Skocz do zawartości

LEOPOLD TRAMPKA 1:35


EDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem przedstawić swą ostatnią pracę. Działo kolejowe Leopold firmy Trampek + figurki Dragona w skali 1:35.Model jest prosto z pudła jedynie podkład kolejowy to samoróbka. Wymiary to: długość 88cm wysokość z podniesioną armatą (jak na zdięciu) 36cm szerokość 9cm długość lufy 62cm. Malowany farbami Gunze. Składanie to sama przyjemność bardzo dużo części ponad 1000 na malowanie ( Kolor bazowy ) poszło 3 słoiczki farby. Wiem że fotki nie są najlepszej jakości, ale jest to szczyt możliwości mojego sprzętu notabene największy problem to ,żeby zrobić zdięcie całości o dobrej ostrości. Zapraszam do oglądania.

 

7cb54a01a825bbfdm.jpg 6d7f7d6f3c5364b9m.jpg ba852bac75daa724m.jpg 1aca8b22506318b6m.jpg

21f6199e64ab35c8m.jpg a28eae0ddb178bf8m.jpg d9a998ebbe5a767fm.jpg 5a3b3e7a6ce60f00m.jpg

b5657d4ea2040deam.jpg 61a36eded0ad12eam.jpg 1cb261f505f24553m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szare malowania kół i szyn to chyba nie za bardzo pasują do całości tego modelu. Według mnie trzeba było pomalować Humbrol Gun Metal. On ma pięciocyfrowy symbol. Potem robisz lekką przecierkę pędzlem i masz idealny kolor metalu. Do tego jeszcze Silver Metal i masz pięknie pomalowane koła i szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szare malowania kół i szyn to chyba nie za bardzo pasują do całości tego modelu. Według mnie trzeba było pomalować Humbrol Gun Metal. On ma pięciocyfrowy symbol. Potem robisz lekką przecierkę pędzlem i masz idealny kolor metalu. Do tego jeszcze Silver Metal i masz pięknie pomalowane koła i szyny.

Może to tak kolega widzi na fotce ale w rzeczywistości koła i szyny są pomalowane Burnt Iron Gunze przetarte rdzawym Model Master ( numer i nazwa zamazane) oraz Steel Gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga fotka od góry. Myślę że to jednak nie zdjęcie, bo jeśli były by przekłamania to wszystkie kolory były by inne. A tutaj kamo jest okej a koła i szyny wyglądają przepraszam za określenie jak w wersji defiladowej Leopolda. Ja wszelkie elementy metalowe, maluje tak jak wspomniałem i jeszcze mnie humbrol nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że widziałem ten model na własne oczy, i koła i szyny są ok. Po prostu ta farba tak przekłamuje. Jak jest za dużo światła to wydaje się że koła i szyny są białe. W rzeczywistości są tak jak Edi pisał. Pragnę uspokoić wszystkich że koła jak i szyny są w jak najlepszym porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, pięknego działa, zapewne fantastycznie eksponuje się na półce .

Uważam jednak, że przydałaby mu się jakaś diorama, która pomnożyłaby i tak już wspaniały efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, pięknego działa, zapewne fantastycznie eksponuje się na półce .

Uważam jednak, że przydałaby mu się jakaś diorama, która pomnożyłaby i tak już wspaniały efekt.

Taki był mój zamiar nawet miałem plan jednak gabaryty wzięły górę. Po prostu jak bym poszedł na całość nie miał bym miejsca na ekspozycję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Model wygląda trochę jakby bez washa, jedynie te rdzawe odpryski i przecieranie krawędzi jakimś metalicznym kolorem. Ale i tak mi się podoba. Nie zrobię go z uwagi na swoje 39,4m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.