Skocz do zawartości

Pytania do regulaminu konkrusu


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Że atrakcyjne to wiem. Ale przerabiałem F-16, RWD-8 i kilka TS-11 mastercrafta. Na żadne kalki z tych zestawów Microscale nie działało w ogóle. Jakbym wodą polewał. Mam Su-22 w kamo 3305 (z różą na ogonie) i zanosi się na to samo. Twarde, kruche i matowe, dlatego piszę, że drewniane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamykając kwestie co można, co nie można w danej grupie.

Mi nie chodzi czy ktoś tą owiewkę otwarł czy nie , czy przetrasował linie czy też nie.

Mi chodzi tylko oto ,że ja o to wszystko pytałem zanim rozpocząłem budowę i otrzymałem taką ,a nie inną odp. więc idąc za ciosem czemu ktoś może teraz, a ja wcześniej nie mogłem, chodzi o kompetencje wypowiedzi...

Ale cóż najważniejszy jest FUN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przyszłych konkursach stworzony regulamin (szczególnie STANDARD) trzeba podac do publicznej wiadomości i przez jakiś czas zbierać uwagi i go aktualizować. Uniknie się wtedy wielu pytań i zamieszania w trakcie konkursu.

 

Mam nadzieję że więcej problemów nie będzie - wydaje mi się że na przyszłość sprecyzuję po prosu opis klasy STANDARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamykając kwestie co można, co nie można w danej grupie.

Mi nie chodzi czy ktoś tą owiewkę otwarł czy nie , czy przetrasował linie czy też nie.

Mi chodzi tylko oto ,że ja o to wszystko pytałem zanim rozpocząłem budowę i otrzymałem taką ,a nie inną odp. więc idąc za ciosem czemu ktoś może teraz, a ja wcześniej nie mogłem, chodzi o kompetencje wypowiedzi...

Ale cóż najważniejszy jest FUN

 

 

kompetencje są takie że konkurs prowadzimy jako amatorzy - musicie nam wybaczyć niektóre błędy - w Twoim przypadku rozjechały się nam dwie odpowedzi - za co przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś niezdecydowany pokusił by się jeszcze o JAKa 1M albo IŁa 2m3 to maszyny które bardzo silnie emanują sentymetem do konkursowych producentów

Chcecie Iła 2? Nie ma sprawy. Tylko, że mam kadłub poza ramkami, płaty chyba w ramce i brak jednej strony usterzenia poziomego. M/C... I tak byłby w klasie OPEN. Mogę?

A za Jaczkiem się rozejrzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: czy dorobienie do modelu anten (z np. żyłki) lub naciągów (jeśli oryginał je posiadał) będzie powodowało przenoszenie do klasy OPEN?

 

Mam nadzieję, że podobnie nie będzie się kończyło użycie szpachli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny w postaci linek nie powodują przejścia do OPEN, szpachlować można swobodnie w STANDARD;

- tutaj od razu wyjaśnienienie - anteny nigdy nie są na wyposażeniu zestawów także zawsze trzeba je dorobić z linek lub nici;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tutaj może wystąpić bardzo delikatna różnica - jeśli instrukcja przewiduje że nalerzy wykonać naciąg z nici a nie dołancza jej do zestawu to jest ok i mamy STANDARD, ale jeśli instrukacja tego nie wskazuje i jest to Twoja inwencja (waloryzacja) to wówczas mamy już problem - może to być uznane za OPEN - jesli coś takiego zrobisz może to spotkać się z protestami ze strony innych uczestników z klasy STANDARD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ZTS Plastyk "paczkował" Novo - skiego Spitfire Mk VIII/IX. Wyczytałem, że już nie jest produkowany. Mam kilka sztuk wydania Novo. Czy wielkim odstępstwem od regulaminu byłoby rozpoczęcie kolejnego Spita (rozpoznawczy PR IX - kilkanaście sztuk latało) w oparciu o ten zestaw? Oczywiście klasa OPEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym wystartować z leciwą Czaplą w klasie Standard, jednak okazało się, że w modelu brakuje dwóch elementów zaznaczonych na zdjęciu (podłoga i oparcie fotela), i tutaj chciałbym zadac pytanie, czy jeżeli dorobię te dwa elementy we własnym zakresie (z kawałka blaszki i plastyku) to czy znaczy to, że muszę wystartować w klasie Open?

 

czapla.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres wysyłki. Czapli Ci nie oddam, ale podłogę z siedziskami i oparciem - bez problemów.

 

Dzięki wielkie, ale jeżeli mogę sobie dorobić na wzór oryginalnej części to nie ma sensu wysyłać. Żeby to odtworzyć wystarczy zagiąć blaszkę 4 razy i dołożyć coś jako oparcie i wszystko w temacie. Ale jeszcze raz dziękuję za propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kolejnych pytań:

 

Własnie wystartowałem modelem RWD-8, i w związku z tym chcę się dowiedzieć, czy:

 

dodanie linek sterów (nie jest o tym napisane w instrukcji, ale na schematach malowania je widać),

 

dodanie części do samodzielnego wykonania (przewidzianych i przedstawionych w instrukcji, oznaczonych literą "S",

 

wykonanie jednej z tych części (rurka Pitota) w sposób odmienny od tego, przedstawionego w instrukcji składania modelu, a jednocześnie w sposób zgodny z tym, co pokazano na schematach malowania

 

spowoduje przeniesienie modelu do klasy OPEN, czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odtworzenie linii podziału blach po szpachlowaniu jest dopuszczalne w klasie standard? Nie mam tu na myśli dorabiania linii, tylko nacięcie tych które przykryłem szpachlówką przy szpachlowaniu połączenia połówek kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odtworzenie linii podziału blach po szpachlowaniu jest dopuszczalne w klasie standard? Nie mam tu na myśli dorabiania linii, tylko nacięcie tych które przykryłem szpachlówką przy szpachlowaniu połączenia połówek kadłuba.

Ja sobie inaczej tego nie wyobrażam

 

 

wykonanie jednej z tych części (rurka Pitota) w sposób odmienny od tego, przedstawionego w instrukcji składania modelu, a jednocześnie w sposób zgodny z tym, co pokazano na schematach malowania

 

spowoduje przeniesienie modelu do klasy OPEN, czy też nie?

 

 

Ja mam podobne pytanie tylko mi chodzi o lufę działka w Iskrze chciałbym zastapić igłą do iniekcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.