Skocz do zawartości

Pytania do regulaminu konkrusu


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej i bez ujawniania kogoś kto zgłosił sprzeciw.

 

A to czemu!? Niech ma cywilną odwagę stanąć przed szeregiem i powiedzieć głośno wszystkim w twarz - Veto!

 

Cholera coś musiało być nie teges w tych środkach przeciwgorączkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nie mam nic przeciwko przedłużeniu trwania konkursu, proponowałbym jednak dodatkowo wprowadzenie nieprzekraczalnego terminu rozpoczynania nowych wątków warsztatowych, przykładowo 6 tygodni przed końcem konkursu. Sądzę, że to minimalny czas potrzebny na wykonanie modelu. To dodatkowe ograniczenie miałoby na celu utrzymanie rygoru pracy nad konkursowymi i pozwoliłoby uniknąć sytuacji, w której ktoś zgłosiłby model powiedzmy na tydzień przed końcem konkursu i wnioskował o ponowne jego przedłużenie, powołując się na precedens, który teraz jest rozważany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Był pomysł wprowadzenia ograniczenia terminu rozpoczynania warsztatów, ale z niego zrezygnowaliśmy ponieważ teoretycznie RWD-5 można zrobić w standardzie w jeden dzień. Po drugie termin można przesuwać w nieskończoność, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto nie skończył. Przed rozpoczęciem konkursu dyskutowaliśmy z Tombie o ewentualnym przesuwaniu terminu i ustaliliśmy, że jest to termin nieprzekraczalny. Z takim też postanowieniem prowadziłem negocjacje ze sponsorami konkursu. Mamy 6 sponsorów oraz dużą pulę nagród (zainteresowani sobie zsumują), za które jesteśmy odpowiedzialni. Przesunięcie terminu to jest DUŻA modyfikacja regulaminu konkursu na sam koniec jego trwania, czyli coś czego chcielibyśmy uniknąć. Nie wszystkim może się to podobać. Wiele osób wzięła sobie ten termin do serca i starają się, żeby się wyrobić. Było by to wobec nich nie w porządku. Przez długi czas nie było na modelworku konkursów, ponieważ zawsze wynikały z tego jakieś kwasy. Wasza propozycja to ewentualne ognisko zapalne. Na dzień dzisiejszy jestem przeciwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skoro znamy opinię drugiego organizatora konkursu - zamykamy dyskusję nie przedłużając terminu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skoro znamy opinię drugiego organizatora konkursu - zamykamy dyskusję nie przedłużając terminu!

I słusznie od rozpoczęcia do zakończenia konkursu to na prawdę szmat czasu i jesli ktos przystepuje do konkursu to godzi się na wszystkie punkty w tym ten dotyczący czasu trwania ,ja osobiście jestem przeciwny przedłużaniu /wczesniej bym napisał ale nie zagladam tu zbyt często/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pytanko, czy jeżeli chce zmienić konfiguracje uzbrojenia , ale korzystając z uzbrojenia z innego modelu tej samej firmy ( lub dosłownie tego samego zestawu) to czy przechodzę w klasę open ?

nie wiem czy wyraziłem się precyzyjnie, chodzi mi o to że moim migu chce zamontować dwa zasobniki niekierowanych rakiet na skrzydle, dodatkowy zasobnik wyrwałbym z drugiego pudla tego samego modelu . ?

 

Pozdrawiam

 

 

Witam

 

Przepraszam za spam ale nie doszukałem się odpowiedzi, obawiam się że pytanie zostało przyćmione dyskusją na temat terminu zakończenia konkursu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja, czy można stosować podwieszenia innych producentów. Ktoś chciał jakieś wyrzutnie z HobbyBossa bodajże. Wtedy powiedzieliśmy, że nie, bo HobbyBossy miały lepszy detal, więc miało to na celu poprawienie jakości modelu. W Twoim przypadku (czyli ten sam producent, ten sam model) byłbym na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem na 'tak' jeśli pochodzą od któregoś z trzech konkursowych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się rozjaśnić kwestię stosowania igieł i podobnych dodatków w standardzie.

 

Panowie. Były wcześniej pytania czy można stosować igły. Odpowiedź była "nie". Czy słusznie? Nie wiem, ale to inna sprawa, do przedyskutowania po zakończeniu konkursu. Natomiast zwróćcie uwagę na to, że parę modeli zostało już w Standardzie ukończonych i autorzy nie stosowali tam igieł. Trzeba zachować konsekwentne podejście, bo jeśli teraz pozwolimy, to Ci którzy ukończyli już modele będą poszkodowani. Wyznaczyliśmy dosyć wyraźne granice co można, a czego nie można w każdej z klas konkursowych, choć nie było to łatwe i nie zrobiliśmy tego idealnie. Odpowiedź na pytanie, czy można stosować igły wynika z regulaminu. Zastosowanie igły zamiast lufy plastikowej to nie jest przeróbka, która drastycznie zmieni odbiór modelu. Załóżmy, że wygrywa model w Standardzie, który ma wklejone gdzieś igły. Ktoś ma prawo podnieść sprzeciw, bo przecież takie przeróbki nie są dozwolone. A my na to pozwoliliśmy bo to przecież nic wielkiego. A sprawą organizatorów jest rozstrzygnąć, czy ukarać tego, któremu pozwoliliśmy wkleić igły, czy tego który stosował się regulaminu i być może przez to nie wygrał. Ja bym nie wiedział co wtedy zrobić. Czy sprawa jest warta takiego zamieszania? Aby uniknąć na zakończenie takich przykrych sytuacji, jeszcze raz apeluję o konsekwentne interpretowanie regulaminu i zachowanie zdrowego rozsądku.

 

Staramy się jakoś we dwójkę ogarnąć ten konkurs. Na razie wszystko przebiega w miarę sprawnie, ale parę wtop już było. Nie proście nas o udzielanie różnych odpowiedzi na te same pytania. W konkursie chodzi o dobrą zabawę i proszę też nie wyszukiwać na siłę wszelkich nieścisłości w regulaminie, bo przecież my robimy to dla Was, nic z tego nie mając. Nie faworyzujemy tu też nikogo, choć padały takie sugestie. Ja osobiście nie znam nikogo na tym forum. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Oczywiście jestem otwarty na dyskusję, ale z powyższych argumentów się nie wycofam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało że sprawa igieł jest jasna i że w standardzie niemożna zastępować nimi plastikowych elementów. Była też mowa o tym że w standardzie postępujemy według instrukcji. Niewidzie nic przeciwko stosowaniu igieł np w ił-2 gdyż tam instrukcja mówi o wstawianiu igieł jako działek gdyż niema tam co zastępować. W tym zestawie niema plastikowych działek. Tak samo z drążkami sterowniczymi w czapli w instrukcji jest pokazane że trzeba zrobić je ze szpilek. Więc w takich sytuacjach jest dozwolone, w innych przypadkach nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie - ja osobiście zakwestionowałem stosowania igieł, był nawet przypadek że jednemu z uczestników złamał się kawałek plastiku (według istrukcji było to działko) chciał to zatąpić igłą i nie dostał zgody; tak więc bądźmy konsekwętni.

 

Jeżeli instrukcja wyraźnie mówi aby w danym miejscu zastosować igłę (a niedostarcza tego elementu z plastiku) to pozostajemy w STANDARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania galerii, to czy modelarska mata na której zazwyczaj fotografuje modele może być uznana za jednolite tło (jest w zasadzie jednobarwna, ale ma naniesioną podziałkę umożliwiającą ocenę wielkości)?

 

Czy też mam poszukać innego tła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innego tematu ......organizacyjnego..

Czy dalo by sie zrobic osobne galerie ( katalogi) dla open i standard ?

Mysle ze to by uporzadkowało ocene modeli na koniec bo bedzie latwiej np. w klasie standart wyczuc poziom sredni i wybijajace sie wykonania... Tak mi sie przynajmniej wydaje...

 

Przemosto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec będą dwie osobne ankiety, więc nie ma strachu, że pomylimy open i standard przy głosowaniu. Zrobię dwa osobne tematy, każdy model będzie zlinkowany zdjęciem, linkiem do warsztatu i galerii. Teraz każdy wątek ma w tytule opis klasy. Dodatkowo stworzyłem taki temat: ukończone modele. Nie wiem czy jest sens robić zamieszanie na ostatni miesiąc konkursu? Wydaje mi się, że to co już jest powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dozwolonej waloryzacji w klasie standard dozwolona jest tylko zmiana kalki na inna. Wash to tez waloryzacja wiec rozumiem nie mazac modelu, a co z malowaniem? Ma byc w wersji kolorystycznej jaka podal producent czy w wersji uzywanej w rzeczywistosci? (glownie chodzi mi o detale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania galerii, to czy modelarska mata na której zazwyczaj fotografuje modele może być uznana za jednolite tło (jest w zasadzie jednobarwna, ale ma naniesioną podziałkę umożliwiającą ocenę wielkości)?

 

Czy też mam poszukać innego tła?

 

Nie zauważyłem tego pytania. Możemy uznać to za jednolite tło. Ale zastanówmy się, czy model na takiej macie (pewnie już podniszczonej) wygląda dobrze? Ile stracisz na odbiorze modelu stosując takie tło? Kawałek brystolu kosztuje 2zł. I możesz dobrać lepszy kolor, niż niebieskozielony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam nic przeciwko macie modelarskiej - ale jak mój współtwórca konkursu uważam to marne tło - bristol to już wypas, myślę że w domu znajdziesz dużo różnych materiałów do zrobienia jednolitego tła;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź troszkę spóźniona, bo zdjęcia już zrobiłem i model jest w galerii, ale dzięki.

 

Mata faktycznie może nie jest nadzwyczajnym tłem, ale jakoś przywykłem do cykania na niej zdjęć i stała się to jakby znakiem firmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.