Skocz do zawartości

Panzergrenadier Italy DRAGON 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Szpachla schnie na Pz.Kpfw III więc zabrałem sie za taki zestaw

 

6348.jpg

 

D6348.jpg

 

Mogę tylko powiedzieć,że zestaw prezentuje się rewelacyjnie-jakość tworzywa świetna, twardy wytrzymały plastik, nie deformuje się. Figurki prezentują się świetnie, wyraziste, realistyczne fałdy - nic tylko malować.

Na początek zabieram się za siedzącego pana:

 

p1010220bx.jpg

 

p1010218a.jpg

 

Zacząłem prace od nóg

 

p1010219k.jpg

 

Będę starał się, aby aktualizacje były jak najczęstrze.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Więc kontynuując pracę, sklejam dalej, jak widzicie jakieś miejsca, które by trzeba zaszpachlować, proszę zaznaczyć na fotkach.

 

p1010221qx.jpg

 

p1010222o.jpg

 

p1010217px.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy coś podejrzysz, chyba w figurkach jestem jeszcze słabszy niż w klejeniu. Zawziąłem się i doszłem do wniosku, że musze się nauczyć malować figurki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurant otrzymał trochę szpachli (niewiele - spasowanie jest niemal idealne).

 

p1010216t.jpg

 

p1010217i.jpg

 

p1010218gb.jpg

 

Pozdrawiam.

 

Jak myślicie, przyklejać oporządzenie? Czy poczelać i pomalować najpierw sam mundur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszpachluj miejsca łączenia ramion z torsem.

 

Tam biegły szwy bluzy polowej. Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie zalanie szczelin surfacerem 1000. Będą płytsze, ale w dalszym ciągu widoczne, a o to tutaj chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam pracę z elementami fototrawionymi. Mam pytanie - czy pagonY, mam przyklejać plastikowe i na to fototrawione, czy same fototrawione?

 

p1010216eg.jpg

 

Drag6348_004.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporałem się z pagonami. Wzorowałem się na prawie identycznych pagonach w mojej kurtce z bundeswehry (różnią się tylko tym, że tamte zapinane były na guzik a te są na rzep).

 

Figurant praktycznie gotowy, pozostało skleić korpus z nogami i w zasadzie mogę go malować, Jeśli widziecie coś, co jest nie tak, proszę o wytknięcie tego czegoś.

 

Zastanawiam do czego służą te pasy (elementy fototrawione). Jeśli ktoś wie co to (czy tylko pasy do broni, czy do oporządzenia) to proszę o pomoc. W instrukcji nic o tym nie ma.

 

Foty (trochę słabe - przepraszam).

 

p1010226q.jpg

 

p1010224y.jpg

 

p1010223cp.jpg

 

p1010222g.jpg

 

p1010221w.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia mu ujmują tego uroku. Siostra wzieła do Krakowa najlepszy aparat i zostałem z tym co widać.

Dzięki Krzysiek. Mam nadzieje, że te pagony wyglądają w miarę realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.

 

Poprawiłem, pagony. Zostało zebrać nadmiar szpachli, dokleić elementy fototrawione do broni i w zasadzie gotowe.

 

p1010218b.jpg

 

p1010216pg.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentują te nowy figurki dragona. Jak na plastik to wyglądają super. Ze swojego doświadczenia polecam wymianę główek na żywiczne, lepiej wyglądają. Pagony faktycznie za daleko przyklejone, zawsze przyszywa się na łączeniu rękawa z korpusem.

Co do malowania to polecam farby Vallejo, są dobre i wydajne. Zależnie od kolorów,ale ja swoimi maluję po kilka lat . Pamiętaj o podkładzie. Ja co prawda głównie do metalu i żywicy używam samochodowy primer firmy Motip. Do plastiku też się nada tylko trzeba delikatnie nakładać,bo jest w sprayu i można szczegoły pozalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak . Wiem, że źle leżą. Nie da się ich inaczej przykleić,- nie mogę nachodzić na pasy od oporządzenia . Blach na pasy z tego co widzę, nie ma. Wsadze, chyba do odtłuszczenia i pokryje surfacerem. Więcej, już chyba nie nakombinuję z tymi blachami. Boję sie odrywać je po raz 3ci. Dragon w tym wypadku, nie dał dużego pola manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.