki warsztatowe, tak więc uważm że do ostatecznej walki o podium spadnie więcej niż 4 modelw [OPEN], wszystkim wam życzę powodzenia oraz sporej dozy mobilizacji, trzymam kciuki,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

 

wszystkim nam zależy aby konkurs był ciekawy i sprawiedliwy... ja osobiście cieszę się że go zrobiliście i chylę czoła przed wasza praca na forum..

 

wydaje mi się jednak że tutaj podchodzicie zbyt pryncypialnie ramy czasowe na porządny model OPEN ustaliliście bardzo wąskie.. i wydaje mi się że wszystkie te osoby które już widza ze nie zdąża .. już dały sobie spokój co odbija się na aktualizacji warsztatów.. prawie nic się nie dzieje w większości nich..

 

ja muszę wyjechać z dziećmi na ferie .. wiec zostaje mi tak naprawdę z 10 dni lutego ..co jest zbyt mało aby porządnie coś zrobić... obawiam się ze brak elastyczności w tej kwestii odbije się na ilości i poziomie merytorycznym modeli...

może się mylę ale mam wrażenie że takie jest już podejście sporej większości w grupie OPEN...

 

dlatego apeluję do Was żebyście się jeszcze raz zastanowili nad ta sytuacją...

 

może by się więcej kolegów wypowiedziało to wygląda że tylko mi zależy na tym konkursie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zależy na konkursie ale popieram zdanie Tombiego, Panowie kto nie wyrobi się do końca lutego to i nie wyrobi się do końca marca konkursy na forach takie już są i to nie tylko u nas ,masa ludzi się rzuca na modele zaczyna warsztaty /np.ja do tej pory nie wiem po co zaczełem Iskrę której i tak nie skończę/ a na finale jest tylko kilka modeli ,czasu naprawdę było dużo ,że by skończyć w czas.Ja powiem za siebie ,nie wiem czy skończę ,dzisiaj dopiero dotarły do mnie gadżety do "R" i zabieram się do roboty ale do tej pory to było tak ,że raz w tygodniu zajrzałem do modelu i podejrzewam ,że tak jest w większości warsztatów i to wcale nie jest kwestia czasu

Przecież po zakończeniu konkursu warsztaty zostaną przeniesione do "normalnego" działu i dalej budowa będzie kontynuowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem organizatorem, ale wypowiem się. To modelarz powinien się dostosować do regulaminu, a nie odwrotnie. Doświadczony modelarz powinien także sobie zdawać sprawę ile powinna mu zająć budowa (uwzględniając np życie osobiste) i odpowiednio dobrać poziom na który wykonuje model.

 

Moim zdaniem jeśli tego nie potrafi, to znaczy że popełnił bład. Np źle oszacował pracochłonność, wykazał się nadmiarem ambicji, nie uwzględnił wydarzeń losowych, zgłosił się do niewłaściwego konkursu itp itd...

 

Co do kwestii poziomu merytorycznego, o to powinni dbać uczestnicy a nie organizatorzy. Szanse są dla wszystkich równe. Zmiana terminu zakończenia konkursu wprowadzi nierówne traktowanie, bo przypuszczam że przynajmniej niektórzy wykonujący dopasowali się już do ram konkursu i jego przedłużanie zmniejszałoby ich szanse. Zresztą ponad 3 miesiące to jest niewystarczający czas na wykonanie modelu open? Może warto było spróbować sił w kategorii standard - przy jakości modeli oferowanych przez producentów których dotyczy konkurs to w większości przypadków też spore wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dostosuje do większości, a co do poziomu wykonania modelu to jak robię model dla siebie a nie tylko na konkurs. Konkurs motywował mnie tylko do regularnej nad nim pracy bo sami wiecie jak to jest z chęciami.

 

Pewnie nie zdążę skończyć ale chciałbym zagłosować w klasie OPEN i to na taki model który mi się podoba a nie na to co jest... bo nic więcej nie ma.... nie pije tu do żadnym modelu już w galerii..tylko chodzi mi o ogólną zasadę...

wydaje mi się że od przedłużenia terminu nikomu czapka z głowy by nie spadła a i ci którzy spinają się na koniec lutego wiedząc że mają jeszcze trochę czasu mieli by okazję na większe dopieszczenie swoich arcydzieł...

 

ale jak napisałem dostosuję się do większości...

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wiekszości? To nie demokracja - o zasadach konkursu decydują autorytatywnie organizatorzy.

 

Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze skończone modele w kategorii open!

 

Ja konkurs postrzegam motywacyjnie tylko w pewnym zakresie. Idea tej zabawy w moim rozumieniu polega na tym kto zrobi najlepszy (a w zasadzie najbardziej podobający się) model w OKREŚLONYM CZASIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dochodzimy Banny do sedna pytania ...jaki tak naprawde jest cel tego konkursu?

 

bo nie jest on nigdzie okreslony przez orgaznizatorów a każdy z uczestników rozumie go inaczej...

 

dla mnie jest to konkurs modelarski a nie dla jak najszybszego sklejacza... inaczej też bym sie zdecydował na klasę standart i szybko coś efektownego sklecił...

 

może wiec organizatorzy uzupełnia to drobne zagadnienie...wtedy wszystko bedzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jestem "leszczem" który w kwalifikacji ocen nie będzie się liczył, ale pozwolę sobie zająć stanowisko w tej sprawie , i obym sobie wrogów nie narobił;)

Mimo iż chętnie podglądam modele z klasy open, i chciałbym naprawdę je zobaczyć zakończone „walczące” ze sobą, bo cudeńka takie robicie że czapki z głów panowie, ale ... no właśnie ale … przystępując do konkursu akceptujesz jego regulamin, ot początek i koniec rozważań wd.mnie.

nieważne jaki jest cel konkursu, co można wygrać i co sie dla kogo liczy, ustalono zasady i trzeba się ich trzymać. :(

regulamin to nie miejsce na demokracje, to nie Polskie prawo które zmieniamy protestami, demonstracjami itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieważne jaki jest cel konkursu, co można wygrać i co sie dla kogo liczy, ustalono zasady i trzeba się ich trzymać. :(

regulamin to nie miejsce na demokracje, to nie Polskie prawo które zmieniamy protestami, demonstracjami itp :P

 

i tu się z Tobą pozwolę nie zgodzić bo konkurs ma nieść jakieś pozytywne przesłanie dla mnie...

 

zobacz sam po sobie ile nowych rzeczy nauczyłeś się sklejając twoje trudne modele w ramach tego konkursu..

a zasady ustanowione prze organizatorów tez mogą ewoluować żeby przystawać do rzeczywistości... ( gdyby tak nie było to teraz byś sie posługiwał kodeksem Hammurabiego a nie konstytucją demokratyczną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

nie apeluję o zmianę reguł tylko o dostosowanie ich do życia, ja bym bardzo chciał zobaczyć twojego miga R (bo ostatnio sam się zabrałem za 21 -ego MF 'a tylko w skali 48 z zestawu Academy) a tak to nie wiem czy będę miał na to szybka okazję...

 

gdyby konkurs trwał w klasie Open jeszcze te 4 tygodnie dłużej to moim zdaniem tylko by mu się przysłużyło.. było by skończonych na pewno więcej fantastycznych modeli, a tak to wydaje mi się ze zostaną tylko rozgrzebane warsztaty na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dodatkowe 4 tygodnie a nie np kolejne pół roku? Zawsze znajdzie się ktoś, kto jeszcze nie dokończył pracy...

 

Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją jego reguł i nie można mieć pretensji do regulaminu czy organizatorów, co najwyżej do modelarzy, który przecenili swoje siły, możliwości, rozgrzebali modele i nie byli ich w stanie skończyć. Dotyczy to przecież nie tylko budowy supermodeli w klasie open, ale ileż jest zaczętych w słomianym zapale standardów!

 

Nie wątpie że te piękne modele fiedotowa czy ipknissa zostaną kiedyś dokończone i będzie nam dane je podziwiać, nieważne czy w konkursie czy poza nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dyskusje na temat przedłużenia terminu są zbędne - ustaliłem z karambolis8 że nie przedłużymy terminu pod presją jakichkolwiek wniosków, na realizację modeli wyznaczyliśmy dość sporą ilośc czasu ( 3,5 miesiąca ) - cel - jakość konkursu będzie stanowić trzymanie się regulaminu do końca jego trwania,- przypominam że pula nagród to 900 zł jest o co walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam coś od siebie. Generalnie zgadzam się z przytoczoną argumentacją za nie przedłużaniem. Jeśli komuś z trudem przychodzi zrozumienie takiej postawy, to niech spróbuje się postawić na naszym miejscu i zastanowić nad naszą odpowiedzialnością. Nie mówię tego z przekąsem. Z pewnością przy następnym konkursie trzeba będzie dać więcej czasu. Ale na razie nie widzę wystarczająco mocnego argumentu za przedłużeniem obecnego, który pobiłby argumenty za nie przedłużaniem. Jeszcze jedna kwestia. Niewyrobienie się w terminie nie oznacza, że budowy modelu nie będzie można kontynuować. Ten dział nie przepadnie, będzie to już stała część naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wtrące swoje trzy grosze. Po pierwsze przedłużać można w nieskończoność - zawsze znajdzie sie ktoś, kto nie zdąży. Po drugie przystępując do konkursu akceptujemy jego regulamin. Większość konkursów (jakichkolwiek, gdziekolwiek ) nie jest przedłużana właśnie ze względu na to, aby oddać sprawiedliwość tym którzy skończyli na czas, bo taki był regulamin - na pewno teraz mają nowe pomysły i przed oddaniem modelu do galerii też peniwe chcieli w nim coś pozmieniać, ale wiedzieli, że nie dadzą rady na czas i zrezygnowali z poprawek. Więc dlaczego inni maja dostać taką szansę.

Regulamin jest dobrowolny - akceptujesz > wchodzisz do gry, nie akceptujesz > nie bierzesz udziału w konkursie. Jesli tematem były by np. samoloty w pomarańćzowych kamo, to zaraz by zaczęła się pewnie dyskusja, czy moga być czerwone, bo podobne do pomarańczoego, czy całe pomarańczowe czy mogą być tylko w 70% , itd, itp.

W jednym z sąsiednich forum klasa Standard jest całkiem inaczej interpretowana i nikt nie robi z tego wielkiego halo. Oragnizator ma prawo ustalić taki regulamin jaki chce i to do nas należy decyzja, czy go akceptujemy.

I nawet jesli w open będzie mało skończonych modeli i nie będa te najlepsze (bez urazy panowie -może i najlepsze ), chodzi o to, że za samo ukończenie także im sie nalezy uznanie i nagroda. Skończył na czas, jest najlepszy ze skończonych to zasłużył na pierwsze miejsce - nie ważne, że mój, twój, jego gdyby dostał dodatkowy czas to byłby lepszy.

Pamiętajmy , ze modelarstwo to nasze hobby, pasja, miłość ... , a nie zawód i nie dla nagród sklejamy modele (choć wiadomo, miło coś wygrać ). Więc życzę wszystkim powodzenia i zdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując powyższe posty - zabierajmy się do roboty - co ja wam mogę obiecać - jeśli ten konkurs wyjdzie - mogę być jego gospodarzem w przyszłym roku,- teraz Panowie Regilamin i koniec lutego - czekamy na was w mozliwie jak najliczniejszym gronie----POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moje argumenty was nie przekonują ..trudno.. ja się biorę do roboty ..pewnie nie zdążę go zrobić tak jak chciałem a na skróty iść nie zamierzam, ale może sobie choć zagłosuję...

 

A ja tam wierzę że zdążysz, kiedyś miałem taki przypadek że np: zrezygnowałem z uzbrojenia ale zdążyłem, trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.